Výborně! Juniorka bere ze zápasu s Plzní čtyři body

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Junioři v pátek 7. 12. přivítali na svém ledě Plzeň. Zápas se jim povedl a zaslouženě vyhráli 2:0, v nadstavbě pak pro Tygry získal bonusový bod Žemba. Za domácí se trefili Šafařovský a Dospěl. K vidění byl i tvrdý pěstní souboj, kterého se za Tygry účastnil Adam Charvát.

III.kolo, pátek 07. prosince 2018
2:0
(1:0, 0:0, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Šafařovský (Šeliga, Cikhart), 41. Dospěl (Had, Vomáčka), 63. Žemba (Klapka) Vyloučení: 5:6. Vyšší tresty: 4:2 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 3:0. Rozhodčí: Bernat – Kajínek, Zavřel.

Pařík (Čajan) – Starý, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira – Křepelka, Dospěl, Šafařovský (C), Jansa, Strnad, Jiruš, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

HC Škoda Plzeň

Čech (Lokajíček) – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Ženíšek, Kolář, Balín, Kolda (C), Adamec, Červenka, Procházka, Markov, Princl (A).

Do zápasu vstoupili lépe Tygři, už po dvou minutách si svou aktivitou vybojovali první přesilovku, ve které své šance ale nevyužili. Poté si slibnou příležitost na otevření skóre vypracoval Hampl, jenž dorážel střelu Cikharta, Čech proti němu však výborně zasáhl.

Poté se začali hlásit ke slovu i hosté. Nejdříve se dostal šance Červenka, který střílel z pravého kruhu, Pařík však jeho pokus lapil. Zanedlouho se sám na Paříka řítil Procházka, jenže branku těsně minul. Necelou minutu před koncem první části hry sebral puk soupeři Cikhart, přihrál Šeligovi, jehož střelu vyrazil Čech pouze k Petru Šafařovskému, který už neměl se zakončením problém - 1:0.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky měl dobrou šanci Liška, sám před brankou však Čecha nepřekonal. Na druhé straně musel zasahovat Pařík proti nebezpečné střele Markova, kotouč za svá záda však naštěstí pro Tygry nepustil. Zanedlouho se před Čechem objevil v obrovské šanci Křepelka, kotouč však poslal mimo tři tyče.

V 36. minutě jsme mohli vidět situaci 2 na 1 v podání hostů, které vyřešil Červenka střelou, kterou lapil Pařík. Poté se strhla potyčka a dokonce i bitka. Proti sobě se postavili Charvát a Červenka. Bitka to byla opravdu tvrdá, úspěšnější byl nakonec plzeňský Červenka, ani Charvát se však rozhodně neměl za co stydět. Těsně před druhou sirénou měl ještě dobrou šanci Šeliga, Čech však proti němu předvedl opět skvělý zákrok.

Trenér Milan Plodek o bitce a o Lukáši Paříkovi:

"Bitky patří k hokeji, určitě za ni Charváta kárat nebudu. Kluci samozřejmě musí vědět, kdy a za jakého stavu do bitky jít, aby neoslabili tým. Pokud tohle v hlavách mají, nic proti tomu nemáme. Co se týče Lukáše, my víme, že má poslední dobou výbornou formu, což prokázal i v reprezentaci. Uvidíme, jestli se dostane i do Benátek, a doufáme, že nás pak podrží v play-off."

Vstup do poslední části hry se domácím povedl na jedničku. Už po minutě hry přidal druhý gól Luboš Dospěl, jenž využil dobré náhravky Hada a bez problémů zakončil - 2:0. Tygry vstřelený gól nabudil a po zbytek zápasu byli na ledě více vidět. Šance na zvýšení vedení měli Ira, Šeliga nebo Hampl, ani jednomu se však výborně chytajícího Čecha překonat nepodařilo. Slibné šance si vypracovali i hosté, všechny je ale pochytal skvělý Pařík.

V následujícím prodloužení byli opět aktivnější Liberečtí. Nejdříve měl dobrou šanci Dospěl, Čech však jeho pokus chytil. Poté si vzal puk Jan Žemba, vjel s ním do pásma a z pravého kruhu vymetl šibenici branky hostů. Tygři si tedy za tento zápas připsali do tabulky 4 body.

Milan Plodek
„Za dnešní utkání musím kluky pochválit. Dobře jsme se hýbali, hráči hráli přesně to, co jsme jim řekli. Chyby tam samozřejmě byly, jako v každých zápasech, ale podržel nás výborně chytající Pařík. V té nadstavbě se hraje pohledný a útočný hokej, i minule s Budějovicemi to byl pěkný zápas. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“