Skvěle! Devatenáctka porazila Třinec 2:1 po prodloužení

Liberec - Juniorka nastoupila ke druhému domácímu zápasu ve dvou dnech. Stejně jako v pátečním utkání bylo skóre po základní hrací době vyrovnané, tentokrát 1:1, a tak se muselo rozhodnout v prodloužení. V něm o bonusovém bodu pro domácí rozhodl David Aubrecht.

IX.kolo, sobota 05. ledna 2019
2:1p
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Žemba (Had), 62. Aubrecht (Klapka, Šeliga) – 47. Michálek (Králík). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Serbus. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 27. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Čajan (Pařík) – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát (A), Had, Ira, Kollert – Šafařovský (C), Jansa, Křepelka, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

HC Oceláři Třinec

Švančara (Ochman) – Radzienciak, Krzak (C), Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tomanek, Indrst (A), Pastor, Wardas, Mikler, Raška, Plandor, Matěj, Macháček (A).

Hned v úvodu utkání byly k vidění dvě přesilovky Tygrů, domácí si v nich však žádnou větší příležitost nevypracovali. Poté už se hra začala nést pod taktovkou Třineckých. Ti si vytvořili několik slibných šancí na vstřelení úvodního gólu, nicméně Čajan držel čisté konto.

V 14. minutě šel na trestnou lavici liberecký Šeliga a v této přesilovce padla úvodní branka, paradoxně však do sítě Ocelářů. Nahození Jana Žemby od od pravého mantinelu prolétlo i díky dobře clonícímu Klapkovi až do sítě - 1:0. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Čajan však předvedl proti dorážce Rašky další skvělý zákrok.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky jsme mohli vidět zajímavou šanci na každé straně. Nejdříve se Liberečtí dostali do přečíslení 2 na 1, které vyřešil Šafařovský neúspěšnou střelou. Na druhé straně tečoval Krzákovo nahození Plandor, Čajan ale opět předvedl výborný zákrok. I nadále byli na ledě více vidět hosté, nicméně překonat Čajana se jim v druhé části hry překonat nepodařilo.

V poslední třetině se Ocelářům konečně povedlo vyrovnat. Jakub Michálek nahodil kotouč od modré čáry a ten zaplul až za záda Čajana, který měl zakrytý výhled - 1:1. Poté bylo k vidění několik slibných příležitostí na obou stranách, za domácí se zkoušel prosadit aktivní Klapka, Švančara však všechny jeho pokusy zastavil.

Na druhé straně se Oceláři dostali do přečíslení 2 na 1, které vyřešil střelou Matěj, jenže Čajan předvedl jistý zákrok betony. Pět minut před koncem byl vyloučen Charvát, Oceláři ale nevyužili ani tuto početní výhodu a tak bylo jasné, že rozhodne prodloužení.

V 62. minutě rozhodl zápas David Aubrecht, který po pěkné přihrávce Klapky dorazil svou vlastní střelu a rozhodl tak o bonusovém bodu pro Tygry.

„První třetina nám nevyšla podle našich představ, z našeho špatného pohybu vyplynulo hodně zbytečných faulů. V přestávce jsme na kluky trochu zvýšili hlas a pak už to bylo lepší. Hodně jsme hráli v oslabení, na naší disciplíně budeme muset zapracovat, na druhou stranu jsme ale v těch oslabeních hráli dobře. Skvěle nám zachytal gólman a kluci výborně zblokovali několik střel. Myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě.“

Jiří Juřík
„Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. Dlouho jsme se nebyli schopni prosadit, ikdyž jsme podle mého názoru byli herně o trošku lepší. Domácí brankář podal výborný výkon a my jsme selhali v koncovce. Pro domácí nakonec skončil zápas šťastně.“