Juniorka díky skvělé třetí třetině porazila Třinec a veze domů všechny čtyři body

Třinec/Liberec - Devatenáctka se po čtvrteční prohře s Vítkovicemi utkala se silným Třincem. V zápase padlo dohromady 12 gólů, po druhé třetině přitom vedli Oceláři 4:3, v poslední dvacetiminutovce ale Tygři díky čtyřem gólům rozhodli o výhře 7:4. Díky brance Šeligy uspěli i v nadstavbě a domů vezou čtyři body. Blýskl se Jan Křepelka, jenž zaznamenal hattrick.

XX.kolo, sobota 16. února 2019
4:7
(2:2, 2:1, 0:4 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Čmiel (Tománek), 15. Geidl (Przybyla), 28. Havránek, 38. Pastor (Šulák, Čmiel) – 14. Jiruš (Strnad, Drábek), 20. Křepelka, 35. Křepelka, 51. Had (Žemba), 53. Křepelka (Nezbeda), 55. Vomáčka (Šafařovský, Žemba), 58. Žemba, 64. Šeliga Vyloučení: 2:7 Využití: 1:1 V oslabení: 0:2 Diváci: 97 Střely na branku: 39:35 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:7. Rozhodčí: Novák – Rychlý, Vengřín

HC Oceláři Třinec

Švančara (Ochman) – Mituchovič, Radzienciak, Krzak, Chovaniak, Šulák, Homola – Havránek, Králík, Tománek, Pastor, Wardas, Geidl, Urban, Čmiel, Przybyla

Pařík (Novák) – Starý, Adamec, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Drábek, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Do zápasu vstoupil lépe Oceláři, kteří si už v druhé minutě zahráli přesilovku, tu sice nevyužili, po jejím konce už ale udeřili. Prosadil se Matouš Šmiel, jenž dorazil střelu Tománka za bezmocného Paříka - 1:0. Vzápětí předvedl pěknou individuální akci Jiruš, jenže vyrovnat se mu zatím díky dobrému zákroku Švančary nepodařilo. Zanedlouho si však Vojtěch Jiruš spravil náladu, v přesilovce se totiž dostal k dorážce dělovky Strnada a zblízka se nemýlil - 1:1.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Po 70 sekundách si do dobré pozice najel Przybyla, vypálil, Pařík puk vyrazil pouze na hůl Nica Geidla, který trefil poloprázdnou branku - 2:1. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Šeliga, Třinečtí tak mohli před odchodem do kabin zvýšit svůj náskok, stal se ale pravý opak. Jan Křepelka totiž upláchl všem Ocelářům a deset vteřin před koncem úvodní části hry vyrovnal stav utkání - 2:2.

V první půlce prostřední dvacetiminutovky bylo na trestné lavici našeho celku velmi rušno, v rámci tří minut totiž byli vyloučeni Šeliga, Ira a Charvát. Domácí přesilovkou 5 na 3 nepohrdli, po přihrávce Tománka propálil Paříka Marek Havránek - 3:2. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno, Jan Křepelka předvedl pěknou individuální akci a střelou mezi betony překonal Švančaru - 3:3. Před druhou sirénou se měnilo skóre ještě jednou, v 38. minutě poslal domácí opět do vedení David Pastor, jenž dorazil dělovku Šuláka - 4:3.

Na začátku poslední dvacetiminutovky mohl vyrovnat Jiruš, jenže Švančara jeho dorážku vyrazil. Pak se ale spustil liberecký brankostroj. Nejdříve po přihrávce Žemby srovnal skóre utkání Petr Had - 4:4. Vzápětí už šli Severočeši do vedení, o což se zasloužil skvěle hrající Jan Křepelka, který po hezké akci zkompletoval hattrick - 5:4.

A pro domácí bylo ještě hůř, šestý gól totiž přidal Benjamin Vomáčka, jenž překvapil Švančaru nahozením z téměř nulového úhlu - 6:4. V závěru to ještě domácí zkusili v šesti, čehož využil Jan Žemba, který přes celé hřiště trefil prázdnou třineckou branku - 7:4.

Čtvrtý bod Libereckým v nadstavbě vystřelil Dominik Šeliga, jenž využil chybné rozehrávky třineckého gólmana a poslal puk do odkryté sítě.

„V první třetině jsme navázali na výkon z Vítkovic a vytvořili jsme si dostatek šancí. Bohužel jsme využili "jen" dvě z nich. Ve druhé části jsme vyrobili zbytečné fauly a domácí je potrestali. Hra byla plná nepřesností a chyb na obou stranách. V závěrečném dějství jsme se konečně prosadili a vstřelili branky. Vyhraná dvacetiminutovka poměrem 4:0 mluví za vše. K vidění byl týmový výkon podpořený skvělým Lukášem Paříkem.“