12:0! Rekordní kanonádu juniorů řídil hattrickem Teplý

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devatenáctka si na závěr nadstavbové skupiny připravila úchvatný orchestr. Stejně jako proti Kometě nastoupila významně posílena o hráče s bohatými zkušenostmi z prvoligových Benátek, a na ledě to bylo znát. Vsetín marně odrážel ofenzivní choutky domácích, zejména pak Michala Teplého a Jakuba Rychlovského. První jmenovaný přidal k hattricku ještě dvě asistence! Pro šelmy to byla nejvyšší výhra v sezóně.

XXII.kolo, sobota 23. února 2019
(3:0, 4:0, 5:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Teplý (Rychlovský), 6. Najman (Teplý, Rychlovský), 13. Chrtek (Drábek), 26. Najman (Teplý, Rychlovský), 29. Teplý (Charvát), 37. Rychlovský (Jansa), 37. Teplý (Žůrek), 41. Drábek (Aubrecht), 43. Křepelka (Jiruš, Žůrek), 45. Chrtek (Šír), 47. Jansa (Kollert), 58. Šír (Chrtek) – 64. Klímek. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 67:18. Průběh utkání: 12:0. Rozhodčí: Beránek – Kajínek, Zavřel.

Čajan – Aubrecht, Starý, Kunst Vratislav, Adamec, Charvát (C), Žůrek, Kollert – Najman, Křepelka, Rychlovský, Šír (A), Teplý, Jansa, Jiruš, Chrtek, Liška, Drábek, Vomáčka.

Valašský hokejový klub

Málek (43. Sachr) – Kunst Stanislav, Ondračka (A), Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek (C), Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Frimel, Frydrych, Zemánek.

Naši hokejisté na ledě dominovali již od samotného úvodu a v šesté minutě započali kanonádu hned dvěma slepenými zásahy. Jakub Rychlovský v protiútoku přihrál na levý kruh Michalu Teplému, jehož střela proklouzla Málkovi za záda - 1:0. Za dalších dvanáct sekund navíc při podobně rychlé akci našel Michal Teplý mezi kruhy Adama Najmana, a ten chladnokrevně zakončil - 2:0! Michal Teplý nadále exceloval. Přes tři hráče se prokličkoval až před branku, ještě nabídl střelu do prázdné klece Vojtěchu Jirušovi, ovšem Málek vytasil úžasný zákrok betonem.

Skóre se tedy měnilo až při vsetínské přesilovce. Michael Drábek se vydal napadat rozehrávku a Ondřej Chrtek to už po jeho práci neměl zrovna složité - 3:0. Hra kočky s myší pokračovala, Adam Liška pohotově pálil z otočky a hosty zachránilo břevno.

Zatímco v úvodní periodě ještě Vsetínští chvílemi vzdorovali, během dalšího průběhu to již bylo vyloženě na jednu branku. Michal Teplý si připsal další bod, když v přesilovce čekal za klecí tak dlouho, až se uvolnilo místečko pro přihrávku na Adama Najmana, jenž stál před Málkem neobsazen - 4:0. Bůra domácí završili těsně před polovinou základní hrací doby. To si kotouč vzal Michal Teplý, jemuž se podařilo Málka zaskočit z levé strany - 5:0.

Severočeši byli nadále hladoví. Adam Charvát dobře zapracoval na modré lajně, Ondřej Chrtek poslal touš před branku a teč Davida Aubrechta zastavil Málek s vypětím všech sil. Zanedlouho si ovšem Tygři připravili další dvojici za sebou rychle jdoucích úspěchů. Jakub Rychlovský si troufl na obrovskou parádu a v úniku zakončil s hokejkou mezi nohama přímo pod břevno - 6:0! Následovala oslava hattricku, početní výhodu totiž po přihrávce Jakuba Žůrka elegantně zužitkovala velká liberecká naděje Michal Teplý - 7:0.

Ve zbytku druhé třetiny už se skóre více neměnilo, i když k tomu šance byly. Jan Křepelka po výjezdu před branku dvakrát ztroskotal na Málkově betonu a na druhém konci kluziště se zaskvěl také Pavel Čajan, který do té doby působil spíše v roli diváka. Bekhendovou kličku unikajícího Vašenky ovšem ustál na výbornou!

Do poslední periody modrobílí vlétli jako velká voda. Michael Drábek si po přihrávce od Davida Aubrechta nabruslil na pravý kruh a mířil přesně - 8:0. Valaši ještě vstřebávali další direkt a už znovu kapitulovali. Jan Křepelka se po nahození Jakuba Žůrka důrazně zorientoval ve skrumáži a dopravil touš za čáru - 9:0. Do hostující branky nastoupil náhradník Sachr, jubilejní desátý hřebíček do vsetínské rakve tak musel vstřebat právě on. Jan Šír v přesilové hře křížem nabil Ondřeji Chrtkovi, jehož projektil skončil pod břevnem - 10:0!

Nového gólmana chvilku poté pokořil také Filip Jansa, jehož nenápadný pokus z levého křídla proklouzl Sachrovi pod betony - 11:0. Pavel Čajan na druhé straně stále držel nulu, poradil si totiž se střelou Vašenky z ideálního prostoru mezi kruhy. Poslední slovo tak měli v základní hrací době znovu Liberečtí. Jan Šír tečoval nabídku Ondřeje Chrtka dokonale pod břevno a uzavřel gólový účet na 12:0!

Tradičně následovalo pětiminutové prodloužení. V tom se hrálo o bonusový bod a paradoxně jej uzmuli Moravané. Tygři měli spoustu příležitostí, jak pokořit Sachra, jenže ten se překonával a jasné trefy čapl Janu Šírovi a Michalu Teplému. Malou cenu útěchy tak Vsetínu vystřelil kapitán Daniel Klímek, který po chybě v domácí rozehrávce nadvakrát procpal touš za Čajana.

Milan Plodek
„Dneska si kluci zahráli. Dali hezké góly a s radostí si přihrávali a kombinovali. Včerejší zápas s Kometou byl pro nás důležitější. V tabulce se už nic nezměnilo, do skupiny půjdeme z devátého místa. Dnešní zápas z tohoto pohledu nic velkého neznamená, všechno je otevřené. Klukům ale gratuluji k výhře!“

XXII.kolo, sobota 23. února 2019
(3:0, 4:0, 5:0 - N 0:1)