Mise na východě Čech úspěšná! U16 nastřílela Hradci Králové sedm branek

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Hradec Králové/Liberec - Utkání prakticky rozhodla už první třetina, neboť v ní Tygři získali tříbrankový náskok. Mountfieldu se sice několikrát podařilo snížit, jenže Liberečtí vždy odskočili do bezpečného náskoku a vítězství si pohlídali.

IV.kolo, čtvrtek 13. prosince 2018
(0:3, 1:2, 1:2 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Slafkovský (Marha, Beneš), 44. Slafkovský, rozh. náj. Pajer – 6. Michura (Šedivý, Masař), 14. Šedivý (Měchura, Trunda), 20. Trunda (Rossmy, Šedivý), 24. Rossmy (Vodlan), 30. Masař (Šedivý, Měchura), 44. Kříž, 46. Polák (Trunda). Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:9, navíc Pajer, Slafkovský (oba HKM) 10 min. OT – Gajda, Masař (oba LIB) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 24:38. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.

Mountfield HK

Žalčík (Tichý) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), J. Řehák, M. Pinkas – Giesl, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha.

Franc (Vopravil) – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý (C), Dvořák, Šíma, – Hujer, Měchura, Vodlan, Leden, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

Vstup do utkání se povedl lépe Severočechům. Ti sice hned v úvodu nevyužili přesilovku, jenže v šesté minutě se Adam Měchura skvěle zorientoval v brankovišti domácích a propasíroval kotouč za brankovou čáru – 0:1. Vzápětí podržel Tygry gólman Franc, jenž vychytal slibnou příležitost Adama Jirků.

Poté šel Mountfield opět do čtyř a tentokrát už na svou nedisciplinovanost doplatil. Adam Měchura totiž zpoza brány přihrál Jakubu Šedivému a ten nekompromisní ranou prostřelil bezmocného Žalčíka – 0:2. Liberečtí poté ubránili oslabení a sedmačtyřicet vteřin před první sirénou potřetí udeřili. Tomáš Trunda se úspěšně proháčkoval až do zakončení a následně zamířil přesně do horního rohu hradecké svatyně – 0:3.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky Východočeši na hostující celek vlétli. Svěřenci trenéra Richarda Loba ovšem tlak přečkali a poté navýšili vedení, když se po asistenci Luky Vodlana prosadil Bennet Rossmy - 0:4. Královéhradečtí mohli následně snížit v přesilovkách, jenže Franc byl neprůstřelný. V polovině zápasu navíc přidal pátou trefu šelem Jakub Masař, který do brány dorazil sraženou střelu Jakuba Šedivého – 0:5.

Mountfield se nakonec přeci jen dočkal. V další početní výhodě se z předbrankového prostoru prosadil Juraj Slafkovský a snížil na 1:5. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Matěj Beneš, na France si však nepřišel a skóre tak zůstalo nezměněno.

V závěrečném dějství se chtěli domácí pokusit o zvrat, jenže jejich naděje ještě více pohasly už po třech minutách hry. Brankář Hradce totiž při rozehrávce trefil svého spoluhráče, od něhož se puk odrazil přímo k Filipu Křížkovi a ten jej poslal do opuštěné klece – 1:6. O pětapadesát vteřin později ještě stačil na 2:6 snížit Juraj Slafkovský, Tygři už se ale o výhru připravit nenechali. Sedmou branku navíc nedlouho poté vsítil Vojtěch Polák - 2:7. Třetí třetinu následně ještě dost rozkouskovala mnohá vyloučení, ta už ale na výsledku nic nezměnila.

Nadstavba zápasu došla až do samostatných nájezdů. V těch si Mountfield aspoň trochu spravil chuť, když mu bonusový body vystřelil Lukáš Pajer.

Richard Lobo
„Z naší strany to byl super zápas, parádně odehraný. Napadaly nám tam nějaké góly a musím kluky jenom pochválit. Moc není, co k tomu víc říct, prostě nám utkání sedlo. Asi nejdůležitější bylo, že jsme za stavu 0:3 dali my čtvrtý gól, protože kdyby Hradec dal na 1:3, mohlo to být drama. Tím, že jsme dali na 4:0, myslím, že jsme je trochu zlomili. V tu chvíli už jsme si výsledek celkem slušně pohlídali.“

Martin Štohanzl
„Liberci gratulujeme k vítězství, my jsme mu bohužel dnes nebyli důstojným soupeřem. Nebyl to od nás výkon hodný extraligy dorostu. Nebudeme se ale vymlouvat na to, že máme nějaké hráče zraněné, někteří se nám totiž dokonce i vrátili. Bohužel ochota se o výsledek poprat, nasazení a soudržnost týmu tam nebyla. Nedaří se nám herně a nechceme bojovat o výsledek, z toho pak pramení hokej, který produkujeme.“

IV.kolo, čtvrtek 13. prosince 2018
(0:3, 1:2, 1:2 - N 0:0 - 1:0)

Mountfield HK