Bod s cenou zlata! Dorost padl v Plzni, nájezdovou loterii rozsekl Měchura

Date of publication Author Kryštof Rossmann, Vojtěch Honzík

Plzeň/Liberec - Odveta s Plzní pro tygří šestnáctku nedopadla nejlépe. V 33. minutě naše mužstvo prohrávalo už 1:5, nakonec však dokázalo ještě skóre zdramatizovat. Bod útěchy vystřelil v nájezdech Adam Měchura, který se prosadil v obou příležitostech.

X.kolo, neděle 06. ledna 2019
6:3
(1:0, 4:1, 1:2 - N0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Marcel (Dáňa, Špaček), 22. Kupčo (Páník, Kanta), 24. Soukup (Hauser, Václavík), 29. Korčák (Šiler, Václavík), 33. Soukup (Dáňa), 54. Šiler (Hodinář, Korčák) – 30. Gajda (Rossmy), 41. Hujer, 46. Böhm (Vodlan), rozh. náj. Měchura. Rozhodčí: Kosnar – Charvát, Rubáš. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:30. Diváci: 63.

HC Škoda Plzeň

Bočan – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Špaček, Páník – Hauser, Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo

Krátký – Damašek, Böhm, Hladík, Šedivý, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

Během jednoho týdne spolu tygří šestnáctka a stejná kategorie Plzně odehrály hned dva zápasy. V prvním z nich se radovali Liberečtí, kteří vyhráli 5:4 po prodloužení, ve druhém případě byli úspěšnější Indiáni.

Duel načal v 8. minutě Marcel Marcel, který jako první překonal Krátkého střelou k bližší tyči. Vyrovnat mohl David Putz, který ve druhé polovině úvodního dějství zachytil rozehrávku soupeře, nicméně jeho ránu z mezikruží Bočan zneškodnil.

A tak přišla řada znovu na Plzeň. Pánikovu ránu od modré čáry zkrotil liberecký gólman jen vyražením kotouče do nebezpečného prostoru před sebou a Lubomír Kupčo se dokázal zorientovat nejrychleji a nejšikovněji. Jeho bekhendová klička pod horní tyč znamenala plzeňské vedení 2:0. O necelé dvě minuty později bylo pro hosty ještě hůř. Hauser namazal puk na hokejku Dominika Soukupa, jenž přesnou nahrávku ranou z voleje zužitkoval bez větších potíží.

Ve 29. minutě přidala Škodovka čtvrtou branku. Matěj Korčák stál na konci rychlého kontru domácích a počínal si přesvědčivě. Tygři korigovali, Petr Gajda tvrdou ranou propálil Bočana a vlil do žil svých spoluhráčů naději. Tu však ve 33. minutě zase výrazně eliminoval Dominik Soukup. Při přečíslení 2 na 1 vystřelil a parádní ranou poslal kotouč o tyč za záda brankáře.

Naše mužstvo se nevzdávalo. Krátce po začátku třetí třetiny snížil Jakub Hujer a o chvíli později se prosadil i Martin Böhm, který vystřelil ihned po buly. Plzeňské vítězství ale pojistil v 54. minutě Jakub Šiler, jenž lehce tečoval střelu Jana Hodináře. V závěru trefil ještě tyč Rossmy, ale na výsledku už se nic nezměnilo.

V bonusovém prodloužení branka nepadla a na řadu tak přišly i samostatné nájezdy. Za Plzeň skóroval Kupčo a Dvořák, Tygři vyrovnali zásluhou Měchury a Rossmyho. V šesté sérii byl úspěšný znovu Kupčo a také Vodlan. Rozhodující branku si připsal ale až Adam Měchura v sérii s pořadovým číslem osm.

„Utkání jsme vůbec nezačali dobře. Z naší strany to byla katastrofa. Než jsme se z toho v půlce oklepali, tak soupeř vedl 5:1. Bylo hrozně těžké to dotahovat, na druhou stranu jsme třetí část nezabalili a dostali se na dostřel. Domácí ale po zásluze dnes berou tři body. Zaplať pánbůh za bod z nájezdů, že nejdeme domů s úplně prázdnou.“

Tomáš Pejchar
„Dnes jsme předvedli dobrý týmový výkon, pouze v poslední třetině jsme si to sami zkomplikovali. Rád bych vyzdvihl výkon gólmana, který nás perfektními zákroky podržel a my jsme pak mohli soupeři odskočit na větší brankový rozdíl.“