Devatenáctka porazila Hradec v prodloužení, teď ji čeká klíčový zápas se Spartou!

Liberec - Junioři v posledním domácím zápase skupiny o play-off přivítali Hradec. Po většinu zápasu měli převahu, hradecký gólman Vacek ale předváděl skvělé zákroky a držel svůj tým v zápase. Nakonec v prodloužení rozhodl Jan Šír. V sobotu hrají Tygři veledůležité utkání se Spartou, které rozhodne o tom, jestli se šelmy zúčastní play-off.

N5, čtvrtek 14. března 2019
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Charvát (Najman, Rychlovský), 64. Šír (Rychlovský) – 28. Kašpar (Síla, Janda) Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75 Střely na branku: 25:48 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A).

Mountfield HK

Vacek (Sajdl) – Kukla (C), Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Sklenář (A), Ďuriš, Jirásek, Hrabčák, Kašpar, Síla, Štohanzl, Lang, Janda, Šedivý, Poppel.

Tygři vstoupili do zápasu lépe, už ve třetí minutě mohl otevřít skóre Šafařovský, který dorážel střelu Hampla, Vacek však proti němu dobře vystavil svůj beton. Zanedlouho musel hradecký gólman opět zachraňovat svůj tým, když po pěkné nahrávce Šeligy pálil z mezikruží Cikhart. Vzápětí předvedl pěknou individuální akci Rychlovský, jenž se dostal až před Vacka, ani jemu se však brankáře hostí překonat nepodařilo.

Poté se přihlásili ke slovu i hosté. Jirásek obešel jednoho z libereckých obránců a z nebezpečné pozice před Paříkem orazítkoval tyč liberecké branky. Vzápětí se na druhé straně v dobré pozici před Vackem ocitl Rychlovský, jenže ani on skóre zápasu neotevřel. Následně si domácí zahráli zvýhodněnou přesilovku 5 na 3, nicméně Vacek dělovky Teplého a Kunsta pochytal. Liberečtí však přece jen hradeckého gólmana před koncem třetiny překonali. Necelou minutu před koncem si Adam Charvát najel až mezi kruhy a střelou zápěstím propálil Vacka - 1:0.

Hned v úvodu druhé třetiny mohli Severočeši svůj náskok navýšit, když se Žůrek objevil sám před Vackem, branku však těsně minul. To mohlo Tygry mrzet, protože v 25. minutě šel na trestnou lavici Drábek a Hradec přesilovku využil. Z mezikruží propálil Paříka Jaroslav Kašpar - 1:1. Vzápětí si mohli domácí vzít vedení zpět, před Cikhartem už zívala prázdná branka, jenže mu puk přeskočil přes hokejku a v následné skrumáži se lépe zorientovali hosté.

I nadále byli Tygři na ledě více vidět, hradecký gólman ale předváděl skvělé zákroky a držel svůj tým ve hře. Zuby si na něm vylámal i Šír, kterého pěkně našel Najman. Do konce třetiny už branka i přes velké množství šancí nepadla a oba týmy tak šly do šaten za vyrovnaného stavu.

V úvodu poslední dvacetiminutovky si vybral svou slabší chvilku gólman Vacek, když špatně odhadl situaci a pozdě vyjel z branky, jenže Chrtek trefil pouze tyč poloodkryté branky. Následně se do dobré příležitosti dostal Najman, kterého zpoza branky našel Aubrecht, z bezprostřední blízkosti však hradeckého brankáře nepřekonal.

Tygři byli i nadále lepší, Vacka však ne a ne překonat. Obrovskou šanci měl Teplý, který vystihl rozehrávku hostí a jel sám na branku, prostor mezi třemi tyčemi ale přestřelil! Pět minut před koncem byl vyloučen hradecký Pěnčík a následně chtěl rozhodčí poslat hosty do tří, kapitán Petr Šafařovský však předvedl skvělé gesto fair-play a odvolal trest na svou osobu. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, rozhodnout tak muselo prodloužení.

V něm byli nakonec šťastnější Tygři. Po třech minutách našel Rychlovský zpoza branky Jana Šíra, jenž z bezprostřední blízkosti poslal kotouč do šibenice - 2:1. Liberečtí se aktuálně nacházejí na druhém místě s deseti body, což je stejně jako mají třetí Pardubice. Poslední utkání odehrají šelmy s první Spartou v sobotu. Pro jistotu play-off potřebují vyhrát za tři body. Podaří se to Bílým Tygrům?

Jiří Janoušek ml.
„Myslím si, že jsme dnes viděli velmi dobré juniorské utkání. Teď v té skupině jsme odehráli velmi kvalitní zápasy a je škoda, že takové utkání nejsou celou sezónu. V první třetině nám moc nejezdily nohy, měli jsme jinou představu o první dvacetiminutovce, ale naštěstí jsme ji prohráli jen o jednu branku. Od druhé části hry jsme hráli dobře, byli jsme pozorní v obraně a skvěle jsme bránili v oslabení. Hodně nás podržel Denis Vacek, který si připsal několik skvělých zákroků. Bod navíc z prodloužení si dneska Liberec zasloužil.“

„Mrzí nás, že jsme nezískali tři body, měli jsme postup do play-off ve vlastních rukou, teď už bohužel nemáme, musíme doufat, že Pardubice nezískají šest bodů. Nemůžeme ale klukům nic vytknout, vytvořili jsme si hodně šancí, z kterých jsme využili pouze dvě. Na to, jakou máme kvalitu v ofenzivě, se střelecky trápíme. Bohužel se teď trochu trápí hráči, kteří by měli zápasy brát na sebe. Znovu ale opakuji, že není klukům co vytknout, dneska nám to tam nespadlo, doufám, že v příštích zápasech dáme víc branek, které nám pomůžou k postupu do play-off. “