To je škoda! Juniorka ztratila zápas v posledních pěti minutách, Sparta má mečbol

Praha/Liberec - Čtvrtfinálová série se po dvou zápasech odehraných pod Ještědem přesunula do Prahy. Před třetím zápasem bylo jasné, že vítěz získá mečbol. Bohužel pro Tygry ho má Sparta, která o svém vítězství rozhodla v divoké třetí třetině, v níž padlo pět branek. Další čtvrtfinálový zápas je na programu už zítra od 16:00.

ČF3, sobota 23. března 2019
5:3
(1:0, 1:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 16. Prymula (Prchal, Schwamberger), 40. Prchal (Prymula, Bláha), 48. Pšenička (Prymula), 55. Poizl (Čech, Pika), 60. Pšenička (Schwamberger) – 47. Ira, 54. Rychlovský (Kunst, Teplý), 54. Žemba (Klapka, Jiruš). Rozhodčí: Sýkora – Beneš, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 40:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Mičán – Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Rousek, Slavíček, Rubeš, Pšenička, Kropáček, Arnošt, Čech, Vitouch.

Pařík – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Ira – Rychlovský, Šafařovský, Teplý, Strnad, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si za svou aktivitu vysloužili dvě přesilovky v úvodních pěti minutách, ani jednu ale nevyužili. Na druhé straně zahrozil Klapka, jehož bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti lapil Mičán. Vzápětí předvedl krásné sólo sparťanský Pšenička, který se proháčkoval až k Paříkovi, jenže trefil pouze masku libereckého gólmana.

Poté už však Pařík kapituloval. Nahození Prchala tečoval před brankou Patrik Prymula a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. Hned po buly mohlo být vyrovnáno, ve skrumáži před brankou domácích se ale nakonec nejlépe zorientoval Mičán a ukryl kotouč v lapačce. Před koncem třetině měl ještě dobrou šanci Strnad, jenže sparťanský gólman jeho pokus z dobré pozice zastavil, Liberečtí tak po první siréně ztráceli na svého soupeře jednu branku.

I v druhé dvacetiminutovce byl k vidění rychlý a pohledný hokej. Pražané mohli zvýšit svůj náskok v třech přesilovkách, první dvě se jim nepodařili, v té třetí už ale skvěle chytajícího Paříka překonali. Sedm sekund před koncem třetiny našel Prymula volného Jakuba Prchala, který z mezikruží propálil Paříka a těsně před druhou přestávkou dal libereckým plánům na obrat velkou překážku - 2:0.

Hned v prvních sekundách poslední části hry byly k vidění šance na obou stranách, nejprve se do dobré šance dostali Liberečtí, Mičán však předvedl dobrý zákrok, načež se do přečíslení 3 na 1 vydali domácí, jenže se Rouskovi nepovedla finální přihrávka a kotouč měli pod kontrolou Tygři. Sparťany tato zpackaná příležitost mohla mrzet, zanedlouho totiž z protiútoku snížil Daniel Ira - 2:1. Středočeši ale odpověděli vzápětí, po minutě vrátil domácím dvoubrankové vedení Ondřej Pšenička - 3:1.

Tygři se však nevzdali. Nejdříve dělovka Teplého zazvonila o tyč Mičánovy branky, poté už ale Liberečtí udeřili. Střelu Kunsta tečoval za záda sparťanského gólmana Jakub Rychlovský - 3:2. A to nebylo všechno! Hned po buly totiž najel do pásma Jan Žemba, vypálil, a kotouč se dokutálel za brankovou čáru - 3:3.

Pražané se ale z dvou branek v krátkém sledu rychle otřepali a vzápětí udeřili. Daniel Poizl propálil Paříka a vrátil domácím vedení - 4:3. Liberečtí následně zavřeli Středočechy v pásmu, nicméně jim to nebylo moc platné, protože všechny jejich pokusy pochytal Mičán. Naopak sekundu před koncem se Ondřej Pšenička přes celé hřiště trefil do prázdné branky a definitivně rozhodl o vítězi utkání - 5:3. Sparťané teď tedy mají mečbol, který se pokusí proměnit už zítra od 16:00. Vrátí Liberečtí sérii pod Ještěd nebo jim skončí sezóna? Držte Tygrům palce!

Tobiáš Slavíček
„První dvě třetiny jsme hráli hodně kvalitní hokej, i Liberec podal dobrý výkon. Šli jsem do třetí třetiny za stavu 2:0 a chtěli jsme to tak udržet. Bohužel hned v prvních dvou střídáních jsme namazali, naštěstí to ale kluci nakonec zachránili. Myslím si, že to kluci neustáli psychicky. Naopak po srovnání na 3:3 jsme se zase zvedli a hráli náš hokej. Atmosféra byla skvělá, přišel kotel a my jsme za to moc rádi. Na zítra bychom si přáli, aby přišel celý kotel, který je vždy v O2 areně.“

„Dneska rozhodla jediná věc, a to náš výkon. Ten neodpovídal důležitosti zápasu. Vyrovnání na 3:3 bylo více méně štěstí, my jsme tomu dneska vůbec nešli naproti a Sparta zaslouženě vyhrála. Dělali jsme individuální chyby, které normálně tolik neděláme. Rozhodující gól jsem dostali ze situace, na kterou se takticky připravujeme. Ale je to hokej a mě spíš mrzí celkový týmový výkon, nebylo tam moc srdíčka. Chybělo nám několik hráčů, trápíme se s nějakou nemocí. Na to se ale nemůžeme vymlouvat.“