Fantastický výkon! Bílí Tygři nasázeli Ocelářům pět branek

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tak tenhle duel měl opravdu grády a potvrdit to mohli všichni fanoušci v Home Credit areně! Po šarvátkách a nebezpečných akcích padla první branka až ve druhé třetině díky teči obránce Petra Kolmanna a vynikající výkon Tygrů vyvrcholil ve třetí části, kdy se povedlo snad všechno! Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak Třinci oplatili porážku na jedničku a připisují si desáté vítězství v řadě s finálním skóre 5:0!

25. kolo, pátek 06. prosince 2019
5:0
(0:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 36. Kolmann (T. Hanousek, M. Zachar), 44. Šír (Špaček), 44. Birner (Ordoš, L. Hudáček), 46. M. Zachar (T. Hanousek, Krenželok), 58. Lenc (Filippi) Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:6, navíc A. Musil 10 min. OT za zásah do oblasti hlavy a krku + OT do konce utkání za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6145. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 5:0.

Hrachovina (Peters) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Šír, A. Musil, J. Vlach – D. Špaček.

HC Oceláři Třinec

Kváča (44. Malík) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Novotný, Martynek.

Po úvodním střeleckém testování obou gólmanů nastala v páté minutě velmi nebezpečná situace při útoku Ocelářů. Dominik Hrachovina vyrazil střelu přímo k pravé tyči před Petra Vránu, který byl krůček od prvního gólu! Ten ale promáchl a byl zastaven bojujícím Tomášem Hanouskem. Následovala komplikace pro Severočechy, když si Adam Musil vysloužil za incident u mantinelu trest do konce utkání. Pro mladého útočníka tak předčasně duel proti svému staršímu bratrovi skončil.

Tygrům se ale v oslabení nedařilo vůbec špatně! Do velké příležitosti se totiž dostal Radan Lenc, když dobře vystihl přihrávku hostujících a ocitl se tak sám přímo před Petrem Kváčou! Po pokusu liberecké pětadvacítky ale zazvonila pouze tyč. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky vynikl svojí akcí Jan Ordoš, který se přes obránce dostal na pravý kruh, a jeho prudké střele chybělo do brány jen pár centimetrů! V přesilovce dokonce zahrozil znovu, kdy dostal přihrávku od Michala Birnera, Jan Ordoš však z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře nepřekonal.

Vyrovnaný průběh pokračoval i ve druhé části. Hned v začátku se u brankoviště po nahození Ronalda Knota nejrychleji zorientoval Libor Hudáček, ale třinecká obrana kotouč u brankové čáry dokázala zastavit. Následovaly dvě přesilové hry pro oba týmy, nicméně ani jeden z početní výhody skóre neotevřel. Ve 30. minutě se Petr Kváča opět blýskl, když zneškodnil nepříjemnou střelu Michala Birnera z mezikruží. Právě díky výkonům gólmanů svítil na kostce stav 0:0.

Třinec libereckou aktivitu dokázal přerušit při útoku Rostislava Martynka. Ten si najel mezi kruhy a pálil zpoza jednoho beka přímo na Dominika Hrachovinu. Severočeský brankář však svůj tým skvěle podržel! Za pár chvil se do šance dostal Jaroslav Vlach, ale jeho přízemní pokus z levého kruhu skončil pod kontrolou Petra Kváčy. Ve 36. minutě se všichni napjatí diváci konečně dočkali! Tomáš Hanousek kotouč nahodil od modré čáry, který byl tečován Petrem Kolmannem přímo do hostující klece – 1:0!

Ve třetí periodě Tygři nepolevili. Ladislav Šmíd na modré čáře vypálil na třineckého gólmana, který puk vyrazil přímo na hůl Jana Šíra, jenž bez potíží zakončil! Hostující celek si vyžádal prozkoumání videozáznamu, ale gól byl uznán – 2:0! Oceláři se ani nestihli rozkoukat a bylo to o tři branky! Skvělá kombinace Jana Ordoše a Libora Hudáčka skončila u volného Michala Birnera, před kterým byla už jen odkrytá klec – 3:0.

Petr Kváča byl posléze nahrazen Nickem Malíkem, ale to Tygry nevyvedlo z míry. Neuběhly ani dvě minuty a Třinec nalezl puk opět ve své síti, jelikož bleskurychlý Marek Zachar se dostal až před čerstvě odpočinutého gólmana, kterého překvapil bekhendem mezi betony – 4:0! Liberečtí měli v závěru k dispozici další dvě přesilové hry, které sice nevyužili, ale tři minuty před koncem přidal pátý gól Radan Lenc ve vlastním oslabení při přečíslení dva na jednoho – 5:0!

Bílí Tygři tak potvrzují své desáté vítězství za sebou a berou zaslouženě všechny body. Dominik Hrachovina si navíc poprvé v libereckém dresu připsal čisté konto!

„Já jsem s výkonem samozřejmě spokojený. Dvě třetiny to bylo hodně vyrovnané utkání, kdy byly oba týmy velice dobře srovnané v obraně. Opticky jsme měli o něco více šancí, kluci blokovali střely a rozhodla naše produktivita ve třetí třetině. Byl to však pro nás velmi těžký zápas.“

Václav Varaďa
„Dnes jsme tahali za kratší konec a díky Petru Kváčovi jsme drželi stav 0:1. V první třetině se nám nedařily přesilové hry a to nám trochu sebralo vítr z plachet. Poté Liberec góly jen přidával a my prohrávali hodně osobních soubojů. Proto zaslouženě zůstávají body domácímu týmu a pro nás to je dlouhá cesta zpět bez bodu.“