Třetí zápas se Spartou, třetí výhra! Parádní hokejový večer ozdobil Lencův hattrick

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - To byla podívaná! Bílí Tygři ukázali, že jim to proti Spartě zatím jde. Lídra srazili poměrem 4:1, k čemuž přispěl hattrickem a asistencí Radan Lenc. Jiří Průžek zas zaznamenal první body v extraligové kariéře. To vše v parádní atmosféře vyprodané Home Credit Areny!

28. kolo, pátek 20. prosince 2019

Branky a nahrávky: 7. Lenc (P. Jelínek, L. Hudáček), 37. Lenc, 38. Průžek (Lenc, Knot), 41. Lenc (Průžek, L. Hudáček) – 26. Řepík. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 31:28. Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Lenc – J. Vlach, Marosz, Průžek – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Rychlovský, A. Musil, D. Špaček.

HC Sparta Praha

J. Sedláček (Machovský) – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Rousek, Pech, Forman – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Vitouch, Pšenička, Kropáček.

Ani jeden tým na nic nečekal a hned od úvodu byl k vidění pořádně zajímavý hokej! Tygři, kteří první část odehráli ve speciálních růžových dresech, čelili okamžité šanci Roberta Říčky, jehož střelu z ideální pozice reflexivně zastavil Dominik Hrachovina. To domácí svojí příležitostí nepohrdli! Sparťané jim dvěma slepenými přestupky nabídli dlouhou přesilovku pět na tři. Pohlednou kombinaci vyšperkoval Petr Jelínek přihrávkou z osy hřiště doprava a Radan Lenc pokořil marně se přesouvajícího Sedláčka - 1:0.

Severočeši pořádně zahrozili i v pokračující klasické početní převaze. Libor Hudáček se vytočil až mezi kruhy a otřel puk o tyčku! Hezká podívaná pokračovala. Na tahu tentokráte byli Pražané, Robert Říčka si nicméně po vyhraném vylámal zuby na skvělém Hrachovinovi. Jelikož už ani z dalších závarů branka nepadla, hýčkaly si šelmy při odchodu do kabin těsný náskok.

Ve vysokém tempu se rozehrála také další perioda. Jeremie Blain už prostrčil puk za Hrachovinu, maskovaného muže ovšem zachránila tyč! Z další šance ale Sparta udeřila. Michal Řepík vzal rychlý brejk na sebe. První střela ještě neprošla, další se už však zastavila až pod břevnem - 1:1. Tygři se z náporu hostů postupně oklepali a na ledě rázem získali herní převahu.

Libor Hudáček se nadechl k velkému sólu, protáhl se okolo dvou protihráčů a ztroskotal až na pevném Sedláčkovi. Silná pasáž se ovšem bez odměny neobešla! Radan Lenc táhl po pravé straně přečíslení dvou na jednoho. Snažil se najít Průžka, což se mu nepodařilo, jenže mrzet ho to vůbec nemuselo. Sparťanský obránce si totiž přihrávku srazil přímo mezi gólmanovy nohy - 2:1. A o pár desítek sekund později bylo v zaplněné hale ještě veseleji, Jiří Průžek totiž po Lencově akci doklepl volný puk za čáru a zaznamenal tak svoji první extraligovou trefu v kariéře - 3:1!

Třetí část sotva začala a fanoušci byli znovu ve varu. A zasloužil se o to Radan Lenc, který na brankovišti dokončil práci aktivního Průžka. Hattrick byl na světě a čepice mířily na led - 4:1! A nemuselo zůstat "pouze" u tří tref. Libor Hudáček totiž v závěru přesilovky připravil Lencovi další palebnou pozici, liberecká pětadvacítka ale rozvlnila síť jen z boku. Mezitím vzbudil spoustu emocí tvrdý zákrok Adama Košťálka na Lukáše Dernera, kterého se vydal mstít Roman Graborenko.

Zkorigovat skóre mohl mladý Lukáš Rousek, Dominik Hrachovina ovšem jeho bekhendovou kličku mrštně eliminoval. Družina Patrika Augusty si hýčkala bezpečné vedení a nehodlala jej pustit. Ke zvýšení ještě neměl daleko Libor Hudáček, jenž se z pravé strany nachomýtl až před úspěšně zasahujícího Sedláčka. Liberec přehrál Spartu 4:1 a zmenšil rezervu na první místo tabulky!

Patrik Augusta
„Mně se to samozřejmě z pozice trenéra vítězného týmu hodnotí dobře. Rozhodl druhý gól, v tom momentě měla Sparta několik šancí, Dominik Hrachovina nás ale podržel a nakonec jsme druhou branku dali my.Pak už se to naklonilo naším směrem a podařilo se nám vstřelit další branky. Velice dobře jsme odehráli třetí třetinu.“

Jaroslav Nedvěd
„Musím blahopřát soupeři k vítězství a k lepšímu výkonu. Do půlky zápasu jsme vzdorovali, Liberec byl sice trochu lepší, ale kdybychom dali ten druhý gól my, všechno by asi vypadalo jinak. V některých střídání jsme trochu ztratili pokoru, mysleli jsme, že půjde vyhrát jen ofenzivou a že dáme zase sedm branek jako v minulém utkání tady v Liberci. Jenže to se nestalo, naopak jsme soupeři nabízeli přečíslení, které využil a zaslouženě vyhrál. “

28. kolo, pátek 20. prosince 2019

HC Sparta Praha