Senzace! Tygři rozcupovali Plzeň sedmi góly a znovu vedou tabulku

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Kdo by řekl, že se zatím nejvyšší vítězství Bílých Tygrů v sezóně zrodí v souboji o první místo? Svěřenci Patrika Augusty byli ukázkově produktivní v koncovce a oplatili indiánům úterní porážku i s úroky. V zaplněné Home Credit Areně vyhráli 7:1, skvělá práce!

37. kolo, pátek 17. ledna 2020

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd), 12. J. Vlach (Ordoš, Bulíř), 26. Birner (Bulíř), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar – 60. Rob (Kracík). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 308. Střely na branku: 24:25. Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.

HC Škoda Plzeň

Kolář (21 - 40. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Plzeňští trenéři vytáhli nečekané eso z rukávu. Dominik Frodl zůstal vůbec poprvé v sezóně na lavičce, do branky se místo něj postavil Kristián Kolář!

Hosté byli v úvodu aktivnější, což ještě umocnila nabídnutá přesilovka. Tygři ji nicméně přečkali, stejně jako velkou šanci Mertla, jenž po přihrávce Gulaše zpoza klece pořádně provětral Hrachovinovy betony. Do vedení se tedy hned z první vypracované příležitosti posunulo naše mužstvo! Ladislav Šmíd se od modré prokličkoval až na úroveň brankové čáry, Michal Bulíř poté zcela osamocen před Kolářem zužitkoval jeho křižnou přihrávku - 1:0.

Ještě studenější sprchu dostali indiáni vzápětí. Jan Ordoš ukázkově zabojoval u zadního mantinelu, odkud nabil na levý kruh Jaroslavu Vlachovi, jehož dělovka propadla Kolářovou výstrojí až do sítě - 2:0. Liberec se mohl pochlubit impozantní produktivitou - dvě střely, dva góly! Západočeši se s takovým skóre pochopitelně nehodlali smířit. Kotouč při jedné z jejich akcí proskákal přes brankoviště až k Matyáši Kantnerovi, jemuž zakončení do poloodkryté branky úplně nesedlo a Dominik Hrachovina předvedl spektakulární zákrok lapačkou!

Do druhé části už Škodovka vyjela s Dominikem Frodlem mezi tyčemi, jenže také on plnými doušky okusil sílu libereckého útoku. Hned na začátku početní výhody změnil směr Hudáčkova pokusu Michal Birner a kotouč zapadl do protipohybu brankáře - 3:0. Tygři se dostali do pořádné ráže a zaplněné tribuny Home Credit Areny byly ve varu. Tomáš Hanousek krátce po polovině základní hrací doby zakončil kombinaci s Michalem Birnerem výstavní ranou do bližšího horního růžku a zvýšil už na 4:0!

Trvalo to pouhých sedmnáct vteřin a domácí hokejisté završili bůra. Libor Hudáček využil zaváhání obránce, přebruslil všechny své pronásledovatele a elegantní forhendovou kličkou zasunul kotouč za čáru - 5:0. Severočeši si v následujících minutách doslova hráli v útočném pásmu, kde předváděli skvostné kombinace. Po jedné takové se proti Bulířově dělovce přesunul Frodl až na poslední chvíli. Svěřenci Patrika Augusty se v prostřední periodě dočkali ještě jedné branky. Přečíslení tři na dva proměnil v úspěch Libor Hudáček, který zblízka dorazil puk za Frodla - 6:0!

Na třetí část se do hostující klece vrátil Kristián Kolář. A jelikož hladoví Tygři stále neměli dost, musel se ve svém brankovišti pořádně ohánět. Po nádherné kombinaci se před něj natlačil Jan Ordoš, kterému se bekhendem nepodařilo přehodit gólmanův natažený beton. Po dalším tlaku v pásmu se snažil zblízka usměrnit touš do sítě Rostislav Marosz, kotouč minul cíl jen o centimetry.

Na hraně poslední pětiminutovky dostala Škoda k dispozici přesilovou hru, ve které mohla alespoň zmírnit debakl. Stal se ovšem pravý opak! Marek Zachar v oslabení pláchl po pravém křídle, a přestože mu vracející se hráč klepl do hole, našel skulinu mezi nohama Koláře - 7:0. Tribuny si přály další trefy. Libor Hudáček mohl jejich volání vyslyšet a zároveň zkompletovat hattrick, jenže prudkou Lencovu přihrávku u tyčky do sítě nedoklepl. V samotném závěru se čestně prosadili také hosté, když sám před Hrachovinou uspěl Luboš Rob - 7:1.

Bílí Tygři smetli Plzeň 7:1 a poskočili zpět na první místo tabulky!

Patrik Augusta
„Začátek vůbec neodpovídal tomu, jak zápas nakonec dopadl. Hned jsme hráli oslabení a celou třetinu jsme to tlačili spíše do kopce - byli jsme nervóznější a měli jsme problémy s rozehrávkou. Góly nám ale pomohly, byli jsme produktivní. Právě efektivita rozhodla. Výsledek podle mého názoru vůbec nevypovídá o hře. Třetí část už se prakticky jen dohrávala a viděli jsme hezké hokejové akce.“

Ladislav Čihák
„Výsledek je jednoznačný, liberečtí fanoušci si to dneska užili. Nám se zápas v ničem nepovedl. Domácí nás předčili, v první třetině využili šance a vedli 2:0. Pro nás to potom bylo těžké. Ve druhé části jsme se s tím snažili něco udělat. Protočili jsme gólmany, chtěli jsme se zkusit dostat do utkání, avšak nevyšlo nám to a po nesmyslném faulu jsme dostali na 3:0. Liberec už je natolik zkušené mužstvo, že si tohle pohlídá. Koneckonců prohrál doma všehovšudy dvakrát. Jediné pozitivum bylo, že jsme si o druhé přestávce řekli, že se na to nechceme vy*rat a pokusíme se třetinu zremizovat nebo vyhrát. Alespoň jsme tu po dlouhé době dali gól. Soupeři samozřejmě blahopřeji k jasnému vítězství.“

37. kolo, pátek 17. ledna 2020

HC Škoda Plzeň