Střelecká převaha vedla pouze k bodu. Vítkovice uspěly v samostatných nájezdech

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Zápas 42. kola se Bílým Tygrům nepovedl zrovna podle představ. S houževnatými Slezany přišli o těsné vedení a drama dospělo až do nájezdů, ve kterých si hosté připsali bonusový bodík. Šanci na nápravu mají Liberečtí už v neděli, kdy zajíždějí k derby do Mladé Boleslavi.

42. kolo, pátek 31. ledna 2020
1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Lenc (Birner, L. Hudáček) – 39. Schleiss (Hruška), rozh. náj. Schleiss. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 956. Střely na branku: 35:21. Rozhodčí: Svoboda, Bejček – Brejcha, Jelínek. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, T. Hanousek, Kunst, Graborenko, Havlín – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – A. Musil, Marosz, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – Rychlovský, D. Špaček, Valský.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Mi. Svoboda) – Rosandić, Gregorc, Štencel, L. Kovář, Výtisk (C), R. Černý, Kvasnička – Roberts Bukarts, Hruška, Lakatoš (A) – Indrák, R. Veselý, Schleiss – Dej (A), O. Roman, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Tygři byli už od úvodu aktivnější a udávali tempo hry. Vítkovice se nicméně dobře bránily a samy mohly otevřít skóre. Hned v první šanci svého týmu orazítkoval Jan Hruška střelou z otočky tyč! Do vedení se tedy přece jenom dostal Liberec. Libor Hudáček zachytil volný puk a přihrál do předbrankového prostoru Michalu Birnerovi. Ten ještě Dolejše nepřekonal, dorážející Radan Lenc už však ano - 1:0.

Daniel Dolejš si zřejmě před zápasem hodně pečlivě stavěl branku. Její konstrukce ho totiž zachránila hned dvakrát v rozmezí několika sekund! Birnerův krásný projektil z pravého kruhu se s cinknutím odrazil zpátky do hry, načež puk dojel Libor Hudáček, jehož pokus potkal stejný osud. Že kotouč nepřešel za čáru, potvrdil i videorozhodčí.

Ridera se připomněla v přesilovce na závěr třetiny. Roberts Bukarts z levé strany prostřelil Hrachovinu, kotouč ovšem z brankoviště pohotově odpálil Ronald Knot! Jelikož svojí tečí z bezprostřední blízkosti neuspěl ani Schleiss, odnesly si šelmy do kabiny těsný náskok.

V prostřední části Liberečtí navázali na svůj výkon a pokračovali v územní převaze. Roman Graborenko milimetrovou přihrávkou do uličky vyslal do úniku Marka Zachara, jehož bekhendové zakončení prolétlo okolo brankové konstrukce jen zvenku. Chvíli poté zkusil štěstí z nulového úhlu Petr Jelínek. Dolejše, který se nestihl přesunout, znovu podržela tyčka!

Severočeši v této fázi duelu soupeři téměř nepůjčovali puk. Prorazit obranný val hostů ovšem nebylo vůbec lehké a Daniel Dolejš se mohl spolehnout na vydatnou pomoc od svých obětavých spoluhráčů. Vítkovičtí na druhé straně vydolovali z minima maximum a srovnali krok. Střelu Jana Hrušky z rychlého protiútoku Dominik Hrachovina ještě vyrazil, Jan Schleiss ale vrátil touš na branku nechytatelně pod víko - 1:1! Po Šmídově jízdě útočným pásmem mířil Libor Hudáček zblízka mimo, vše tedy bylo otevřené.

Ve třetí dvacetiminutovce mohl svůj celek vrátit do vedení Radan Lenc, samostatnou akci však zakončil mimo tři tyče. A vzápětí byly blizoučko ke gólu Vítkovice. Tomáš Havlín totiž fauloval unikajícího Schleisse a Roberts Bukarts prováděl trestné střílení. Dominika Hrachovinu položil na led, liberecký fantom ovšem špičkou betonu zasáhl!

Brejky Ridery představovaly i nadále vážnou hrozbu. Při jednom takovém střílel z levého kruhu Rastislav Dej. Stejný hráč se dostal ještě k dorážce a nasměroval ji do tyčky! Jednalo se už o pátou nastřelenou konstrukci brány v utkání. Rychlost následně uplatnil Marek Zachar, který oklamal beka a z mezikruží nechal vyniknout Dolejše. Jelikož už do konce řádného hracího času žádná branka nepadla, šlo se do prodloužení.

A v něm se o vítězi také nerozhodlo. I kvůli výbornému zákroku Dolejše, který se nebál vystartovat proti unikajícímu Zacharovi. Samostatné nájezdy už vyšly lépe Rideře. Dolejš pochytal všechny domácí pokusy, za hosty skórovali Jan Schleiss a Jan Hruška. První jmenovaný si připsal vítězný gól - 1:2.

Patrik Augusta
„Hokej se furt hraje na góly a ne na kontrolu kotouče, ve které jsme po většinu utkání byli lepší. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branky. Myslím si, že jsme měli být trošku důraznější v zakončení a některé šance řešit jinak. Když Vítkovice vyrovnaly na 1:1, malinko jsme znervózněli a bylo to pro nás těžší a těžší. Soupeři patří respekt, hrál výborně do defenzivy a měl pokrytý předbrankový prostor. Pro nás to byl velice těžký zápas.“

Mojmír Trličík
„Budu stručný. Domácí byli v prvních dvou třetinách úplně jasně lepší, ale my jsme měli skvělého Dolejše v brance. Třetí část už byla vyrovnanější, také jsme měli šance. Začali jsme ještě více bojovat a Liberec možná trošku znervózněl. Uválčili jsme to k remíze. V nájezdech jsme pak našli dva střelce a vezeme si naprosto úžasné dva body.“

42. kolo, pátek 31. ledna 2020
1:2sn