Liberec vyválčil tři body ve Zlíně a má jisté čtvrtfinále

Date of publication Author Jan Kousal

Zlín/Liberec - Bílí Tygři zažívají úspěšný návrat po reprezentační přestávce. Po těsné výhře nad Litvínovem uspěli svěřenci Patrika Augusty také ve Zlíně, kde pobrali všechny tři body za výsledek 4:2. Tím si zajistili účast ve čtvrtfinále play-off.

45. kolo, pátek 14. února 2020
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Šlahař (Honejsek, Freibergs), 54. Dufek (Gazda, J. Ondráček) – 9. Birner (Lenc, L. Hudáček), 19. Bulíř (L. Hudáček, Birner), 31. Bulíř, 53. A. Musil (Marosz, Kolmann). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lučan, Kis. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 436. Střely na branku: 23:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4: 2:4.

PSG Berani Zlín

Kašík – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Buchta, M. Novotný, Gazda – J. Ondráček, Fryšara, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Dufek, Claireaux, Herman – Popelka, P. Sedláček, Kubiš (A)

Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, A. Musil, Valský

Vstup do utkání vyšel lépe domácím. Poté, co se Bílí Tygři dopustili přestupku za příliš mnoho hráčů na ledě, využili Berani přesilovou hru. Honejsek připravil gólovou pozici pro Jakuba Šlahaře a ten otevřel skóre.

Bílí Tygři se ale brzo oklepali a ještě do přestávky se jim podařilo skóre otočit. Nejprve se gólovou dorážkou blýskl kanonýr týdne Michal Birner a pouhou minutu před koncem úvodní dvacetiminutovky dokonal obrat Michal Bulíř.

Bulířova kouzla

Ve druhé části šelmy pokračovaly ve velmi pečlivém výkonu a skoro na sekundu přesně v polovině základní hrací doby navíc svůj jednobrankový náskok navýšili. Michal Bulíř pověsil kotouč pod víko Kašíkovy brány a Tygři vedli už 3:1.

V prostředním dějství však vystrčili růžky také domácí. Zajímavé šance si vypracovali reprezentant Dufek i dlouholetá opora PSG Kubiš, všechny pokusy Zlínských ve druhé periodě však skončily na bezchybném Hrachovinovi.

Adam Musil před bránou

Po přestávce Tygři svědomitě bránili těžce vydřený náskok. Důležitý moment pak přišel sedm minut před koncem. Rostislav Marosz předložil kotouč Adamu Musilovi, ten si vychutnal brankáře Kašíka a do prázdné brány přidal důležitý čtvrtý gól.

Prakticky vzápětí však Berani ukázali, že rozhodně nic nebalí a podařilo se jim snížit. Sražená střela Gazdy skončila u Jana Dufka a zlínský reprezentant pohotovým zakončením za Hrachovinova záda vykřesal pro domácí naději. Víc už ale Severočeši hokejistům PSG nedovolili a odvezli si všechny tři body za vítězství 4:2.

Martin Hamrlík
„Vyhrálo lepší mužstvo.“

„Zápas jsme zahájili velmi dobře. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale bohužel zůstaly nevyužity. Zlín skóroval zásluhou využité přesilové hry. Hráli jsme pořád v rychlém tempu a první třetina vyzněla po dvou brankách v náš prospěch. Odehráli jsme poté výbornou druhou třetinu. Ve třetím dějství jsem nechtěli dát soupeři šanci na zvrat, což se nám podařilo. Utkání jsme zvládli velmi dobře a vítězství si velmi ceníme.“