Šestibodový víkend! Juniorka těsně předčila Chomutov

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Milana Plodka za sebou mají velmi vydařený víkend. Ten završili těsnou výhrou 4:3 nad chomutovskými Piráty. Náskok šelem byl místy dokonce tříbrankový, postupně se však tenčil a nakonec museli liberečtí junioři čelit i tvrdé powerplay Chomutova.

27. kolo, sobota 14. prosince 2019
4:3
(2:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Křepelka (Aubrecht), 19. Nezbeda (Křepelka, Šedivý), 32. Šeliga (Nezbeda), 33. Strnad – 19. Berčík, 45. Seemann (Berčík, Janeček), 51. Lobodowski (TS). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Čajan – Aubrecht, Ira, Šedivý, Adamec, Charvát, Kovář, Žůrek – Křepelka, Hujer, Šafařovský, Jansa, Strnad, Trunda, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga

Piráti Chomutov

Altrichter – Šuráň, Seemann, Ludvík, Vaněk, Jungvirt, Pöschl – Švec, Dospěl, Pech, Prokop, Jaroš, Berčík, Janeček, Koláček, Svoboda, Kulich, Lobodowski

Libereckým vyšel vstup do zápasu lépe než soupeři. V přesilové hře na konci úvodní desetiminutovky se domácí hokejisté dostali do vedení. Aubrechtův pokus vyrazil Altrichter jen k Janu Křepelkovi, jehož pohotová bekhendová dorážka otevřela gólový účet zápasu.

Na druhou trefu se muselo čekat až do závěru první periody. Padla v početní výhodě šelem a zase u toho byl Křepelka. Tentokrát jeho jedovatou ránu vyrazil gólman jen k Lukáši Nezbedovi a ten se z dorážky nemýlil. Jenže to ještě nebyl konec první třetiny. Pouhou minutu před sirénou se chomutovský Martin Berčík postaral rychlou akcí po buly o kontaktní branku.

Na domácích se ale inkasovaný gól do šatny nikterak nepodepsal. Naopak došlo k navýšení náskoku. Poté, co se Chomutovští vymanili z dvojnásobné početní nevýhody, propadli ve středním pásmu, čehož využil Dominik Šeliga. Slovenský šikula si se svým samostatným nájezdem poradil brilantně a zvýšil na 3:1.

Další studená sprcha pro Piráty přišla jen o pár sekund později. Slabší chvilku si tentokrát vybral brankář Altrichter, jenž nedokázal zastavit nenápadný pokus Vojtěcha Strnada. Alespoň částečný odpustek si chomutovský gólman koupil chyceným trestným střílením Šeligy.

Přestože tříbrankový náskok šelem vypadal komfortně, utkání ve třetí části dostalo nečekanou zápletku. Nejprve se prosadil dobře mířeným projektilem od levého mantinelu Vít Seemann a poté z trestného střílení skóroval Peter Lobodowski. Rázem už to bylo jen o gól.

Chomutov v závěru stupňoval tlak a v poslední minutě se pokusil o vyrovnání v nestandardní powerplay šest na čtyři. Liberecká sestava však heroicky bránila, blokovala střely a nakonec mohla slavit. Hubený jednobrankový rozdíl vydržel až do úplného konce.

Milan Plodek
„Byl to vyrovnaný zápas. Bylo vidět, že obě sestavy měly hodně starších kluků. Tím pádem to bylo i trochu tvrdší, ale zároveň dle pravidel. My jsme využili šance a to rozhodlo. Ve třetí třetině byl Chomutov lepší, ale Čája nás podržel. Dobrý šesti bodový víkend!“