Cenná výhra! Dvacítka těsně předčila Vítkovice

Vítkovice/Liberec - Stejně jako v pátečním zápase proti Třinci si Tygři proti Vítkovicím vypracovali v úvodních minutách dvoubrankový náskok, jenže o ten v průběhu zápasu přišli. Na vítězný gól Michaela Drábka už však domácí nedokázali odpovědět a svěřenci trenéra Milana Plodka si tak z moravského tripu vezou cenné čtyři body!

21. kolo, sobota 23. listopadu 2019
2:3
(1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Gebauer (Machů), 29. Ryšavý (Beránek, Lednický) – 4. Drábek (Křepelka, Šedivý), 7. Liška (Ira, Nezbeda), 48. Drábek. Rozhodčí: V. Šutara – R. Tošenovjan, M. Konvička. Vyloučení: 3:3, navíc Drábek (LIB) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 55:23. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Vítkovice Ridera

Piták (Dolíška) – Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Ryšavý, Beránek.

Čajan (Franc) – Böhm, Ira (A), Šedivý, Hampl – Křepelka, Šafařovský (C), Adamec, Jansa, Strnad, Liška, Drábek (A), Nezbeda, Rossmy, Gajda, Žemba.

Vstup do zápasu se Tygrům povedl na jedničku. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu tvrdou ránou z pravé strany Michael Drábek - 0:1. Vzápětí to bylo už o dvě branky. Brankář Dominik Piták vyrazil střelu Daniela Iry pouze na hůl Adama Lišky, jenž se z ideální pozice nemýlil - 0:2!

Liberečtí mohli navýšit své vedení v následné přesilovce, žádnou větší šanci si v ní však nevypracovali. A to je mohlo mrzet, protože minutu před koncem první sirény překvapil Pavla Čajana střelou z levé strany Jakub Gebauer - 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, kteří si šli za vyrovnáním. A ve 28. minutě byli za svou snahu odměněni! Pavel Čajan totiž na přesilovkou dělovku Martina Ryšavého od modré čáry nestačil - 2:2. Vítkovičtí se mohli dostat do vedení v následné přesilovce, to se jim však díky dobrým zákrokům libereckého gólmana nepodařilo. Před poslední částí hry tak bylo skóre nerozhodné.

Začátek třetí dvacetiminutovky se nesl v opatrném duchu, nikdo nechtěl udělat chybu, která by mohla rozhodnout o vítězi zápasu. Nakonec ale jednu takovou vyrobili domácí, čehož Tygři využili! Michael Drábek tvrdou ránou z pravé strany přidal svůj druhý gól v utkání - 2:3!

Slezané se snažili vyrovnat, skvělý Pavel Čajan ale všechny jejich šance pochytal. Domácí to nakonec zkusili i v šesti, ani to jim však nepomohlo. Bílí Tygři si tak z moravského tripu vezou domů čtyři body.

„V dnešním utkání jsme tahali za kratší konec, soupeř byl aktivnější a lépe bruslil. Přesto kluci s výborným Pavlem Čajanem uvěřili, že i takový zápas se dá vyhrát, když budou hrát jako tým. To se přesně potvrdilo a tak vezeme tři body!“