Junioři doma převálcovali Slavii 5:2! Filip Jansa si vystřílel hattrick!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec – Tygří junioři si po Spartě vyšlápli i na druhé pražské ”S”. Slavii přestříleli 5:2 a šelmy se mohou radovat z cenného skalpu. K tak vysokému výsledku přispěl sedmnáctiletý útočník Filip Jansa, se kterým v příštích dnech vyjde rozhovor.

31. kolo, sobota 04. ledna 2020

Branky a nahrávky: 10. Jansa (Žemba), 34. Drábek (Nezbeda, Vomáčka), 42. Jansa (Rossmy, Žemba), 47. Jansa (Adamec, Drábek), 49. Žemba (Strnad, Šeliga) – 30. Puczek (Hradil, Bureš), 60. Janča (Klatt). Rozhodčí: Barek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2.

Král (Čajan) – Hladík, Ira, Charvát (C), Žůrek, Had (A) – Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Masař, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Žemba

HC Slavia Praha

Pittr (Pánek) – Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Slavíček, Křenelek, Turek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C), Puczek

V první třetině měli ze začátku velikou šanci Slavisté. Zpoza rohu nahrál Křenek před brankoviště Němečkovi, který mohl tečovat puk do poloprázdné branky, ale těsně ji minul. Další šanci na vedení měli Pražané, ale skvělým zákrokem se blýskl Daniel Král, jenž svojí holí zachytil puk, kterému nechybělo mnoho a mohl překonat brankovou čáru.

Tygrům se dařilo po vyvíjení velikého tlaku při hře čtyři na čtyři. Nejdříve po kombinaci nastřelil tyčku Jan Žemba, ale pak se puk odrazil a zůstal v předbranovém prostoru, tam se pohotově zorientoval Filip Jansa a touš poslal do sítě – 1:0.

V polovině druhého dějství Středočeši srovnali. Jan Bureš nastřelil puk od modré čáry, kotouč se odrazil od jednoho z libereckých obránců k Damiemu Hradilovi a ten nahrál na druhou stranu Jiřímu Puczkovi, který zakončil do odkryté brány – 1:1.

Na srovnávací gól Slavie Liberečtí rychle odpověděli. Lukáš Nezbeda po pěkné kombinaci z rohu nahrál před branku Michaelovi Drábkovi, jenž puk po položení gólmana, dostal do sítě – 2:1.

Ve třetí periodě šly šelmy do vedení o dva góly po šťastném odrazu od zadního mantinelu. Nástřel Benneta Rossmyho se odrazil od zadní strany mantinelu do předbrankového prostoru. Filip Jansa se nejlépe zorientoval a sebral puk, osamocen před brankářem zakončoval do levého horního rohu branky – 3:1.

O pět minut později Filip Jansa dovršil hattrick. Sedmnáctiletý útočník si sklepl přihrávku před brankou, udělal kličku a puk poslal mezi betony až za pražského maskovaného muže – 4:1. Počítadlo gólů pro Severočechy se zastavilo na pětce. Pátou branku šelem zařídil Jan Žemba, jenž vystřelil pomalou střelu, která proletěla nad betonem brankáře rovnou do sítě – 5:1.

V poslední minutě Slavie zmenšila brankový rozdíl. Tygři si nepohlídali jednoho hráče, a tak se Pražané při přesilové hře dostali do početní výhody tři na dva. Adam Klatt jel na pravém křídle a puk nahrál přes obránce doprostřed na Jakuba Janču, který trefil pravý horní roh – 5:2.

Milan Plodek
„Zápas se nám povedl nejen výsledkově, ale i herně. Kluci konečně dali do hry to, co trénujeme a co po nich chceme, ať už to je agresivita v napadání, velký pohyb, dravost útočníků a hlídání předbrankového prostoru. Kluky jsme pochválili, myslím si, že jsme šli za výhrou a byl to hokej, kterým se chceme prezentovat.“

Jiří Veber
„Liberec zaslouženě vyhrál. My jsme byli špatní. Byli jsme bez pohybu. Ve druhé třetině jsme trošku zlepšili pohyb, ale bylo vidět, že Liberec byl lepší.“

31. kolo, sobota 04. ledna 2020

HC Slavia Praha