Junioři odjíždějí z Pardubic bez bodů

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Tygři nevyzráli na Dynamo, a proto z města perníku odjíždějí s prázdnou. Jenom jedinkrát se podařilo šelmám prostřelit pardubického gólmana Nečase, zásluhou Benneta Rossmyho.

33. kolo, pátek 10. ledna 2020

Branky a nahrávky: 2. Tobiáš (Pavlík), 26. Rohlík, 43. Paleček (Kostka), 46. Kostka (Rohlík), 51. Oliva – 47. Rossmy (Jansa). Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Maštalíř. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1.

HC Dynamo Pardubice

Nečas (Kraus) – Oliva,Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hebek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Paleček, Rohlík, Pavlík, Šír, Šťastný.

Čajan – Böhm, Aubrecht, Šedivý, Charvát, Had – Křepelka, Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy, Šeliga, Žemba.

V první třetině, kde nebyl nikdo vyloučen, se dostali do vedení Východočeši, po překonání libereckého gólmana Ondřejem Tobiášem – 1:0.

Druhé dějství mělo podobný scénář. I když se Tygři snažili prosadit a dostávat se do větších šancí, jejich pokusy zastavoval bezchybný Nečas. Po mnohočetném vyloučení na obou stranách se hrálo tři na tři. Při této příležitosti se prosadil Ondřej Rohlík a navýšil náskok Dynama – 2:0.

Třetí periodu opět lépe začaly Pardubice, jež navýšily své vedení zásluhou Adama Palečka na 3:0. Čtvrtý gól Dynama vsítil Martin Kostka v přesilovce – 4:0. Liberečtí snížili skóre na rozdíl tří branek po akci Benneta Rossmyho a Filipa Jansy. První ze jmenovaných dokázal dostat puk za skoro bezchybného Nečase – 4:1. Dynamo stvrdilo svoji výhru posledním pátým gólem v tomto zápase. Tygří obraně ujel v oslabení Jan Oliva a prostřelil libereckého maskovaného muže – 5:1.

Milan Plodek
„Bohužel. Soupeř dnes své šance využil, zatímco my nikoliv.“

33. kolo, pátek 10. ledna 2020

HC Dynamo Pardubice