Neskutečné! Juniorka s jedenácti hráči v sestavě rozdrtila Salzburg 5:1!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Salzburg/Liberec – Klapzubova jedenáctka? Tak to v Liberci jede ta Plodkova! Výjezd do dalekého Salzburgu se juniorům vyplatil i v oslabené sestavě, jelikož rakouského soupeře rozstříleli pěti góly! Mladíci z Liberce dovolili domácím skórovat pouze jednou a v zápase si navíc připsal Tomáš Trunda hned dvě trefy!

37. kolo, pátek 24. ledna 2020
1:5
(0:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Hengelmüller (TS) – 20. Trunda (Vomáčka, Hujer), 28. Nezbeda (Vomáčka, Had), 28. Jansa (Nezbeda), 29. Charvát (Rossmy, Jansa), 50. Trunda. Rozhodčí: Reisinger - Oberhuber, Seewald. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

EC Red Bull Salzburg

Kolarz (Bugl) – Obu, Necesany, Szuber, Menner, Schwaiger, Reich – Maier, Hänelt, Borzecki, Lutz, Leonhardt, Hengelmüller, Pronin, Cimmerman, Eham, Tschiersch, Hložek.

Čajan – Charvát, Šedivý, Ira, Had – Adamec, Vomáčka, Jansa, Nezbeda, Rossmy, Hujer, Trunda.

V první dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej s naprostým minimem trestů, ale v poslední minutě se nečekaně prosadil Tomáš Trunda za pomoci Jakuba Hujera a Benjamina Vomáčky – 0:1! Na led se do druhé třetiny vrátili Tygři daleko aktivněji a jejich útok se zefektivnil hlavně v jediných dvou minutách, které Liberci přinesly hned tři góly! Nejdříve skóroval Lukáš Nezbeda, po dvaceti vteřinách udeřil Filip Jansa a posléze navýšil Adam Charvát na 0:4! Ačkoliv se ještě ke konci rozdalo pár trestných minut, všechny góly padly ve hře pět na pět.

Třetí perioda nabídla další přesilovky na obou stranách, ale ani jedna nebyla proměněna. V 50. minutě si vykouzlil Tomáš Trunda individuální akcí druhou vsítěnou branku, čímž skóre okořenil na 0:5! Zhruba osm minut před koncem si z důvodu faulu vybojoval domácí celek trestné střílení, které nakonec proměnil Maxmilian Hengelmüller - 1:5.

Tygři si však vysoké vedení udrželi a rakouský celek na jeho ledě jednoznačně porazili. Ještě jednou je však třeba vyzdvihnout, že velmi nízký počet hráčů famózní výkon liberecké juniorky nijak nezastavil!

„Do utkání jsme vstupovali s hodně obrannou taktikou, s 11 hráči do pole to ani jinak nešlo. Kluci hráli skvělý hokej, rychle střídali a dokázali dát krásné góly. Dnes byla radost se na tento tým dívat a chtěl bych klukům za to poděkovat!“