Dvacítka dotahovala marně a z Jihlavy odjíždí s prázdnou

Jihlava/Liberec - Liberecká juniorka se po úspěšném víkendu, v kterém získala ze dvou zápasů šest bodů, utkala s Jihlavou. Tygrům se vstup do utkání nepovedl, když už po čtyřech minutách prohrávali o dvě branky. Ještě v první třetině se jim sice podařilo vyrovnat, domácí však opět odskočili do vedení, které v druhé periodě navýšili a nakonec vyhráli 5:3. Dva góly zaznamenal liberecký Jan Křepelka.

28. kolo, pondělí 16. prosince 2019
5:3
(3:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Kardoš (Pětník), 4. Barák (Zadražil, Trávník), 20. Juda (Veleba), 40. Juda (Krajíček), 59. Piskač – 6. Jansa (Strnad, Nezbeda), 15. Křepelka (Nezbeda), 55. Křepelka (Žůrek, Šeliga). Rozhodčí: Luděk – Polák, Kis. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 63. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Dukla Jihlava

Chaloupek (Krejčí) – Rašín, Smolko, Veleba, Křišta, Dvořák, Trávník, Nikolič – Kardoš, Juda, Pětník – Piskač, Čermák, Brož – Barák, Krajíček, Zadražil – Doležal.

Král (Čajan) – Žůrek, Aubrecht, Charvát, Šedivý, Ira, Had – Adamec, Křepelka, Šafarovský – Šeliga, Nezbeda, Jansa – Strnad, Liška, Masař – Rossmy.

V liberecké brance se místo obvyklé jedničky Pavla Čajana objevil Daniel Král. Vstup do utkání si ale mladý gólman určitě představoval jinak. Už po dvou minutách totiž inkasoval po tvrdé střele Jiřího Kardoše - 1:0. A vzápětí bylo pro Tygry ještě hůř. Po dalších šedesáti sekundách si po kombinaci Trávníka s Pětníkem našel kotouč Martin Barák, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Krále - 2:0.

Severočeši se naštěstí dokázali z nepovedeného úvodu rychle oklepat a už v šesté minutě bylo sníženo. Vojtěch Strnad přihrál Filipu Jansovi, který z tvrdou ránou z mezikruží nedal Ondřeji Chaloupkovi žádnou šanci - 2:1. Tygry vstřelený gól nabudil a nakonec se jim podařilo i vyrovnat! Ve vlastním oslabení získal Lukáš Nezbeda díky výbornému napadání za brankou kotouč, posunul ho do prostoru mezi kruhy, odkud ho za Chaloupkova záda poslal Jan Křepelka - 2:2. Ani to ale nebylo v úvodní části hry všechno. Necelých padesát sekund před první sirénou propálil Krále z levého kruhu Miroslav Juda - 3:2.

Začátek druhé třetiny se nesl v klidnějším duchu než úvod první periody, i tak si ale oba týmy vytvořily slibné šance. Nejdříve se do nadějné pozice dostal Bennet Rossmy, Chaloupek však jeho dorážku vyrazil. Na druhé straně tečoval střelu od modré Jakub Krajíček, kotouč ale naštěstí pro náš tým minul branku.

V polovině zápasu se do dobré pozice dostal Lukáš Nezbeda, jenže jeho rána z mezikruží vyrovnání nepřinesla. To Tygry mohlo mrzet, domácím totiž ještě před koncem prostřední třetiny svůj náskok navýšili. Pouhých sedm sekund před druhou sirénou se v přesilovce po vyloučení Charváta k puku po buly dostal Miroslav Juda, který z pravého kruhu propálil Krále - 4:2.

Tygři do poslední dvacetiminutovky vstoupili aktivně. Dobrou šanci si vypracoval Jakub Masař, Chaloupek však jeho tvrdou ránu vyrazil. Domácí brankář následně zneškodnil i samostatný únik Dominika Šeligy. V 55. minutě se ale přece jen podařilo Libereckým snížit. Do přihrávky Jakuba Žůrka se opřel Jan Křepelka a svým druhým gólem v utkání vykřesal pro hosty naději - 4:3!

Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby byl vyloučen jihlavský Daniel Piskač. Severočeši přesilovku ještě podpořili šestým hráčem v poli, ani to jim však nepomohlo. Po skončení početní výhody naopak do prázdné branky upravil na konečných 5:3 právě navrátivší Daniel Piskač - 5:3. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak z Jihlavy odjíždějí s prázdnou.

„Zápas se nám nehodnotí moc pozitivně, věděli jsme, že soupeř bude bojovat a také že kluci bojovali. Dnes zaslouženě vyhráli. Nechci říct, že nám nechyběla bojovnost, ale chybělo nám to dostatečné nasazení, mysleli jsme si, že to uhrajeme hokejem, ale bohužel se nám to nepovedlo. Soupeř byl houževnatý, dohrával každý souboj a nám se toto nedařilo. Gratulujeme soupeři a přejeme hodně štěstí do nového roku.“

Štěpán Moravec
„Dnes jsme předvedli parádní vstup do utkání, který nám hodně pomohl, pak jsme malinko polevili, paradoxně nám uškodily naše přesilovky, které nám zkomplikovaly hru, byli jsme v nich věčně pod tlakem a bohužel jsme i potřetí inkasovali v naší přesilové hře. Nicméně zápas jsme nakonec zvládli a dovedli do vítězného konce. Opět ale rozhodla bojovnost a nasazení hráčů. S výsledkem jsme spokojeni a důležité je, že body zůstaly doma.“