Juniorka v napínavém utkání přemohla Spartu po samostatných nájezdech

Liberec - Zápas liberecké dvacítky s pražskou Spartou nabídl atraktivní podívanou se spoustou šancí na obou stranách. V třetí třetině to už vypadalo, že Tygři získají tři body, necelou minutu před koncem však vyrovnal Marek Bláha. Rozhodnout nakonec musely samostatné nájezdy, ve kterých o bonusovém bodu pro domácí rozhodl Petr Šafařovský.

30. kolo, pátek 03. ledna 2020
3:2sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0 (1:0))

Branky a nahrávky: 10. Strnad (Vomáčka), 54. Žemba, rozh. náj. Šafařovský – 34. Konečný (Rubeš, Fiala), 60. Bláha (Konečný, Slavíček). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Bohuněk. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Čajan (Král) – Hladík, Ira, Charvát (C), Žůrek, Had – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Masař, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Žemba.

Cichoň (Čazimi) – Fiala, Bláha, Prchal (C), Klodner, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous. Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman.

Hned začátek utkání napověděl, jaké tempo bude mít zbytek zápasu. Hra se přelévala ze strany na stranu a ani jeden z gólmanů se rozhodně nemohl nudit. Sparta mohla otevřít skóre zápasu v úvodní přesilovce, to se jí ale nepovedlo. A to mohlo hosty mrzet, protože v desáté minutě už prohrávali. Střelu Benjamina Vomáčky vyrazil Oldřich Cichoň pouze na hůl Vojtěcha Strnada, který poslal kotouč za brankovou čáru - 1:0.

K vidění byl i nadále rychlý a atraktivní hokej. Tygři mohli zvýšit svůj náskok v přesilovce, Cichoň ale tvrdou ránu Adama Charváta vyrazil. Těsně před první sirénou měl velkou šanci na vyrovnání Dominik Arnošt, tváří v tvář Pavlu Čajanovi však neuspěl. Po úvodní části hry tak svěřenci trenéra Milana Plodka vedli o jednu branku.

Začátek druhé třetiny opět nabídl atraktivní podívanou s několika šancemi na obou stranách. Dvě nadějné šance na vyrovnání si vypracoval Dominik Arnošt, jenže ani jednou Čajana nepřekonal. Po přihrávce Filipa Jansy mohl navýšit liberecký náskok Dominik Šeliga, ani ten ale svou příležitost v gól neproměnil.

Skvěle chytající Čajan nakonec v 34. minutě inkasoval. Po ose Zoran Fiala - Václav Rubeš se kotouč dostal k Jakubu Konečnému, který propálil libereckého gólmana - 1:1. Vzápětí se Pražané mohli opět dostat do vedení, tvrdou ránu Rubeše však domácí brankář lapil. Před třetí periodou tak bylo vše otevřené.

Hned v 42. minutě mohl Spartu poslat do vedení Michal Vágner, jenže Čajan jeho střelu z mezikruží chytil. Další velkou šanci Pražanů si připsal Josef Slavíček, který se řítil sám na libereckého gólmana, ani on ale gól nevstřelil. A tak udeřili Tygři. A nutno říci, že to bylo se štěstím, hosté si totiž vstřelili vlastní gól. Branka byla uznána Janu Žembovi - 2:1.

Sparťané se ale nevzdali a šli si za vyrovnáním. A toho se nakonec dočkali! V power-play přihrál Konečný na modrou čáru Markovi Bláhovi, jenž to vzal na sebe a tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Rozhodnout tak muselo prodloužení.

V něm byli aktivnější Pražané, kteří si zahráli i přesilovku, všechny jejich šance ale pochytal Pavel Čajan a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Za hosty se trefil jen Patrik Prymula, což na bonusový bod nestačilo. Z Tygrů totiž byli úspěšní Lukáš Nezbeda a Petr Šafařovský. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak ze zápasu se Spartou získali cenné dva body!

„Bylo znát, že teď pauza, ze začátku to bylo trochu rozlítané. V první třetině jsme podle mě měli lepší pohyb, v druhé části byla naopak lepší Sparta. Hosté nakonec asi zaslouženě vyrovnali, protože si dali vlastní gól. Nakonec se to rozhodlo v nájezdech. Celkově to ale byl dobrý juniorský hokej se spoustou šancí na obou stranách, takže se nám to hodnotí dobře.“