Dvacítka v přestřelce těsně nestačila na Dynamo

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V pátek odpoledne junioři ve Svijanské aréně přivítali druhé Pardubice. Oba týmy se mezi sebou přetahovaly o vedení, hostům se nicméně povedla třetí dvacetiminutovka a nakonec si odvážejí plný počet bodů.

13. kolo, pátek 25. října 2019

Branky a nahrávky: 16. Gajda, 24. Nezbeda (Hampl), 26. Charvát (Liška, Křepelka), 33. Křepelka – 14. Chára (Kostka), 22. Rohlík (Šír), 25. Costa (Rohlík, Šír), 46. Blažej (Rohlík, Antoníček), 54. Rohlík. Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 12:11, navíc Kovář (LIB) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5.

Král – Ira, Šedivý, Adamec, Hampl, Charvát, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.

HC Dynamo Pardubice

Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Odehnal, Blažej, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Šťastný.

Svěřenci Milana Plodka vstupovali do utkání v herní pohodě a zajímavou sérií duelů, ze kterých brali minimálně bod, v zádech. V úvodní třetině byli o něco aktivnější Východočeši. Měli navíc k dispozici hned dvě přesilovky, přičemž právě na druhý pokus slavili úspěšné využití. Povedená střela Dominika Cháry prosvištěla až za Daniela Krále - 0:1. Tygři nicméně našli odpověď a taktéž v početní výhodě srovnali krok. Do černého mířil ve formě hrající Petr Gajda - 1:1!

Prostřední dvacetiminutovka nabídla, alespoň pro fanoušky ofenzivně laděného hokeje, nejlepší podívanou. Ondřej Rohlík hned v jejím úvodu poslal hostující celek znovu do vedení - 1:2. Další branky na sebe ale nenechaly čekat vůbec dlouho! Lukáš Nezbeda rychle odpověděl na soupeřovu trefu - 2:2, avšak Dynamo znovu ukázalo sílu. Na konci souhry mezi Radkem Šírem a Ondřejem Rohlíkem se zjevil Kale Costa - 2:3. Bláznivou pasáž pak uzavřely znovu šelmy. Obránce Adam Charvát prostřelil gólmana Nečase - 3:3. A Severočeši se dokonce poprvé v zápase dostali do vedení, a to zásluhou Jana Křepelky - 4:3!

Ve třetí části si domácí chtěli svůj těsný náskok ustrážit, ovšem to se bohužel nepodařilo. Po zásahu Daniela Blažeje, jenž vyrovnal na 4:4, ubránili naši mladíci dvě za sebou jdoucí přesilovky soupeře. Stejně to však bylo Dynamo, kdo vstřelil vítěznou branku. Kotouč do sítě poslal podruhé v utkání Ondřej Rohlík - 4:5. Bílí Tygři to ještě zkoušeli v šesti, bohužel však na kýžené vyrovnání nedosáhli. Už v sobotu si mohou spravit chuť proti Hradci!

Milan Plodek
„Sledovali jsme velice kvalitní utkání z obou stran. Bohužel jsme se ve třetí třetině moc soustředili na obranu, což se nám vymstilo. V závěru jsme ještě zkoušeli hru bez gólmana, ale kotouč jsme do branky už nedotlačili.“

13. kolo, pátek 25. října 2019

HC Dynamo Pardubice