Úspěšný návrat po pauze! Junioři si vyšlápli na rakouský velkoklub

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Juniorům Bílých Tygrů se návrat po reprezentační přestávce vyvedl na jedničku. Svěřenci Milana Plodka totiž ve vyrovnaném utkání přehráli tabulkového souseda ze Salcburku. Rozhodly dva přesilovkové góly do sítě soupeře.

18. kolo, pátek 15. listopadu 2019
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Jiruš (Drábek), 18. Jansa (Šeliga, Křepelka), 39. Gajda (Nezbeda, Adamec), 60. Adamec (Jansa, Charvát) – 4. Lutz (Müller), 24. Borzecki. Rozhodčí: Jechoutek – Svobodová, Ganger. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 77. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Čajan – Böhm, Ira, Šedivý, Charvát (C), Kovář, Adamec – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda

EC Red Bull Salzburg

Bugl – Kerber, Schwaiger, Nečesaný, Hörl – Eham (C), Lutz, Myklucha, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Lindner, Bjerrum, Hložek, Müller

Svěřenci Milana Plodka dostali pocítit sílu rakouského týmu od první minuty. Však to byl také Salcburk, který se jako první radoval ze vstřeleného gólu. Julian Lutz vypálil z úhlu a nenápadnou střelou překvapil brankáře Čajana.

Jenže za dvacet sekund bylo srovnáno. Drábek se podél pravého mantinelu prosmýkl do útočného pásma a neomylně předložil gólový pas Vojtěchu Jirušovi. V závěru třetiny pak Tygři dokonce skóre otočili, když se zblízka prosadil Filip Jansa. A mohlo být ještě veseleji. To by však Jiruš v závěru úvodní dvacetiminutovky musel vtěsnat bekhendový blafák mezi tři tyče.

Druhou třetinu, podobně jako tu první, otevřel gólově hostující tým. Napadající Jakub Borzecki obral o kotouč Drábka v roli posledního hráče, a tak se zničehonic řítil sám na bránu. Jeho zakončení v samotném závěru akce mířilo nekompromisně do růžku.

Jenže Tygři opět udeřili těsně před přestávkou. V početní výhodě narýsoval Lukáš Nezbeda z brankové čáry křižnou a především gólovou přihrávku na Petra Gajdu, který to měl se zakončením do takřka prázdné brány Red Bullu hodně jednoduché.

V závěrečné periodě hosté důrazně dobývali libereckou bránu, v ní ale stála spolehlivá zeď jménem Pavel Čajan. I jemu však v jeden okamžik zatrnulo. Rakušané totiž kotouč za brankovou čáru přece jen dostali, po sporné situaci ale hlavní arbitr okamžitě rozpažil, a tak se pokračovalo za stavu 3:2.

Ani toto skóre však do konce zápasu nevydrželo. K radosti libereckých příznivců se však stav měnil na druhé straně. Hosté se o šanci utkání zdramatizovat připravili zbytečným vyloučením, které v poslední minutě potrestal Miloslav Adamec. Bílí Tygři tak rakouský velkoklub udolali poměrem 4:2.

„Byl to kvalitní zápas. Soupeř dobře bruslil, takže nám to v první třetině dělalo problém. Kluci si na to pak naštěstí zvykli. Jinak to bylo takové rozhárané těmi přesilovkami. Ve hře pět na pět se toho moc nestalo. My jsme dvě přesilovky proměnili a to rozhodlo.“