Sedmnáctka se vrací z napínavého boje v Pardubicích bez bodu

Date of publication Author Adéla Růžičková

Pardubice/Liberec - Dorostenci sehráli velmi vyrovnaný zápas proti Dynamu Pardubice. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a o výsledku se rozhodlo až ke konci duelu. V posledních dvou minutách zápasu, za vyrovnaného skóre, vstřelily Pardubice dva góly a 3 body zůstávají ve městě perníku.

5. kolo, čtvrtek 26. září 2019
6:4
(1:1, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 4. Matuška (Novotný), 37. Formánek, 45. Pavlata (Štětka, Paleček), 55. Formánek (Herčík), 59. Herčík (Pavlata), 60. Pavlata (Herčík) – 2. Putz (Kříž, Tůma), 28. Kříž (Patzelt), 49. Hujer, 52. Plos (Vodlan, Kříž). Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kolář. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 20:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 6:4.

HC Dynamo Pardubice

Borovička (Kadlc) – Hebek, Vašíček, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Herčík, Formánek, Nekvinda, Kloz (C), Burda, Novotný, Jaša, Štetka

Krátký (Franc) – Böhm, Duschka, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař

V úvodním dějství se Tygři dostali do vedení v druhé minutě, kdy po individuálním průniku přes pardubickou obranu, vstřelil gól David Putz, jenž zakončil nad brankářovo rameno – 0:1.

Naneštěstí pro hosty o minutu později domácí tým srovnal skóre, kdy po chybě liberecké obrany vsítil puk Jan Matuška – 1:1.

Po ubráněném oslabení šelmy zatlačili Dynamo do obranné třetiny. Vytvořili si mnoho gólových akcí, kde jedna skončila s pukem za pardubickým brankářem! Hosté se marně radovali z gólu, protože nebyl uznán, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

Ve druhé třetině Tygři využili přesilovku a šli do vedení. Zcela osamocen Filip Kříž se ocitl mezi kruhy a zakončil nad vyrážečku pardubického gólmana Borovičky, a tak poslal svůj mančaft do vedení – 1:2.

Modrobílí mohli odskočit od soupeře na dva góly, ale v Enteria aréně zazvonila tyčka po Plosově střele. Ke konci druhého dějství se z vyrovnání radovali domácí. Při hře čtyři na čtyři po samostatném úniku zakončil za libereckého gólmana Krátkého František Formánek - 2:2.

Na začátku poslední dvacetiminutovky, po vyloučení na straně domácích za hákování a na straně hostí za zásah do oblasti hlavy a krku, se hrálo čtyři na čtyři. Tuto hru zvládly oba celky. Větší šanci měl na gól hráč Dynama Daniel Herčík, jenž v samostatném úniku nepropálil libereckého brankáře.

Vzápětí na to se Pardubice poprvé dostaly do vedení zásluhou Dominika Pavlaty – 3:2. Liberečtí mohli srovnat, jenže po druhé v zápase trefili tyč Východočechů.

Ve vlastním oslabení Jakub Hujer ujel pardubické obraně a bylo srovnáno – 3:3! Severočeši se opět ujali vedení po úspěšném zakončení Lukáše Plose – 3:4.

Při další hře čtyři na čtyři měl další velkou šanci Ondřej Culek, jenž samostatným únikem ohrozil domácí branku. Bohužel v protiútoku Dynamo srovnalo střelou Františka Formánka mezi betony – 4:4.

Červenobílé tento gól vrátil do hry. Netrvalo dlouho a od modré čáry propálil pardubický hráč Daniel Herčík gólmana Krátkého – 5:4.

Hosté zkoušeli srovnat ve hře bez brankáře, ale pardubičtí hráči získali puk a stvrdili vítězství gólem Dominika Pavlaty do prázdné brány  – 6:4.

Richard Lobo
„Rozhodly hrubé individuální chyby. Celkově jsme nepodali špatný výkon, hrál se líbivý hokej pro diváky, protože jsme hned několikrát viděli otočku ve skóre. Pardubice byly šťastnější v koncovce, nám tam nenapadalo tolik branek, co bychom k výhře potřebovali. Jinak musím kluky pochválit. Makali, dřeli, hráli slušně, ale bohužel se dopustili chyb, které rozhodly.“

Michal Mikeska
„Přijel Liberec, což je jeden z nejlepších protivníků. Společně s Hradcem a Boleslaví to asi bude nejlepší tým. Bylo to pro nás dobré porovnání. Hosté byli mírně aktivnější v pohybu, nicméně jsme pořád drželi vyrovnaný stav, hrálo se nahoru dolů. V závěru se to štěstí přiklonilo k nám. Dali jsme poměrně dost branek, což nás těší, aktivita směrem dopředu je pro nás zásadní. Nicméně stále špatně napadáme, dobruslujeme, rozebíráme si hráče. Pořád je co zlepšovat, ale s výsledkem jsme spokojeni a jsme za něj rádi.“