Reportáž

Dorost díky přesilovkám zdolal Jihlavu a připisuje si pátou výhru v řadě!

Jihlava/Liberec — Zpočátku vyrovnané utkání rozhodlo druhé dějství, v němž Liberečtí vsítili tři branky. Dukla sice snížila, jenže Tygři už se o náskok připravit nenechali. Liberecká U17 tak ze série pěti venkovních zápasů bere maximální počet bodů!

Vstup do zápasu vyšel svěřencům trenéra Richarda Loba skvěle. Už ve třetí minutě totiž Filip Kříž přihrál do prostoru mezi kruhy Jakubu Masařovi a ten zamířil přesně mezi betony Filipa Maláče – 0:1. Šelmy vstřelená branka viditelně nabudila a začaly diktovat tempo hry. Jakub Hladík tvrdě vypálil od modré čáry, jenže Filip Maláč stihl zasáhnout svou lapačkou.

O několik okamžiků později zachránila Jihlavu pro změnu horní tyč, kterou svým zakončením orazítkoval Milan Jobek. Tygři neustávali ve vysoké aktivitě, Duklu ale držel gólman Maláč. Vysočané se dostali ke slovu až chvíli před úvodní sirénou, kdy se do samostatného úniku dostal Jan Nevšímal. Lukáš Franc však předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým.

V druhém dějství putoval na trestnou lavici Daniel Pavelec a Liberečtí nabídnutou početní výhodou nepohrdli. Ke sražené střele Davida Putze se totiž dostal Milan Tadeáš Jobek, který puk dorazil za brankovou čáru — 0:2. V polovině zápasu byla ale sníženo, když se ranou z pravého kruhu prosadil Šimon Jurčička — 1:2.

Naši dorostenci ovšem nečekali s odpovědí dlouho a opět si pomohli přesilovou hrou. Vyloučeni byli hned dva jihlavští hráči a hosté hráli v pěti proti třem. Dvoubrankové vedení vrátil Severočechům Tadeáš Tůma, jenž tvrdým projektilem z pravé strany nedal Filipu Maláčovi žádnou šanci — 1:3. V pokračující klasické početní výhodě poté počtvrté rozvlnil síť domácí svatyně Richard Patzelt, a do závěrečné periody šly šelmy s třígólovým náskokem — 1:4.

Domácí se z kabin vrátili na led odhodláni zvrátit stav utkání, jenže to jim defenziva Liberce podpořená výkonem gólmana nepovolila. V osmačtyřicáté minutě navíc David Putz svou střelou z mezikruží zvýšil na 5:1 z pohledu Severočechů.

Dukla sice vzápětí snížila na 2:5 zásluhou Václava Macka, byl to však její poslední gól v zápase. Ve zbývajícím čase už si svěřenci trenéra Richarda Loba vítězství pohlídali a na výsledku nic nezměnila ani hromadná bitka v závěru utkání. Dvě vteřiny před koncem navíc pečetil výhru našeho týmu Lukáš Plos trefou do opuštěné klece domácích.