Reportáž

Dorost na bránu Motoru vystřelil padesátkrát. Z výhry se přesto radují České Budějovice

České Budějovice/Liberec — Utkání rozhodla v podstatě už první třetina, kdy Motor třikrát skóroval. Liberečtí se sice poté pokoušeli o zvrat, jenže domácí si svůj náskok pohlídali a získali všechny tři body.

Dorostenci chtěli navázat na velmi úspěšný říjen, během něhož prohráli jen dvakrát. Do prvního zápasu po reprezentační přestávce však vstoupily lépe České Budějovice, když se již v páté minutě prosadil Filip Petrásek, jemuž asistoval David Kašpar — 1:0. Uběhly pouhé dvě minuty a domácí se radovali podruhé. Matyáš Fousek přihrál Filipi Petráskovi a ten svou druhou trefou v utkání navýšil vedení Motoru — 2:0.

Tygři se vzpamatovali ze studené sprchy v úvodu střetnutí a krátce po polovině první třetiny snížili. Jakub Masař totiž vybídl k zakončení Filipa Kříže, jenž překonal Erika Šeba — 2:1. Jihočeši si však následně vzali zásluhou Lukáše Kantora dvoubrankové vedení zpět — 3:1.

V prostřední dvacetiminutovce přidala naše sedmnáctka ještě více na aktivitě a v polovině duelu přišlo opět snížení, když se prosadil Tomáš Trunda — 3:2. O několik okamžiků později ale Filip Petrásek završil svůj hattrick, načež Čeňka Krátkého prostřelil i Adam Dvořák — 5:2.

Do závěrečného dějství vstupovali Liberečtí odhodláni střetnutí zdramatizovat, jenže ve čtyřiačtyřicáté minutě definitivně zmrazil jejich naděje Jan Vavřík — 6:2. Svěřenci trenéra Richarda Loba se i přesto nevzdávali, výsledek ovšem stačili pouze korigovat, když se trefil Mikuláš Jenčovský — 6:3. Dorost tak odjíždí z jižních Čech s prázdnou.