Ženy si v prvním kole žádné body nepřipsaly, na ledě Roudnice jim utekla druhá třetina

Date of publication Author Ondřej Belák

Roudnice nad Labem - Většina utkání se nesla ve vyrovnaném duchu. Tygřice zásluhou Žákové stanovily konec úvodní části na 1:1, jenže na startu druhé periody třikrát inkasovaly a ztrátu, která ještě narostla, už neměly šanci dohnat. Roudnice udělovala lekci z produktivity a zvítězila 7:2. Šanci na nápravu mají naše ženy už v neděli, kdy doma narazí na Beroun!

1. kolo, neděle 08. září 2019
7:2
(1:1, 5:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Benešová (Bergerová, Malá), 22. Mertová (Bláhová, Machová), 22. Richtrová (Mertová), 23. Bergerová, 29. Machová (Richtrová, Zvěřinová), 30. Malá, 58. Malá (Bergerová) - 14. Žáková, 57. Plosová (Johanová). Rozhodčí: Folk - Beneš, Kurtin. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2.

HC Roudnice nad Labem

Dudková - Richtrová, Bergerová, Bláhová, Mertová, Beránková - Hájková karolína, Machová, Malá, Simiková, Feixová, Benešová, Zvěřinová, Louthanová.

Urbanová - Cejpová - Hájková Barbora, Vimmerová, Skalská, Johanová, Plosová, Žáková, Leierová, Štěrbová, Kubová, Svatošová.

Jan Daněk
„Do prvního mistrovského utkání vstoupily oba týmy opatrně s vyrovnaným průběhem hry. Na začátku druhé třetiny, po vyrovnané první, jsme rychle po sobě v intervalu minuty, více než lacino, inkasovali tři branky. Obraz hry se změnil a soupeř byl v této fázi lepší. Koncem druhé části přidal další dvě branky. Tygřice zaslouží pochvalu za hru ve třetí dvacetiminutovce, kdy i za stavu 6:1 bojovaly, získaly herní převahu, ale prosadit v koncovce se jim nedařilo.“