Tygřice zvládly veledůležitý záchranářský souboj s Děčínem!

Date of publication Author Ondřej Belák, Radek Plos

Liberec - Domácí hokejistky předvedly výborný výkon a celý zápas odbojovaly. Výhru bodově režírovaly Kateřina Raselová (3+0), Tereza Plosová (0+3) a Karolína Hornická (2+0), ale skvělým výkonem se blýskla i domácí brankářka Anna Urbanová. Nejenže po celý zápas předváděla celou řadu důležitých a skvělých zákroků, ale tým velmi podržela také hned v jeho úvodu, když ještě za stavu 0:0 chytila trestné střílení.

18. kolo, sobota 15. února 2020

Branky a nahrávky: 18. Raselová (Plosová), 25. Hornická (Cejpová, Svatošová), 28. Raselová (Plosová), 38. Raselová (Plosová), 59. Hornická – 24. Hrdá, 40. Ajchlerová (Forejtová), 60. Hrdá (Forejtová). Rozhodčí: Kaňkovský - Drbohlav, Johan. Střely na branku: 50:17. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Urbanová - Cejpová, Košková, Hájková, Hornická, Skalská, Procházková, Kavková, Plosová, Leierová, Štěrbová, Kubová, Jarošová, Svatošová, Raselová.

HC Děčín

Seidlová - Hnídková, Kroftová, Aulická, Kopecká, Zelingerová, Ajchlerová - Schrollová, Hueberová, Zavadilová, Forejtová, Vacková, Hrdá.

Jan Daněk
„Stejně jako soupeř jsme si byli dobře vědomi důležitosti utkání a potřeby naplno bodovat. Byli jsme rádi, že jsme po první třetině vedli 1:0. Rozhodčí totiž hned v úvodu nařídil trestné střílení a ke konci nás soupeř zatlačil. Přestože Děčín ve druhé části vyrovnal, díky důrazu Hornické s Raselovou a výbornému bruslení dvojice Plosová - Svatošová jsme si třemi góly zajistili zlomové odskočení ve skóre. Rozhodně to ovšem nebylo tak, že by se závěrečná dvacetiminutovka jen dohrávala! Děčín byl hodně na kotouči, jenže nás podržela brankářka Urbanová. Také jí vděčíme za konečný výsledek.“

18. kolo, sobota 15. února 2020

HC Děčín