Dorost si v severočeském derby zastřílel! Bránu Litvínova pokořil hned osmkrát!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec — Po nepovedených výkonech v předchozích dvou zápasech se liberečtí dorostenci zvedli a proti Litvínovu si pořádně spravili chuť. Už od úvodních minut si rázně šli pro tři body a nakonec nastříleli svému soupeři osm branek! Hattrickem se navíc blýskl Jakub Hujer.

nadst. - 4. kolo, sobota 07. prosince 2019

Branky a nahrávky: 3. Hujer, 9. Leden (Jobek, Dvořák), 15. Hujer (Trunda), 24. Trunda (Meisel), 30. Hujer (Trunda), 30. Böhm, 51. Trunda (Damašek), 51. Böhm – 37. Brouček (Werner), 47. Brouček. Rozhodčí: Mareš – Grundler, Kajínek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 56:21. Průběh utkání: 6:0, 6:2, 8:2.

Král – Damašek, Böhm, Duschka, Šedivý, Meisel, Dvořák, Šíma, Tůma – Hujer, Trunda, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Jobek

HC VERVA Litvínov

Čermák (30. Herkommer) – Minařík, Kuchař, Werner, Vyhlídal, Hora, Hynek, Martínek – Špaček, Hauptvogel, Čech, Beran, Bár, Kočárek, Iljuk, Krocker, Šprynar, Vopat, Brouček

Tygři na svého soupeře pořádně vlétli a již ve třetí minutě byli za svou aktivitu odměněni. V přečíslení tři na dva se Jakub Hujer rozhodl pro individuální zakončení a ranou z pravého kruhu překonal Davida Čermáka – 1:0. Poté mohl vyrovnat Erik Iljuk, jenže samostatný únik neproměnil. Dvě velké šance spálili i domácí, jenže ti se nakonec radovali z druhého zásahu. Po střele Jakuba Dvořáka ještě stihl David Čermák pokrýt dorážku Milana Jobka, na zakončení Matěje Ledna už ale nedosáhl — 2:0.

Litvínov se nehodlal se nepříznivým stavem smířit. Až před bránu se prokličkoval Dominik Čech, na Daniela Krále už si ovšem nepřišel. Zato na druhé straně kluziště se prosadil Jakub Hujer, jenž zužitkoval povedenou nahrávku od Tomáše Trundy — 3:0.

V prostřední dvacetiminutovce pokračovali svěřenci trenéra Richarda Loba v nastoleném tempu a jejich čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Tomáš Trunda nevyužil několik slibných šancí, poté ale úspěšně tečoval do sítě střelu Lukáše Meisela a mohl se radovat — 4:0. Chvíli před polovinou zápasu Tomáš Trunda pro změnu nahrával, když parádním křížným pasem našel zcela volného Jakuba Hujera, který poslal puk za marně se přesouvajícího Davida Čermáka a završil svůj hattrick — 5:0.

Pět gólů už bylo na hostujícího gólmana hodně, a tak přenechal své místo Petru Herkommerovi. Ten však udržel čisté konto pouhých deset vteřin! Hned po vhazování na středovém kruhu se totiž Martin Böhm dostal k puku, vjel do útočného pásma a svým projektilem vymetl horní roh brány — 6:0. Nakonec se ale přeci jen dočkali i Litvínovští, když vyloučení Jakuba Hujera potrestal Dominik Brouček — 6:1.

Ve třetí části se týmu z Podkrušnohoří podařilo snížit na rozdíl čtyř gólů. Dominik Brouček ujel při vlastním oslabení všem svým pronásledovatelům a kličkou do forhendu překonal Daniela Krále — 6:2.

Trenér Richard Lobo o výkonu Jakuba Šedivého a Martina Böhma na útočných postech:

„Zvládli to velice slušně. Mile nás tím překvapili. Neměli jsme k dispozici hned pět útočníků, takže až se vrátí, uvidíme, co s nimi, protože ti dva kluci ukázali, že můžou hrát vzadu i vepředu (úsměv).“

Naši dorostenci ale žádné komplikace nepřipustili. V jednapadesáté minutě se sražený pokus Filipa Damaška odrazil k Tomáši Trundovi, který svým zakončením z mezikruží vsítil sedmou branku domácích. Hned na to se podruhé v zápase trefil Martin Böhm, jenž upravil skóre na konečných 8:2. Tři body tak po skvělém výkonu zůstali pod Ještědem.

Zápas mimo jiné nabídl zajímavý příběh. Trenéři totiž neměli k dispozici dostatek útočníků, a tak se Jakub Šedivý s Martinem Böhmem přesunuli z obrany do útoku a vedli si velmi dobře. Druhý jmenovaný navíc zaznamenal hned dvě branky!

Richard Lobo
„Předtím jsme odehráli dva špatné zápasy, po kterých jsme si něco řekli. Tentokrát bylo vidět, že na to kluci zareagovali, musím je pochválit za výkon. Zápas odehráli velice slušně. Nesmíme ale usnout na vavřínech, je potřeba takto pracovat dál. “

nadst. - 4. kolo, sobota 07. prosince 2019

HC VERVA Litvínov