Dorost rozjel rok 2020 vítězně. Po zodpovědném výkonu uspěl ve Zlíně

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Zlín/Liberec - Až na úvodní minuty, kdy Zlín hrál dvě početní výhody, byla většina zápasu v tygří režii. I přes velmi dobrý výkon domácího gólmana si Liberečtí vypracovali vedení a to si díky skvělé obraně udrželi až do konce.

nadst. - 7. kolo, pátek 03. ledna 2020

Branky a nahrávky: 57. Chludil – 21. Putz (Jenčovský, Plos), 38. Kříž, 42. Jobek (Meisel). Rozhodčí: Vaněk – Bařinka, Kociňák. Vyloučení: 3:5, navíc D. Putz 10 min. OT za naražení zezadu. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8:2. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

PSG Berani Zlín

Synek (Málek) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (A), Kráčalík (C) – Chludil, Broža, Ševčík, Horský, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel (A), Jecho, Lavička

Krátký (Franc) – Meisel, Dvořák, Patzelt, Šíma, Culek, Tůma – Putz, Vodlan, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Jobek, Gajda

Tygří smečka začala utkání dvěma tresty, nicméně obě oslabení zvládla bez vážnějších potíží. Dokonce sama málem udeřila, když v přečíslení dva na jednoho trefil jeden z našich útočníků tyč!

V plném počtu hráčů už se svěřenci trenéra Richarda Loba dostali do tempa a byli na ledě lepším celkem, nicméně Tobiáš Synek v bráně Beranů odolával.

Liberečtí na něj ale přeci jen vyzráli. Hned v úvodu následujícího dějství totiž Mikuláš Jenčovský přihrál zpoza brány Davidu Putzovi a ten střelou nad lapačku otevřel skóre - 0:1. Zlínští sice poté vyrovnali hru, jenže se jen těžko prokousávali přes defenzivu hostů, a když už se jim to povedlo, narazili na brankáře Čeňka Krátkého.

Ten se předvedl především několik minut před druhou sirénou. Ševci se dostali do přečíslení dva na jednoho, při němž Lukáš Chludil vybídl k zakončení Šimona Frömela, proti jehož ráně z voleje se Krátký stačil přesunout. Hned na to se ukázala důležitost tohoto zákroku. Po vhazování v útočném pásmu se Filip Kříž ocitl sám před bránou a bez jakýchkoliv okolků prostřelil Tobiáše Synka - 0:2.

Krátce po začátku závěrečné periody už to bylo o tři branky. Tobiáš Synek vyrazil dělovku Lukáše Meisela přímo na hůl Milana Tadeáše Jobka, který byl se svou dorážkou úspěšný - 0:3. Berani chtěli poté duel aspoň zdramatizovat, jenže Tygři měli zápas pevně ve svých drápech a v podstatě svého soupeře ani moc nepouštěli ke kotouči.

Necelé čtyři minuty před koncem nakonec snížil Lukáš Chludil, to však bylo ze strany Zlína, který zkoušel i power-play, vše. Šelmy už si dvougólový náskok pohlídaly a získaly první výhru v roce 2020.

Richard Lobo
„Nebylo to jednoduché utkání, měli jsme dlouhou pauzu bez zápasu, což se samozřejmě projevilo na výkonu. Bylo tam spousta individuálních chyb, kdy jsme zbytečně přicházeli o puky. Na druhou stranu bylo na klucích vidět, jak se na utkání těšili. Mělo to tempo a šance na obou stranách. Nakonec to bylo se šťastným koncem pro nás.“

Tomáš Jankovič
„Byl to výborný, vyrovnaný zápas se špatným koncem pro nás. Gratulace soupeři. Rozhodly chybky a neproměněné šance, kterých jsme dnes měli poměrně dost. Naopak Liberec ty svoje využil. Nechtělo nám to tam spadnout, bohužel takové zápasy taky jsou. Chtěl bych pochválit hráče za to, jak k utkání přistoupili. Bylo to první utkání po Vánocích, dlouhá pauza, ale hráli jsme s chutí.“

nadst. - 7. kolo, pátek 03. ledna 2020

PSG Berani Zlín