Sedmnáctka má povedený víkend. Po Kladnu vysoko rozstřílela i Přerov!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec – Po vysoké výhře nad kladenskými Rytíři 8:1 si svěřenci Richarda Loba připsali další gólově početné vítězství nad Zubry z Přerova, které přestříleli na domácím ledu 10:1. Dvakrát se prosadil David Putz a Adam Měchura si připsal čtyři body za jeden gól a tři asistence!

nadst. - 20. kolo, neděle 23. února 2020

Branky a nahrávky: 7. Putz, 13. Měchura (Masař), 15. Jenčovský (Rossmy, Měchura), 37. Vodlan (Putz, Bohm), 45. Kříž (Jenčovský), 48. Tůma (Měchura), 52. Rossmy (Měchura), 53. Masař (Kříž, Dvořák), 54. Putz (Hladík, Plos), 56. Hujer (Trunda, Bohm.) – 3. Koblížek (Hradil, Billa). Rozhodčí: Tomáš Marek – Ondřej Žídek, Lucie Povová. Vyloučení: 5:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 58:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1, 10:1.

Krátký (Král) – Böhm, Hladík, Šedivý (C), Meisel, Dvořák, Patzelt, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Trunda (A), Jenčovský (A), Kříž, Měchura, Plos, Masař, Rossmy, Gajda.

HC ZUBR Přerov

Žurek (Vojtek) – Kaprál, Koblížek, Svozil, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda (A), Kuncek, Halík (C), Hradil, Hyža, Mann, Toman, Šilhavý (A).

V první třetině otevřeli skóre hosté. V přesilové hře Radim Hladil přihrál puk z levého rohu na Mariana Koblížka, který přesně zamířil nad rameno libereckého gólmana Čeňka Krátkého a mohl slavit první gól – 0:1.

Vyrovnávací gól padl z hole Davida Putze, který svojí kličkou oklamal jak obránce, tak i brankáře a zakončoval do poloodkryté branky – 1:1. Skóre se pak jen navyšovalo! Jakub Masař na sebe navázal jednoho z obránců Přerova a najel si zprava před branku, kde zakličkoval a zpětně nahrál na Adama Měchuru, jenž ujel bránícímu hráči a mohl zakončovat do levého horního rohu – 2:1.

K závěru první periody Adam Měchura nahrál zpoza branky do pravého kruhu Bennetu Rossmymu, který přiklepl puk na střed Mikuláši Jenčovskému, který zakončoval za moravského brankáře Petra Žurka – 3:1.

Ve druhém dějství zlepšili Zubři obranu a uzamkli svoje obranné pásmo. Přerovu se podařilo i párkrát vyjet do samostatného úniku. Nejnebezpečnější byl pokus Vojtěcha Tomana, jenž se snažil překonat Krátkého mezi betony, ale neúspěšně. Kotouč poskakoval po brankovišti a pozorný liberecký bek Tadeáš Tůma uklidil puk na poslední chvíli do rohu hřiště před dojíždějícím Štěpánem Mannem.

Na konci třetiny se Tygrům povedlo prolomit obranu Zubrů. David Putz nahrál do mezikruží Luku Vodlanovi, kterého si nepohlídali obránci a zakončoval do poloodkryté branky – 4:1.

Na začátku třetí periody, po vyhraném buly v útočném pásmu šelem, se puk dostal od Mikuláše Jenčovského na Filipa Kříže, jenž se dokázal prosadit nad lapačku gólmana do pravého horního rohu – 5:1. Při dalším gólu výborně clonil Jakub Masař! Tadeáš Tůma vystřelil jedovatý puk od modré čáry a nic netušící Petr Žurek nemohl ani zasáhnout – 6:1.

Ve druhé polovině třetiny následovala gólová smršť. Jakmile si Bennet Rossmy odpykal trest, tak naskočil na led a mohl slavit! Po nahození Adama Měchury se jako první zorientoval v brankovišti a dorazil puk za brankovou čáru – 7:1. Zanedlouho Filip Kříž přihrál Jakubu Masařovi, jenž vystřelil kotouč, ten se otřel o rameno Petra Žurky a zapadl do branky – 8:1.

Přerovští se nestihli vrátit ze středního pásma, a tak vznikla akce tři na dva. Lukáš Plos nahrál Jakubu Hladíkovi, který namazal za sebe Davidu Putzovi, který zakončil do levého horního růžku – 9:1. Z posledního gólu Tygrů se mohl radovat Jakub Hujer. Mladý útočník se osamostatnil a dostal přihrávku ze středního pásma od Tomáše Trundy, poté hráč s číslem 7 nadvakrát překonal přerovského brankáře – 10:1.

Richard Lobo
„Chci pochválit kluky za tenhle víkend. Odehráli oba zápasy fantasticky. O branky se postarali snad všichni hráči, což je parádní. Musí takhle chtít hrát dál.“

Aleš Verlík
„Tady není co hodnotit. Domácí vyhráli zaslouženě, ve všem nás předčili. Máme velkou marodku, ale na to se nechceme vymlouvat. Jediné, co nás mrzí, je poslední třetina.“

nadst. - 20. kolo, neděle 23. února 2020

HC ZUBR Přerov