Dvacítka stáhla tříbrankové manko, na Hradec však těsně nestačila

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Ani ve třetím utkání DHL Superpoháru svěřenci Milana Plodka nedokázali zvítězit. V duelu s hradeckým Mountfieldem sice dokázali smazat třígólový náskok Východočechů, v závěrečném dějství ale jediná branka Marka Tecla rozhodla o těsné výhře Hradce Králové.

3. kolo, čtvrtek 13. února 2020
3:4
(0:2, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Hampl (Rychlovský), 26. Jansa (Šafařovský), 30. Vomáčka (Šafařovský) – 1. Síla (Pinkas), 17. Poppel (Síla, Lukačka), 23. Moravec (Poppel, Síla), 46. Tecl (Síla). Rozhodčí: Wagner – Babulík, Bosák. Vyloučení: 5:4, navíc Poppel 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Čajan – Aubrecht, Adamec, Hampl, Žůrek, Had, J. Šedivý – Křepelka, Rychlovský, Vomáčka, Šír, Šafařovský, Jansa, Strnad, Měchura, Drábek, Nezbeda, Trunda, Žemba

Mountfield HK

Dvořák – Pelda, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Moravec, Síla, Pajer, Janda, D. Šedivý, Tecl, Poppel

Poprvé se skóre zápasu měnilo už po šestadvaceti vteřinách hry. Hradecký Vojtěch Síla dostal kotouč ideálně mezi kruhy a i s přispěním teče jednoho z bránících hráčů Liberce poslal Východočechy do vedení.

Šelmy poté na chvilku ožily, svou snahu ale nedokázaly vyjádřit gólově, a tak přišel trest. Mountfield totiž krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky udeřil v početní výhodě, když po nedůrazu Libereckých v předbrankovém prostoru a sérii dorážek skóroval Petr Poppel.

V úvodu druhé třetiny Mountfield pokračoval v soustředěném výkonu a záhy navýšil vedení. V dvojnásobné početní výhodě našel Poppel Petra Moravce a ten se nemýlil. V pokračující přesilovce se ale hradecký náskok začal hroutit. V oslabení totiž Jan Hampl odčaroval Dvořákovo kouzlo a načal tím velkou stíhací jízdu šelem.

Jen o pár momentů později už to bylo jen o gól. Šafařovský vyhrál buly na Filipa Jansu a ten nezištnou ranou překvapil Dvořáka. Když potom Benjamin Vomáčka zakončil svůj samostatný únik nechytatelně do horního růžku, běžela teprve 30. minuta a bylo srovnáno.

Na další a zároveň rozhodující branku si diváci ve Svijanské aréně museli počkat až do začátku třetí části. Po zaváhání Šíra na hraně útočného pásma ujeli hosté do brejku, Marek Tecl si vyměnil kotouč se Sílou a pod padajícím Čajanem prostrčil kotouč za brankovou čáru.

Hokejisté z Podještědí se potom marně snažili o vyrovnání. V závěrečné powerplay dokonce trenérský štáb poslal na led šest útočníků, žádný z nich ale na pozorného Dvořáka nevyzrál, a tak Liberec zaznamenal proti Hradci těsnou porážku. V DHL Superpoháru bohužel již třetí.

„Šli jsme do toho s tím, že za každou cenu musíme vyhrát. První dva zápasy se nám vůbec nepovedly, takže jsme se rozhodli trochu posílit. První třetina byla z naší strany ospalá a chybělo tomu tempo. Potom jsme to stáhli na tři lajny a myslím, že jsme nakonec měli utkání ve svých rukou. Kluci za ty dvě třetiny předvedli, co v nich je, ale i tak si myslím, že bychom měli dát víc než tři góly a ten zápas zvládnout.“

David Kočí
„Těžký zápas, ale parádní! Takový zápas, kde se hraje na krev, kluci potřebují. Myslím, že jsme odehráli výborně první třetinu. Pak jsme bohužel za stavu 3:0 ztratili koncentraci, polevili jsme a trochu se lekli, když jsme dostali první gól. Zaplať pánbůh, že to bylo jen 3:3. Liberec měl hodně šancí a klidně to mohlo být 5:3 pro ně. My jsme se ale zase nějak dokázali zkoncentrovat na třetí část. Hráli jsme slušný hokej a klobouk dolů před týmem za to, že se do toho zápasu dokáže takhle vrátit.“