První výhra! Dvacítka vybojovala v Třinci dva body

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Třinec/Liberec - Čekání je u konce, liberecká juniorka si v Superpoháru DHL konečně připsala první výhru. Ještě deset sekund před koncem základní hrací doby přitom Tygři prohrávali, Michael Drábek ale stihl vyrovnat a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V těch bonusový bod pro náš tým ukořistil Jan Křepelka.

6. kolo, sobota 22. února 2020
4:5sn
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Havránek (Matiaško), 33. Vacula (Matiaško), 47. Matiaško (Geidl), 51. Cienciala (Šulák, Konečný) – 16. Jiruš (Hampl), 25. Hujer (Nezbeda, Rossmy), 53. Jansa (Křepelka, Drábek), 60. Drábek (Had, Nezbeda), rozh. náj. Křepelka. Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 43:44. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.

HC Oceláři Třinec

Švančara (Klimek) – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák, Homola – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj, Ramik.

Čajan – Ira, Šedivý, Hampl, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Hujer, Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy.

Domácí dostali v úvodu zápasu k dispozici přesilovku, kterou ale nevyužili. Největší šanci v ní paradoxně měl liberecký Jiruš, jenž se dostal do samostatného úniku, kvůli dobrému obrannému zákroku Havránka se mu ale zakončit nepodařilo. Vzápětí si početní výhodu vyzkoušeli i Liberečtí, ani oni ji ale v úvodní branku neproměnili.

To ale Tygry nemuselo tolik mrzet, v 16. minutě se totiž po tvrdé střele Vojtěcha Jiruše dostali do vedení - 0:1. Ve zbytku třetiny už se nic významného nestalo, po první siréně tak měli hosté náskok jedné branky.

Ten už po čtyřech minutách druhé části hry Liberečtí navýšili. Nezbeda našel v přesilovce Jakuba Hujera, na jehož ránu z mezikruží Švančara nedosáhl - 0:2. Oceláři ale zanedlouho snížili. Po přihrávce Matiaška se o to střelou mezi betony Čajana zasloužil Marek Havránek - 1:2.

Domácí vstřelený gól nabudil a v 33. minutě už bylo vyrovnáno. Po další nahrávce Matiaška se nadvakrát prosadil Jakub Vacula - 2:2. Před třetí třetinou tak bylo vše otevřené.

Tygři dostali na začátku třetí periody k dispozici přesilovku, jenže tu nevyužili. Dvacet sekund po jejím konci tak přišel trest v podobě další třinecké branky. Postaral se o ní aktivní Michal Matiaško, který nedal tvrdou ránou z pravého kruhu Čajanovi žádnou šanci - 3:2. A zanedlouho bylo pro hosty ještě hůř, Filip Cienciala totiž po přihrávce Šuláka poslal kotouč do odkryté branky - 4:2!

Šelmy se ale nevzdaly a v 53. minutě se dostaly zpět na dostřel jediné branky. Po přesilovkové kombinaci se kotouč dostal na hokejku Filipa Jansy, jenž z mezikruží propálil Švančaru - 4:3. Tygři následně měli lehce navrch, vyrovnávací gól ale ne a ne přijít. Už už to vypadalo, že Oceláři svůj náskok udrží, sedm sekund před třetí sirénou se však při powerplay střelou mezi betony prosadil Michael Drábek a poslal tak zápas do prodloužení.

V tom si oba týmy vypracovaly nadějné šance, oba brankáři ale své celky podrželi a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Domácí mezi svými řadami našli dva úspěšné střelce, což na Tygry nestačilo. Za náš celek se prosadili Jakub Hujer, Bennet Rossmy a v sedmé sérii Jan Křepelka, který tak Liberci zajistil první výhru v Superpoháru DHL.

Milan Plodek
„Jsem rád, že tým pochopil, o čem je tento sport a vrátil do utkání bojovnost, emoce a týmovou práci. Odměnou jsou dva body z Třince a všichni uděláme maximum, aby se naše skupina ještě hodně zamotala!“

Jiří Juřík
„Myslím si, že to z obou stran bylo velmi vyrovnané utkání, nasazení bylo vynikající. Trochu jsme prospali první třetinu, ale od druhé části jsme se výrazně zlepšili a nakonec jsme náskok soupeře stáhli. Ke konci utkání Liberec snížil v přesilovce a měl štěstí v závěru, kdy sedm vteřin před koncem vyrovnal. Nájezdy jsme bohužel nezvládli a body tak bere soupeř.“

6. kolo, sobota 22. února 2020
4:5sn