Kanonáda na úvod! Tygři díky skvělým přesilovkám porazili Dynamo

Liberec - Svěřencům trenéra Patrika Augusty se vstup do nové extraligové sezóny podařil na výbornou. Po skvělém výkonu porazili Pardubice vysoko 7:1. Klíčem k vítězství byly jednoznačně přesilovky, Tygři totiž využili hned čtyři! Dvěma góly se blýskl Dávid Gríger, Ladislav Šmíd si pak připsal čtyři asistence.

1. kolo, pátek 18. září 2020
7:1
(2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Lenc (Filippi, Šmíd), 12. Filippi (Šmíd, Birner), 25. Gríger (Filippi, Šmíd), 33. Bulíř (Šmíd), 49. Šír (T. Hanousek, P. Jelínek), 51. Gríger (P. Jelínek), 51. Rychlovský – 7. Poulíček (Mandát, Mikuš). Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 612. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner, Bulíř, Lenc – Průžek, Filippi, Gríger – Šír, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Najman, Rychlovský.

HC Dynamo Pardubice

Klouček (51. Kantor) – Vála, Nakládal, Mikuš, Holland, S. Zacharčuk, J. Kolář, Hrádek – M. Kaut, R. Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Paulovič – Svačina, Blümel, Claireaux – Kusý, Machala, Anděl – Zeman.

Tygrům se vstup do utkání povedl na jedničku. Už ve čtvrté minutě si za svou aktivitu vysloužili přesilovku, kterou nepohrdli. Střelu Tomáše Filippiho za záda Milana Kloučka dorazil Radan Lenc - 1:0. Vedení však Liberečtí dlouho neudrželi, vzápětí se totiž po přihrávce Jana Mandáta do samostatného úniku dostal Patrik Poulíček a rázem bylo vyrovnáno - 1:1!

V 11. minutě dostali domácí k dispozici další početní výhodu, kterou opět využili. Zasloužil se o to Tomáš Filippi, jehož dělovka z pravého kruhu skončila až v síti. Pardubice mohly vyrovnat v třicetisekundové přesilovce 5 na 3, jenže to se jim i díky skvěle chytajícímu Petru Kváčovi nepodařilo. Po úvodní dvacetiminutovce tak šelmy odcházely do kabin s jednogólovým náskokem.

I do prostřední části vstoupili Tygři aktivně. Proti tvrdé ráně Radana Lence sice Milana Kloučka zachránila tyč, vzápětí už však takové štěstí neměl. Dávid Gríger vybojoval kotouč na modré čáře a parádním blafákem nedal pardubickému brankáři žádnou šanci - 3:1. Zanedlouho mohl ještě navýšit Michal Bulíř, jeho dorážku ale Klouček lapil.

V 29. minutě dostali hosté opět k dispozici přesilovku 5 na 3, ani tentokrát ji ale nevyužili. A to je následně mohlo hodně mrzet. V další početní výhodě totiž střelu Ladislava Šmída od modré čáry před brankou šikovně tečoval Michal Bulíř - 4:1! Ve zbytku třetiny už se nic důležitého nestalo, domácí tak do poslední části hry šli s pohodlným tříbrankovým náskokem.

V úvodu třetí dvacetiminutovky zahrozilo dvakrát Dynamo, jenže spolehlivý Petr Kváča oba nadějné pokusy Jana Mandáta pochytal. Pak už otěže zápasu vzali zpět do svých rukou Tygři a zbytek utkání se odehrál pod jejich taktovkou. V 49. minutě nahození Tomáše Hanouska šťastně tečoval svou zadní částí těla Jan Šír a kotouč doskákal až za brankovou čáru - 5:1.

To ale Severočechům nestačilo. Už po necelých dvou minutách se v nepřehledné situaci před brankou Milana Kloučka nejlépe zorientoval Dávid Gríger, jenž svou druhou brankou v utkání upravil na 6:1. Vzápětí ještě hezkou individuální akci předvedl mladý Jakub Rychlovský a uzavřel tak skóre na konečných 7:1.

„Celkově se mi utkání hodnotí velmi dobře. Zápas rozhodly naše speciální formace, jak naše přesilovka, tak i oslabení. Myslím si, že klíčová byla soupeřova nevyužitá početní výhoda 5 na 3 v druhé třetině, při které kluci odvedli výbornou práci. Musím pochválit všechny hráče, odehráli dobré utkání. Jsme rádi, že jsme takhle začali, první kolo je vždycky těžké. Teď se na dnešní výkon pokusíme navázat v neděli.“

Michal Mikeska
„Vůbec jsme nechytli tempo zápasu. Domácí proměnili několik přesilovek, my jsme naopak v našich početních výhodách hráli mizerně. Měli jsme prakticky tříminutovou přesilovku 5 na 3, z které jsme nic nevytěžili, což podle mě vypovídá o všem. Od stavu 5:1 se zápas už jen dohrával a pouze se čekalo na poslední sirénu.“