Havlín rozlouskl tuhou bitvu s Boleslaví

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři opět prodloužili svou domácí neporazitelnost proti Mladé Boleslavi. Sice to byla obrovská bitva se spoustou zvratů, ale nakonec to vyšlo. Tygři po první třetině prohrávali, skóre se jim ale podařilo otočit. Závěrečného slova se v prostředním dějství ujal obránce Tomáš Havlín.

5. kolo, pátek 11. prosince 2020
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Bulíř (Filippi), 23. Hrabík (Průžek), 27. Havlín (Birner) – 13. Lunter (A. Zbořil), 15. Bičevskis. Rozhodčí: Hodek, Kika – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:2, navíc Ševc 10 min OT + OT do konce zápasu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, Havlín, Derner, Kolmann, T. Hanousek – Birner (A), Filippi, Lenc – A. Musil, Bulíř, R. Pavlík – T. Rachůnek, P. Jelínek (C), J. Vlach – Průžek, Hrabík, Pekař

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Šidlík, Ševc (C), Allen, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Moravec – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis

Bílí Tygři se blýskli poměrně povedeným vstupem do zápasu, za což velmi rychle sklidili první ovoce. V úvodní přesilové hře kraloval v předbrankovém prostoru Michal Bulíř, jenž za bezmocného Krošelje zasunul kotouč při dorážce Filippiho střely.

Inkasovaná branka hosty probudila. Aktivita se Středočechům začala vyplácet v druhé polovině první třetiny. Nejprve po krásné souhře srovnal na 1:1 Mário Lunter a za další minutu a půl otočil skóre Lotyš Maris Bičevskis .

Po přestávce se na led vrátili tak trochu jiní a především efektivní Tygři. Cestu za další otočkou ve skóre započal Kryštof Hrabík, když po tuhém boji v mladoboleslavském brankovišti puk za čáru doslova dostrkal.

Za několik málo minut to bylo pro Tygry ještě veselejší. Birner od levého mantinelu přenesl hru doprava na osamoceného Tomáše Havlína a jablonecký rodák se s tím vůbec nepáral. Jeho nechytatelná rána zapadla přesně do vzdálenějšího horního růžku.

Bruslaři pak převzali iniciativu, nicméně kvalitní obrana šelem je ve zbytku druhé i v třetí části do mnoha šancí nepouštěla. Když už se tak stalo, tak hosté nechali vyniknout jen výborně chytajícího Kváču.

V samotném závěru se ještě Mladoboleslavští pokusili jít štěstí naproti a zkusit vyrovnat při hře bez brankáře. Pozorní Tygři však svým soupeřům jakékoli zdramatizování duelu nedovolili a z dramatické bitvy vyšli jako vítězové.

„Nám první třetina nevyšla úplně ideálně. Do druhé části jsme to trochu zase nakopli a hráli jsme potom slušné utkání. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas na obě strany. My jsme naštěstí dali dva góly ve druhé části a to rozhodlo utkání.“

Radim Rulík
„Myslím, že prvních 10 minut byl lepší Liberec. Tím, že jsme dali na 1:1, Liberec znejistěl. Vstřelili jsme pak ještě jeden gól, takže druhých 10 minut patřilo nám. Druhá třetina rozhodla utkání. Dvakrát jsme zbytečně inkasovali. Byly to situace, na které jsme hráče upozorňovali. Liberec se dostal zpět do zápasu tím, že otočil na 3:2. To byla klíčová pasáž zápasu. Ve třetí třetině už se Liberec uchýlil jen k obraně výsledku. “