Urputná bitva dopadla lépe pro Oceláře. Liberečtí neporazitelnost Třince neukončili

Liberec – Přestože proti sobě nastoupily dva ofenzivně laděné celky, po dvou třetinách svítil na kostce stav 1:1. Liberečtí se sice dostali do vedení v první třetině díky početní výhodě, jenže i Oceláři se nenechali zahanbit a rovněž v přesilovce vyrovnali. V rozhodující třetí třetině se rychle trefili hosté a Tygři museli dotahovat. Oceláři však své vedení udrželi a odváží si domů tři body.

8. kolo, středa 11. listopadu 2020
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Gríger (J. Vlach, P. Jelínek) – 32. Zadina, 44. Zadina (O. Kovařčík, Jaroměřský), 60. Gernát (Martin Růžička, Jašek). Rozhodčí: Šír, Hradil – Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc J. Vlach (LIB) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Kváča (Pařík) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Šír.

HC Oceláři Třinec

Štěpánek (Kořenář) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

Oba týmy začaly utkání, jak se ostatně dalo očekávat, ve vysokém tempu a již první minuty nabídly několik zajímavých příležitostí. Do největší z nich se dostal Filip Zadina, který měl před sebou po přihrávce Arona Chmielewského skrz brankoviště v podstatě prázdnou klec. Střela z voleje mu však vůbec nesedla a puk zamířil mimo. Po zaváhání třinecké obrany mohl následně na druhé straně skórovat Michal Birner, jenže na Jakuba Štěpánka si z bezprostřední blízkosti nepřišel.

A poté se začalo vylučovat. Oceláři dostali k dispozici hned dvě početní výhody v krátkém sledu, Tygři nicméně obě oslabení ustáli. V sedmé minutě se hosté dostali i do přečíslení dva na jednoho, kdy se Miloš Roman rozhodl pro individuální řešení. Petr Kváča jeho pokus vyrazil ramenem nad břevno. K brance měli červeno-bílí nejblíže, když David Musil objel bránu a křížným pasem vyzval k zakončení Lukáše Jaška. Ten ale pouze rozezněl tyč! Gólový účet tedy nakonec otevřeli Severočeši! Petr Jelínek při přesilovce vyhrál souboj mezi kruhy a posunul kotouč na Jaroslava Vlacha. Ten ještě v pádu stačil přihrát zcela volném Dávidu Grígerovi a ten se z hranice brankoviště trefil přesně mezi Štěpánkovy betony.

Slezané vletěli do druhé periody jako neřízená střela a svěřenci trenéra Patrika Augusty neměli ve své obranné třetině ani chvíli klidu. Po pasu svého bratra nejdříve střílel Ondřej Kovařčík, načež dvakrát Petra Kváču ohrozil Filip Zadina. Liberecký gólman však držel čisté konto. Pohledný hokej, který nabídlo první dějství, se poněkud vytratil a hra nabyla spíše bojovného rázu, což vedlo i k několika menším trestům. V jednu chvíli usedli do boxu vedle časomíry hned dva členové tygří smečky a hosté vycítili šanci. Liberečtí ve třech hodně dlouho odolávali, jenže nakonec prostřelil Petra Kváču při rychlém protiútoku Filip Zadina.

Gólu předcházel sporný moment, kdy rozhodčí neodpískali faul na Petra Jelínka, šelmy se ovšem rozhodit nenechaly, naopak přidaly na tempu. Jaroslav Vlach našel pěknou přihrávkou zpoza brány Tomáše Filippiho mezi kruhy, ten ale ze slibné palebné pozice minul. Chvíli před druhou sirénou ještě stihl Michal Bulíř orazítkovat spojnici Štepánkovy klece, když zkusil překvapivou ránu z kruhu. Naneštěstí pro náš tým mířil až moc přesně.

Začátek poslední části vyšel lépe Ocelářům. Ti se totiž usadili v útočné třetině a se štěstím se dostali do vedení. Filip Zadina vypálil z otočky z pravého kruhu a dezorientovanému Petru Kváčovi touš propadl za brankovou čáru. Liberečtí tak museli vrhnout veškeré své síly do útoku.

Necelých devět minut před koncem přišla kýžená přesilovka. V ní domácí pálili ze všech možných pozic, Jakub Štěpánek ale neinkasoval. Pět minut před koncem se po zmatcích před bránou nejlépe zorientoval Dávid Gríger, jenž přihrál do stoprocentní šance Tomáši Filippimu, který byl však v příliš krkolomné pozici a puk do sítě nedotlačil. Třinec už se soustředil v podstatě jen na defenzivu a Severočeši dobývali jejich obranný val jen velmi těžko.

Nakonec bohužel nedošlo ani na hru bez gólmana, neboť jednačtyřicet vteřin před koncem v přečíslení dva na jednoho propálil Patra Kváču obránce Martin Gernát. Bílí Tygři tak i přes bojovný a urputný výkon padli s Třincem 1:3.

„Byl to vyrovnaný a kvalitní zápas. Mělo to šance na obou stranách, urputné souboje, hrál se rychlý hokej. Druhý gól soupeře rozhodl utkání.“

Václav Varaďa
„Začátek zápasu nás nezastihl v žádné oslnivé formě, úvodní přesilové hry jsme sehráli velmi špatně. Trochu jsme poté vypadli z tempa, výkon v první třetině se mi nelíbil. V té druhé jsme začali hrát o dost lépe, byli jsme schopni udržet se v útočném pásmu a vytvořit si i nějaké šance. Nakonec jsme využili početní výhodu pět na tři a vyrovnali. Utkání bylo vyrovnané, Liberci to lepilo, dostával se do příležitostí. Po gólu na 2:1 ve třetím dějství jsme hráli velmi solidně dozadu. I když Tygři tlačili, nakonec jsme my rozhodli třetí trefou. Jsem rád za tři body.“