Tygři přerušili šňůru porážek a dvěma góly vyzráli na Kometu!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Výborně! Severočeši se po nepříjemné sérii pěti proher konečně oklepali. V dohrávce 9. kola přivítali Kometu Brno a hned v první třetině otevřel skóre parádní trefou Radan Lenc. Ve druhé části navýšil v přesilovce Michal Bulíř, jenže celé utkání se zdramatizovalo až v závěru, kdy hosté snížili. Nakonec se ale prodloužení nekonalo hlavně díky skvělému výkonu Petra Kváči!

9. kolo, úterý 08. prosince 2020
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Lenc (Rosandić, Birner), 29. Bulíř (Filippi, Birner) – 57. Zaťovič (Klepiš). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Lučan, Kis. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, Havlín, Derner, Kolmann – Birner (A), Filippi, Lenc – A. Musil, Bulíř, M. Zachar – T. Rachůnek, P. Jelínek (C), J. Vlach – Průžek, Hrabík, Pekař – Šír.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Klimeš) – J. Zbořil, Pyrochta (A), Freibergs, O. Němec (A), Gulaši, F. Král, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Vincour, Klepiš, Schneider – Plášek ml., Malý, L. Horký – Matěj Svoboda, Süss, Kunc.

Oba celky zahájily zápas velmi aktivně a gólmani měli plné ruce práce. Hned v úvodu prověřil Karla Vejmelku svižnou střelou Matěj Pekař a později zahrozil také Ronald Knot od modré, ale brněnský brankář byl v obou případech pozorný. Na první branku však přišlo v jedenácté minutě, kdy Mislav Rosandič skvěle našel volného Radana Lence v dobré rychlosti, který neváhal a ze zápěstí pohotově zakončil - 1:0!

O pár chvilek později měla liberecká pětadvacítka na hokejce další obrovskou šanci. Od Tomáše Havlína dostal Radan Lenc nahrávku přímo před bránu, po kličce mu už ale nezbyl prostor ke střele. Kometa chtěla Tygrům rychle odpovědět, rozjetý Peter Mueller vypálil z pravé části kluziště, Petra Kváču nakonec neoklamal. Ještě před koncem první třetiny se mohl blýsknout Jaroslav Vlach, po jeho tvrdé střele se totiž ozvala tyč!

Druhá perioda byla ze strany Severočechů ještě akčnější, hned na začátku se Tomáš Rachůnek dostal do úniku, ale na poslední chvíli byl faulován. Na trestné střílení byl vyslán Radan Lenc, ale skóre se po nájezdu nezměnilo. Na druhé straně měl příležitost ke srovnání osamocený Martin Zaťovič, jenže bekhendem u liberecké klece neuspěl.

Následovala vůbec první početní výhoda v zápase a šelmy ji využily ukázkově. Tomáš Filippi našel naprosto volného Michala Bulíře před bránou Komety, jenž bezproblémově navýšil na 2:0! Brno se mohlo ozvat později ve své přesilovce, ale Tygři si hru ve čtyřech pohlídali. V závěru druhé dvacetiminutovky ještě do útoku sprintoval Marek Zachar, jeho pokus mezi betony však zastavila Vejmelkova hůl.

Ve třetí části se Kometa probojovala do nebezpečné akce, kdy Filip Král nahodil na Petra Kváču, ten se nakonec musel pro kotouč svižně natáhnout, aby zamezil případné dorážce. Následně hostující celek přitlačil. Petr Holík si najel do mezikruží a pouze o centimetry minul libereckou klec a pozdější razantní pokus Karla Pláška si gólman Tygrů stihl pohlídat.

Necelých devět minut před koncem si našel slušnou pozici Petr Jelínek, ale třetímu gólu zabránila včasná reakce Petra Vejmelky, který útočníkovi chytře zmenšil úhel. Moravané byli posléze jen kousíček ke snížení. Brusle Karla Pláška totiž nasměrovala kotouč mezi liberecké betony a puk zůstal těsně u hraniční čáry. Tam byl rychlejší Tomáš Filippi, který zachránil celou situaci. V 57. minutě vypálil Jakub Klepiš, což Petr Kváča vyrazil, ale následnému zakončení Martina Zaťoviče už nezabránil - 2:1.

Po oddechovém čase Brna šli hosté na led v šesti a srovnat mohl Martin Zaťovič, jenže jen těsně minul! Liberecký strážce podržel svůj tým i po pokusu Petra Muellera od modré čáry, kdy puk zabrzdil lapačkou. Hra byla v závěru mnohokrát přerušovaná, nakonec si ale Liberečtí udrželi vedení a konečně slaví zisk tří bodů!

„Konečně se mi utkání hodnotí kladně, myslím si, že jsme ho odehráli velmi dobře. Čekal nás těžký soupeř a výborný gólman, ale troufám si říct, že po většinu času jsme měli navrch. Škoda, že jsme pro klid nepřidali ještě jeden gól v závěru. Hráči hráli hodně obětavě, měli jsme dobrý pohyb.“

Jiří Horáček
„Byl to náročný zápas. Ve třetí třetině jsme sahali po vyrovnání, bohužel se nám to nevydařilo ani v přesilovce, stál proti nám dobrý brankář. Musím ale říct, že jsme hráli týmově a vše odpracovali. Nedá se nic dělat, musíme jít zápas od zápasu.“