Tygři proti Vítkovicím nenašli recept na Dolejše a po nepovedené třetí třetině prohráli 0:3

Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty sice proti Vítkovicím byli střelecky aktivnější, skvěle chytajícího Daniela Dolejše ale ani jednou nepřekonali. To hosté v třetí třetině skórovali hned třikrát a z Liberce si odvážejí plný počet bodů. Proti svému bývalému týmu se prosadili exliberečtí Dominik Lakatoš a Lukáš Krenželok.

13. kolo, úterý 17. listopadu 2020
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 41. L. Krenželok (Schleiss), 49. T. Kubalík (R. Polák, Dočekal), 60. Lakatoš (Polášek). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 0:3.

Kváča (Pařík) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Šír – Hrabík.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek (C), Trška, R. Černý, Koch – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – Schleiss, L. Krenželok (A), Šišovský – Dej, J. Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a už od samého začátku byly k vidění zajímavé šance na obou stranách. První extraligový gól mohl vstřelit mladý Jan Štibingr, branku hostí však těsně minul. Vzápětí se do zajímavé pozice po přihrávce Tomáše Filippiho dostal Dávid Gríger, z bezprostřední blízkosti ale Daniela Dolejše nepřekonal. Vítkovice poprvé zahrozily při přečíslení 2 na 1, které Alexandre Mallet vyřešil individuálně, ani on ale skóre zápasu neotevřel.

Postupem času se tempo hry zpomalovalo a ani jeden z brankářů už neměl tolik práce. Nejblíže ke gólu měl Michal Bulíř, jenž jemně tečoval nahození Ronalda Knota, kotouč však těsně minul branku. Ve zbytku třetiny už si žádný z týmů žádnou větší šanci nevypracoval, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé třetiny byli na ledě více vidět domácí, kteří si za svou aktivitu vysloužili několik přesilovek. V té první se do skvělé pozice dostal Michal Bulíř, jenže na Daniela Dolejše nevyzrál. Po vyloučení Deje dostali Tygři k dispozici hned dvě minuty dlouhou početní výhodu 5 na 3, ani v té však neuspěli. Vítkovický gólman totiž lapil jak šanci Bulíře, tak střelu Filippiho.

Následně si přesilovku vyzkoušeli i hosté a ani oni nebyli k úvodní brance daleko. Proti střele Vojtěcha Poláka měl Petr Kváča úplně zakrytý výhled, naštěstí pro něj však kotouč šel těsně mimo branku. Vzápětí se málem prosadil exliberecký Lukáš Krenželok, z bezprostřední blízkosti ale na libereckého gólmana nevyzrál. Před třetí třetinou tak bylo vše otevřené.

Do poslední části hry vstoupili lépe hosté a už po čtyřiceti vteřinách mohli slavit. Sraženou přihrávku Jana Schleisse sice ještě Petr Kváča vyrazil, na dorážku Lukáše Krenželoka už ale nemohl stačit - 1:0. A nedlouho poté bylo pro Tygry ještě hůř. Ránu Romana Poláka od modré čáry tečoval Tomáš Kubalík a kotouč skončil až v síti za bezmocným Kváčou - 2:0!

Svěřenci trenéra Patrika Augusty si sice šli za vyrovnáním, všechny jejich střely ale zlikvidoval skvěle chytající Daniel Dolejš. Do obrovské šance se dostal Tomáš Rachůnek, jenže v samostatném úniku přestřelil. V závěru to zkusili i v šesti, toho ale využili Vítkovičtí. Další bývalý Tygr Dominik Lakatoš se zmocnil kotouče v středním pásmu a gólem do prázdné branky upravil na konečných 0:3.

„Myslím si, že utkání rozhodla druhá třetina, v které jsme neproměnili spoustu šancí. Na začátku třetí dvacetiminutovky dali hosté rychlý gól a poté to perfektně odbránili. Měli jsme velké problémy se prosazovat, hlavně v předbrankovém prostoru. I proto jsme nevyužili naše příležitosti a proto jsme prohráli.“

Mojmír Trličík
„Základem našeho vydřeného vítězství byl bezesporu skvělý výkon brankáře, který nás podržel nejen při hře 5 na 5, ale hlavně v oslabeních. Rychlý gól na začátku třetí třetiny změnil strategii obou týmů. Věděli jsme, že se domácí budou ještě více tlačit do branky, ale věřili jsme tomu, že díky naší bojovnosti výsledek udržíme, což se nám nakonec podařilo. “