Tygři venku dál vítězí, Pardubice zdolali 4:1

Date of publication Author Jan Kousal

Pardubice/Liberec - Bílí Tygři opět vyhráli venkovní zápas a svou sérii úspěchů na venkovních hřištích protáhli už na tři. V Pardubicích navíc brali všechny body, když střelecky aktivní Dynamo přehráli jasně 4:1. Dalšími dvěma góly zazářil střelec posledních dní Dávid Gríger.

14. kolo, úterý 24. listopadu 2020
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Claireaux (Camara) – 12. Birner (Rosandić, Lenc), 23. J. Vlach (A. Musil, Derner), 40. Gríger (T. Rachůnek, Rosandić), 57. Gríger (Filippi). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Dynamo Pardubice

Kantor – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Holland, J. Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Kusý, Rohlík, Blümel – Paulovič, Anděl, Zeman

Kváča – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír

Liberečtí na ledě nevyzpytatelného Dynama začali velmi dobře. V první třetině šelmy musely čelit dvěma přesilovým hrám soupeře, obě z nich ale dokázaly ubránit, a dokonce se i ve 12. minutě ujaly vedení.

Stalo se tak po pohledné souhře prvního libereckého útoku. Radan Lenc z rohu hřiště našel na modré Rosandiče, jehož pohotovou střelu tečoval za záda bezmocného Kantora Michal Birner. Svěřenci Patrika Augusty tak mohli do kabin odcházet spokojení.

Pardubice Liberec

Po přestávce Severočeši své vedení rychle navýšili. Musil se velmi zarputile proháčkoval do útočného pásma, posunul puk na hůl Jaroslava Vlacha a ten milimetrovou ranou nedal domácímu brankáři sebemenší šanci.

Dynamo se pak sice dokázalo přiblížit zásluhou branky Valentina Claireauxa, jednobrankový rozdíl ale netrval dlouho. Pouhé tři vteřiny před druhou sirénou využil libereckou přesilovku Dávid Gríger, a tak Tygři vedli před závěrečnou periodou 3:1.

Domácí nesložili zbraně a ve třetí třetině byli výrazně střelecky aktivnější. Všechny jejich šance však skončily na vynikajícím Kváčovi. Když už to vypadalo, že se Pardubickým maskovaného Tygra podaří překonat, přeskočil Tyborovi kotouč přes hokejku.

To Tygři byli v závěrečné části mnohem efektivnější. Jedna z celkových čtyř střel šelem si totiž našla cestičku za brankovou čáru, když se podruhé v zápase trefil Dávid Gríger. Liberec tak po restartu soutěže vyhrál i třetí venkovní zápas a připsal si do tabulky cenné tři body.

Richard Král
„Z naší strany to nebylo tak povedené utkání jako s Třincem. Chybělo mi u některých hráčů větší sebevědomí, dost často jsme se zbavovali kotoučů. Když už jsme měli nějaké šance, tak jsme je neproměnili. Soupeř dal celkem laciné góly, bohužel pro nás byl rozhodující ten gól tři vteřiny před koncem. Tohle bysme měli uhrát za každou cenu. Ve třetí třetině jsme měli dobrý pohyb a taky nějaké šance. Bohužel pak jsme udělali další chybu, ale to už byl jen takový hřebíček do rakve.“

„Odehráli jsme tu velice dobré utkání. Drželi jsme vedení a jsem rád, že se nám podařilo protrhnout střeleckou smůlu. Po zápasech s Vítkovicemi a Litvínovem jsme hodně zlepšili osobní souboje. Uhrávali jsme kotouče v prostorech, kde to bolí. Udělali jsme další krok dopředu. Už před tím jsme si vytvářeli šance, ale kousíček nám chyběl. Hráli jsme poctivější hokej, který víc bolí.“