Dramatické derby s Boleslaví došlo až do prodloužení. V tom Liberci vystřelil výhru Hanousek!

Mladá Boleslav/Liberec – Bruslaři se dostali do vedení v první třetině a hodně dlouho odolávali útočným choutkám libereckých hráčů, kteří marně bušili do obranné tvrze domácích. Až v druhé polovině prostřední dvacetiminutovky se začali svěřenci trenéra Patrika Augusty prosazovat a do závěrečného dějství šli dokonce s jednobrankovým vedením. Mladá Boleslav nicméně srovnala a stav 3:3 vydržel až do závěrečných minut. Utkání nakonec muselo rozhodnout prodloužení, v němž druhý bod pro Tygry vystřelil Tomáš Hanousek.

18. kolo, neděle 15. listopadu 2020
3:4p
(1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Pláněk (J. Strnad, Bičevskis), 35. J. Stránský (Bičevskis), 46. Lunter (Šťastný, R. Zohorna) – 33. Lenc (Knot, Bulíř), 36. Rosandić (J. Vlach), 38. Lenc (Bulíř, J. Vlach), 64. T. Hanousek. Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zika, Zemánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (Krošelj) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

Kváča (Pařík) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Šír – Rychlovský.

Do utkání vstoupili aktivněji Liberečtí, kteří měli v úvodní minutách kotouč častěji na svých čepelích. K vážnějšímu ohrožení Jana Růžičky se ale neprokombinovali. Bruslaři se přihlásili o slovo až v sedmé minutě, kdy byl vyloučen Marek Zachar. Joona Jääskeläinen během přesilovky tvrdě vypálil z pravého kruhu a trefil břevno Kváčovy klece!

I Tygři poté zahrozili v početní výhodě. Z podobné pozice jako Jääskeläinen to z voleje zkoušel Tomáš Filippi, přičemž mířil do protipohybu přesouvajícího se Jana Růžičky. Ten ovšem na poslední chvíli stihl zasáhnout betonem. Skóre se nakonec v první třetině otevřelo. Jan Stránský vyhrál buly v útočném pásmu na Martina Pláňka a ten svou povedenou dělovkou prostřelil Petra Kváču, který měl zakrytý výhled. Do kabiny si tak šelmy odnesly jednogólovou ztrátu.

Mislav Rosandič atakuje protihráče

Ve druhém dějství se nejdříve Tygři nadále marně prokousávali skvěle hrající defenzivou Mladé Boleslavi. Ta oproti tomu zahrozila pouze při její výhodě jednoho hráče v poli navíc, Petr Kváča však své mužstvo podržel. A nakonec se Severočeši kýženého vyrovnání dočkali. Nejdříve nevyužil obrovskou šanci Michal Birner, nicméně o pár vteřin později Jan Růžička neudržel nahození Ronalda Knota a Radan Lenc dorazil kotouč za brankovou čáru.

Tým z města automobilů si ovšem vzal vedení zpět o dvě minuty později. Po velkých zmatcích při rozehrávce hostů se před Petrem Kváčou objevil nikým nepokrytý Jan Stránský, který se ranou z otočky trefil přesně mezi betony libereckého gólmana. Hned na to ale Jan Růžička opět pouze vyrazil střelu Jaroslava Vlacha a puku se chopil Mislav Rosandič, jenž úspěšnou dorážkou vyrovnal a navíc si připsal první trefu v našem dresu.

Rychlá přestřelka však ještě nebyla u konce. V dalším rychlém protiútok se totiž Michal Bulíř pokoušel prokličovat mezi obránci, což mu však boleslavskými beky nebylo umožněno. Touš se ale odrazil na hokejku Radana Lence a ten schovaným projektilem potřetí pokořil Jana Růžičku. Během pěti minut tak padly celkem čtyři góly, přičemž Tygři dali hned tři a dostali se do vedení.

Radan Lenc se soupeřem za zády

Na začátku třetí periody šelmy nezužitkovaly dvě přesilovky a to je následně zamrzelo. David Šťastný využil dalších zmatků v obraně soupeře a přihrál před bránu zcela volnému Máriu Luntnerovi, který ranou z první vyrovnal na 3:3. Mladá Boleslav tak zadělala na drama a i když na stadionu nebyli žádní diváci, atmosféra na ledě se dala krájet.

Opatrná hra postupně začala střídat útočný hokej a s ubývajícím časem se oba celky stále více soustředily na to, aby neudělaly chybu. Nakonec šedesát minut vypršelo a duel dvou rivalů muselo rozhodnout prodloužení. V tom se Martin Pláňek natlačil do brankoviště a z bezprostřední blízkosti málem rozhodl zápas, jenže puk se od horní tyče odrazil zpět do hřiště. Následně měli hrát Tygři přesilovku, jenže při signalizované výhodě Tomáš Hanousek parádně vystřelil z prostoru mezi kruhy a zajistil týmu z města pod Ještědem bonusový bod!

Patrik Augusta
„Viděli jsme velice vyrovnané utkání. Bylo to derby se vším všudy. Emoce na obou střídačkách, chyběla jenom nějaká větší bitka. Nerozhodný výsledek po šedesáti minutách byl spravedlivý, k nám se v prodloužení přiklonilo štěstí. Jsme za to moc rádi, každé vítězství se počítá.“

Pavel Patera
„První třetina byla vyrovnaná, po krásné akci jsme šli do vedení. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil a zaslouženě se prosadil, my tahali za kratší konec. Ve třetí třetině jsme zaslouženě vyrovnali, byli jsme lepší. To samé si myslím i o prodloužení, ale Liberec byl šťastnější.“