Skvěle! Tygři ve vyrovnaném souboji přemohli Spartu

Liberec - Zápasy Liberce se Spartou pravidelně nabízí velmi vyrovnanou podívanou a ani úterní utkání nebylo vyjímkou. Tygři sice v druhé třetině otočili z 0:1 na 3:1, v poslední části hry však Pražané ukázali svou sílu a domácí se museli hodně strachovat o vedení. Nakonec ale i díky výbornému Petru Kváčovi jednogólový náskok udrželi a připsali si tak tři cenné body!

19. kolo, úterý 29. září 2020
3:2
(0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. J. Vlach (T. Hanousek), 39. Birner (Knot, Havlín), 40. P. Jelínek – 3. Buchtele (Pech), 52. Horák (Rousek). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 7:9, navíc Jelínek (LIB) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Kváča (J. Pavelka) – Knot, Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Havlín, Derner – Lenc, Bulíř, Birner (A) – Gríger, Filippi, Průžek – M. Zachar, P. Jelínek (C), Šír – Rychlovský, Najman, J. Vlach.

Machovský (Neužil) – Košťálek, Němeček, Tomáš Dvořák (A), M. Jandus, Kalina, T. Pavelka, Jeřábek – Řepík (C), Horák, Rousek – Tomášek, Sukeľ, Chlapík – Kudrna, Pech (A), Buchtele – Dvořáček, Říčka, Zikmund.

V úvodu utkání působili Tygři poněkud unaveným dojmem, za což byli hned v třetí minutě potrestáni. Po hezké přihrávce Lukáše Pecha od levého mantinelu se sám v prostoru mezi kruhy ocitl Jan Buchtele, který střelou pod břevno nedal Petru Kváčovi žádnou šanci - 0:1.

Domácí mohli vyrovnat v dvou přesilovkách, ani v jedné z nich si však nevytvořili žádnou větší příležitost. To na druhé straně se musel Kváča činit, s pokusem Matůše Sukeľa si ale poradil. První vyloženou šanci si Liberečtí vypracovali až v 18. minutě, dorážka Jaroslava Vlacha ale za brankovou čáru neprošla. Po úvodní dvacetiminutovce tak šelmy odcházely do kabin s jednobrankovým mankem.

To mohl na začátku druhé dvacetiminutovky stáhnout Michal Bulíř, z ideální pozice se mu to však kvůli dobrému obrannému zákroku jednoho z hostujících obránců nepodařilo. Zanedlouho se na druhé straně do samostatného úniku dostal Ladislav Zikmund, na Petra Kváču však nevyzrál. A to ho mohlo následně hodně mrzet, protože v 32. minutě bylo vyrovnáno. Střelu Tomáše Hanouska vyrazil Matěj Machovský jen na hůl Jaroslava Vlacha, kterému už stačilo jen trefit odkrytou branku - 1:1.

Vstřelená branka Tygry nabudila a rázem byli na ledě daleko více vidět. Do nadějné pozice se dostal Tomáš Filippi, jenž však těsně minul sparťanskou branku. V 39. minutě už ale Matěj Machovský opět inkasoval, když ho střelou od pravého mantinelu překvapil Michal Birner - 2:1. A to ještě nebylo pro prostřední třetinu všechno, necelých 50 sekund před druhou sirénou totiž před hostující brankou vybojoval kotouč Petr Jelínek a tváří v tvář Machovskému se nemýlil - 3:1!

Na začátku třetí části hry mohli hosté snížit v přesilovce, žádnou větší šanci si v ní však nevytvořili. Postupem času se ale jejich tlak zvyšoval a Petr Kváča se musel pořádně činit. Blízko k jeho překonání byl Tomáš Dvořák, libereckého gólmana ale z nadějné pozice neprostřelil. V ještě větší šanci byl Michal Řepík, jenže jeho střelu výborným obranným zákrokem zastavil Ladislav Šmíd. V 52. minutě už však domácí přeci jen inkasovali, když se po přihrávce Lukáše Rouska z mezikruží prosadil Roman Horák - 3:2!

Pět minut před třetí sirénou mohl z ojedinělé šance vrátit Tygrům dvoubrankový náskok Jaroslav Vlach, jenže trefil pouze břevno. Pak už tlačili zase Pražané, Petr Kváča ale lapil všechny jejich šance. Hosté to nakonec zkusili i bez brankáře, ani to jim ale k vyrovnání nepomohlo! Všechny tři body tak po vyrovnaném zápasy nakonec zůstaly pod Ještědem.

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, dostali jsme rychlý gól, který nás trochu zbrzdil a pak se nám nedařily přesilovky. Jsem ale hrozně rád za druhou třetinu, v té jsme hráli výborně a celé utkání jsme v ní rozhodli.“

Josef Jandač
„Ztratili jsme zápas, který jsme nerozehráli vůbec špatně. Stejně jako v minulém utkání jsme dnes byli hodněkrát vyloučení, což nás stálo hodně sil. Nemyslím si ale, že jsme podali špatný výkon, bohužel se nám nepodařila druhá třetina, ve které jsme celý zápas prohráli. I poslední dvacetiminutovka byla docela dobrá, takže s výsledkem samozřejmě spokojení nejsme, předvedená hra však nebyla špatná.“