Skvěle! Tygři přemohli Motor v samostatných nájezdech a domů si vezou dva body

České Budějovice/Liberec - Tygři proti Motoru sehráli velmi vyrovnaný zápas, který nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na rozdíl od utkání s Litvínovem byli tentokrát šťastnější Tygři, kterým výhru vystřelil Adam Musil. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak po dvou porážkách opět ochutnali chuť vítězství.

20. kolo, neděle 22. listopadu 2020
2:3sn
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Raška I (Michnáč, Karabáček), 21. D. Voženílek (Pýcha) – 11. Bulíř, 18. Filippi (Rosandić), rozh. náj. A. Musil. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Banes Motor Č. Budějovice

Patera (12.–13. Čiliak) – Pýcha (C), Plášil, Lytvynov, Vydarený (A), Pavel, Allen (A) – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Karabáček – Christov, Venkrbec, D. Voženílek – Jonák, Beránek.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Už po necelých pěti minutách totiž rychlé přečíslení 3 na 2 zakončil Adam Raška, který krásnou střelou do šibenice nedal Petru Kváčovi žádnou šanci - 1:0. Vzápětí mohli Jihočeši zvýšit svůj náskok v nabídnuté přesilovce, to se jim ale nepovedlo a úřadovat poté začali Tygři.

Liberečtí také dostali k dispozici početní výhodu, kterou nepohrdli. Po hezké kombinaci se kotouč dostal do mezikruží k Michalu Bulířovi, od něhož se ještě přes jednoho z obránců odrazil a s velkým štěstím skončil až za zády Jiřího Patery - 1:1. Necelé čtyři minuty před první sirénou si šelmy zahrály další přesilovku a opět mohly slavit. Tomáš Filippi se opřel do přihrávky Mislava Rosandiče a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě! Po úvodní třetině tak svěřenci trenéra Patrika Augusty vedli o jednu branku.

I vstup do druhé dvacetiminutovky se však povedl lépe Motoru a už po čtyřiceti sekundách bylo vyrovnáno. Střelu Pavla Pýchy od modré čáry v početní výhodě dokázal Kváča vyrazit, jenže jen na hůl Daniela Voženílka, který se štěstím ze vzduchu doklepl kotouč za brankovou čáru - 2:2. Zanedlouho mohl Liberecké dostat opět do vedení Mislav Rosandič, jeho tvrdá dělovka ale orazítkovala jen břevno Paterovy svatyně.

V dalším průběhu druhé části se tempo hry trochu zpomalilo a k vidění nebylo tolik šancí. Zajímavou individuální akci předvedl Tomáš Rachůnek, kvůli dobrému zákroku jednoho z domácích obránců se však k zakončení nedostal. Těsně před koncem třetiny ještě dostali Jihočeši k dispozici přesilovku, kterou ale nevyužili. Před třetí periodou tak bylo vše otevřené.

V úvodu poslední dvacetiminutovky byli aktivnější Tygři, kteří chtěli zvrátit vývoj zápasu na svou stranu. Všechny jejich pokusy ale zhatil skvěle chytající Jiří Patera. Do skvělé pozice se dostal Tomáš Filippi, přes bránícího hráče se mu však zakončit nepodařilo. Za aktivitu si hosté vysloužili přesilovku, jenže ani v ní se neprosadili. Nejvíc zahrozil obránce Tomáš Hanousek, jehož tvrdou ránu nakonec budějovický gólman lapil.

Severočeši byli i nadále na ledě více vidět, Jiřího Pateru ale nepřekonali a v závěru pro ně přišly velké komplikace. Na čtyři minuty byl totiž vyloučen Dávid Gríger a vzápětí na trestnou lavici putoval i Ladislav Šmíd, Motor tedy necelých třicet sekund před závěrečnou sirénou dostal k dispozici přesilovku 5 na 3. Tu do konce základní hrací doby nevyužil, následovat tak muselo prodloužení.

Domácí nakonec zvýhodněnou početní výhodu v rozhodující gól neproměnili a aktivnější byli opět Tygři. I ti si zahráli přesilovku, jenže všechny jejich šance pochytal bezchybný Patera a rozhodnout tak musely nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem liberecký Adam Musil, který tak svému týmu zařídil důležitý bonusový bod.

„Bylo to těžké utkání. Počítali jsme s tím, že domácí budou v euforii po vysoké výhře ve Vítkovicích. Trápíme se v koncovce, na každý gól se strašně nadřeme. Přitom šancí jsme si vytvořili spoustu. Na nájezdy jsme vyhráli zaslouženě.“

Václav Prospal
„Jeden bod je pro nás z takového utkání málo. Chtěli jsme navázat na výkon z Vítkovic, ale přijel velice kvalitní soupeř. Dělba bodů po šedesáti minutách byla spravedlivá, i když jsme to mohli v závěru strhnout při přesilovce pět na tři na naši stranu.“