Reportáž

Tygři na Kometu vyslali přes čtyřicet střel, na vítězství to ale nestačilo

Liberec - Bílí Tygři si v Brně nevedli vůbec špatně, soupeře totiž jednoznačně přestříleli. I přesto však museli skóre už v první části dvakrát dohánět. Po bezbrankové druhé periodě se ve třetí části Kometa ozvala potřetí, na což Liberečtí v závěru už nestihli odpovědět, a odjíždějí tak z Moravy s prázdnou. Za Tygry se trefili Dávid Gríger a Michal Birner.

Utkání začalo ve vysokém tempu a již ve čtvrté minutě Kometa udeřila. Petr Holík otevřel skóre za pomoci vnímavého Petera Muelllera - 1:0. Liberec však domácí celek nenechal dlouho ve vedení. Přesně o třicet vteřin později vypálil Ronald Knot, po jeho střele se kotouč odrazil přímo k Dávidu Grígerovi, jenž neměl se zakončením sebemenší problém - 1:1.

Následovala další přestřelka, kdy ke gólům chyběly centimetry, nicméně Petr Kváča svůj tým skvěle podržel. Ve 12. minutě se ale Kometě podařilo využít přesilovku, kdy z Peter Schneider přízemní střelou prostřelil libereckou bránu z mezikruží - 2:1. Ačkoliv Karel Vejmelka na druhé straně taktéž předváděl hvězdné zákroky, početní výhoda Tygrů brněnskou radost brzo překazila. Michal Birner totiž nekompromisně vyrovnal z pravého kruhu, když se prudce trefil k bližší tyči - 2:2!

Druhá třetina se nesla v duchu souboje gólmanů, ani jeden nedovolil soupeři skórovat. Větší šanci měli později Karel Plášek s Jakubem Brabencem, kdy druhý jmenovaný těsně netrefil prázdnou svatyni. Stejně tak mohl navýšit Adam Musil, který zkoušel bekhendovou kličku, nicméně brankář domácích v dané chvíli nezaváhal.

Už na začátku třetí dvacetiminutovky na Petra Kváču doléhal Peter Schneider z bezprostřední blízkosti, nakonec ale neuspěl. Ve 49. minutě se v důležitém momentu dostalo Brno potřetí do vedení. Martin Zaťovič dostal přesnou nahrávku na pravý kruh a zakončil přímo za záda libereckého brankáře - 3:2.

Přestože Liberec Kometu jednoznačně přestřílel, najednou musel gólové manko opět dohánět. Tygři pálili puk za pukem, ale do cesty se jim pokaždé postavil Karel Vejmelka. V závěru si Liberec vyžádal oddechový čas a Petr Kváča rychle spěchal na střídačku, ale ani po dlouhých kombinacích se šelmám nepodařilo srovnat. Po těsném výsledku tak odjíždí z Brna bez bodu.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Letos se nám už poněkolikáté stalo, že jsme utkání odehráli dobře, ale s nešťastným koncem pro nás. Nejsme produktivní, neproměnili jsme spoustu tutových šancí a soupeř utkání rozhodl jednou povedenou akcí ve třetí třetině."
Jiří Horáček
HC Kometa Brno
„Věděli jsme, že nás čeká těžký a kvalitní soupeř. První třetina nebyla z naší strany špatná. Ve druhé jsme však byli pasivnější, soupeř nás přehrával i přestřílel v této fázi zápasu. Ve třetí třetině jsme se soustředili na to, abychom zápas ubojovali a odehráli poctivě až do poslední minuty. Chtěl bych vyzdvihnout celý tým, protože jsme makali od první do poslední minuty a naše vítězství bylo podpořené i výborným výkonem brankáře."

Související