Indiáni udělili Tygrům lekci z produktivity. Liberec s Plzní padl 3:6

Liberec – Tygři proti druhé Plzni nezačali nejlépe, nicméně v závěru první třetiny se jim povedlo otočit skóre na 2:1. Prostřední dvacetiminutovka však přinesla hned tři branky Škodovky, která si tak vybojovala pohodlný náskok. V závěrečném dějství Liberečtí vrhli všechny síly do útoku, jenže indiáni už si zisk tří bodů zkušeně pohlídali až do konce.

23. kolo, úterý 01. prosince 2020
3:6
(2:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. T. Rachůnek (Filippi, Pekař), 17. Lenc (T. Hanousek), 59. Filippi (Birner, Lenc) – 5. Kantner (Kracík, Vráblík), 30. Kodýtek (Suchý), 34. L. Kaňák (Suchý), 35. Gulaš (Stříteský, Suchý), 49. Kracík (Gulaš), 53. Kantner (Budík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6, 3:6.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Havlín – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Hrabík, Pekař – Šír.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Kvasnička, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Budík – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, Kracík, Kantner – Přikryl, Stach, Malát – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Zápasy Liberce s Plzní se vždy odehrávají ve vysokém tempu a ani toto nebylo výjimkou. Aktivnější ale byli indiáni, kteří využili své převahy a už v páté minutě se radovali z úvodní trefy. Jaroslav Kracík povedenou zadovkou zpoza brány vybídl k zakončení Matyáše Kantnera a ten pohotově využil toho, že se Petr Kváča už přesouval ke druhé tyči. O chvíli později to mohlo být už o dva góly! Jakub Pour však naštěstí pro domácí tečoval střelu Davida Jiříčka těsně vedle.

Poté už o sobě daly vědět i šelmy. Čtvrtý útok se usadil v útočném pásmu a po chvíli pálil od modré Jaroslav Vlach. Dominik Frodl měl zakrytý výhled a mohl děkovat své tyči, že ho ochránila před inkasováním. V první přesilovce Tygrů už ale kapituloval. Tomáš Filippi sice nejdříve trefil brankovou konstrukci a následně těsně minul, jenže po jeho druhé ráně s puk odrazil k Tomáši Rachůnkovi, který ho dorazil do sítě. Hned o dvanáct vteřin později Radan Lenc překvapil Dominika Frodla pokusem zpoza obránce a Liberečtí rázem vedli!

Dávid Gríger dotírá na brankovišti

Na přelomu první a druhé třetiny měl náš tým k dispozici čtyřminutovou početní výhodu, nicméně Škodovka ukázala, že není v extralize nejlepší na oslabení náhodou. Poté měli Tygři i dvojnásobnou přesilovku, Plzeň se ovšem opět ubránila a po návratu jednoho svého hráče udeřila. Filip Suchý vybojoval kotouč v útočném pásmu a nabil Petru Kodýtkovi, jenž z mezikruží nekompromisně vymetl horní roh.

V polovině utkání Tomáš Filippi již podruhé v zápase rozezněl tyčku, což následně Severočechy hodně zamrzelo. Filip Suchý krásnou přihrávkou od pravého mantinelu našel před bránou nikým nepokrytého Lukáše Kaňáka a ten z blízka prostřelil Petra Kváču. Neuběhly ani tři minuty a liberecký gólman lovil puk ze sítě počtvrté, když se Milan Gulaš dostal do samostatného úniku a kličkou mezi betony navýšil plzeňské vedení. Do stejně situace se vzápětí dostal rychlík Marek Zachar, jenže ten Dominika Frodla neošálil.

Jaroslav Vlach odebírá puk soupeři

Závěrečné dějství začali svěřenci trenéra Patrika Augusty aktivně, Západočeši ale trpělivě a poctivě bránili své vedení a dvanáct minut před koncem zasadili další úder, když Gulašův vyražený projektil zasunul za bezmocného Kváču Jaroslav Kracík. Definitivně naděje na zvrat poté domácím sebral Matyáš Kantner, který ve vlastní obranné třetině nabral rychlost, po levém křídle se protáhl až před bránu a zamířil přesně mezi Kváčovy betony.

V závěru sice upravil skóre Tomáš Filippi, který při úniku propasíroval kotouč za Frodlova záda, na vyrovnání už však bylo velmi málo času. Šelmy se přesto nevzdávaly, nicméně na aspoň zdramatizování duelu už nenašly dostatek sil. Utkání tak rozhodla produktivita a především přesilové hry, kdy Liberečtí nevyužili čtyřminutovou ani dvojnásobnou početní výhodu.

„Do té doby, než jsme dostali šest minut přesilovky v kuse, to byl vyrovnaný zápas. V poslední početní výhodě jsme inkasovali, kvůli čemuž jsme ztratili tempo a sebevědomí na puku. V tu chvíli se duel zlomil, Plzeň hrála velice dobře. Ve třetí třetině jsme se chtěli nadechnout tou přesilovkou, jenže Plzeň už hrála velice dobře dozadu a nedala nám šanci.“

Ladislav Čihák
„Z naší strany to bylo povedené utkání. Liberec nám během minuty dal dvě branky, takže jsem rád, že poté, co jsme si něco řekli v kabině, nás to nezabrzdilo. Ve druhé třetině jsme si pomohli góly, obzvlášť ten ve vlastním oslabení byl důležitý. Branka na 4:2 nás trochu uklidnila, věděli jsme ale, že Liberec může být ještě velice nepříjemný, je to tým, který má v ofenzivě obrovskou kvalitu. Dobře jsme si to pohlídali, hráli jsme skvěle s kotoučem. Jsme rádi, že jsme potvrdili dobrý výkon z předchozího zápasu.“