Tygři v třetí třetině přišli o dvoubrankové vedení a z Karlových Varů odjíždějí s prázdnou

Date of publication Author Vladimír Vykoukal, Martin Pacák

Karlovy Vary / Liberec - Tahle porážka bude Tygry hodně mrzet. Liberečtí hokejisté zápas proti Energii rozehráli dobře a před třetí třetinou vedli 3:1. Jenže v posledních deseti minutách o svůj náskok přišli a domácí necelou minutu a půl před koncem vstřelili vítěznou branku. Alespoň malou útěchou může být dobrý výkon útočníka Adama Musila, jenž se blýskl dvěma góly.

24. kolo, pátek 04. prosince 2020
4:3
(0:1, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Hladonik (T. Mikúš, O. Beránek), 53. Koblasa (Šenkeřík), 58. Skuhravý (Plutnar, O. Beránek), 59. D. Kaše (M. Rohan) – 5. P. Jelínek (Lenc), 34. A. Musil, 38. A. Musil. Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Bednář) – M. Rohan (A), Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Kolmann, Havlín – Birner, Filippi, Pekař – T. Rachůnek, Bulíř, Lenc – A. Musil, P. Jelínek, Šír – J. Vlach, Hrabík, M. Zachar.

Liberečtí do zápasu vstoupili s několika změnami v sestavě, a to převážně v útoku. To se ukázalo jako dobrý tah, neboť kýžené ovoce přišlo hned v 5. minutě. Radan Lenc získal puk na útočné modré čáře a poslal ho na Petra Jelínka, který vystartoval na soupeřovu branku. Z ideální střelecké pozice dokázal rozvlnit síť gólmana Filipa Novotného ranou na vzdálenější tyč a dal tak svému týmu vedení - 0:1!

I ve zbytku první třetiny působila tygří smečka aktivněji a jasně Karlovy Vary přestřílela. Energetici se však přesto dostali do veliké příležitosti, když společně Jakubové Flek a Lauko ujeli do situace dvou proti jednomu. Dělovku zkušenějšího z nich pokryl až Petr Kváča, čímž udržel těsné vedení svého mužstva. Tygři tedy zaslouženě odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

O ten ale už po devadesáti sekundách druhé třetiny přišli. Po karlovarském přečíslení 3 na 2 se před Kváčou vytvořila nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Jan Hladonik, jenž poslal kotouč za brankovou čáru - 1:1. Zápas se poté začal pořádně vyostřovat, k vidění bylo několik tvrdých zákroků a dokonce i bitka. Trest do konce utkání si vysloužil Kryštof Hrabík, Energie však pětiminutovou přesilovku nevyužila.

To mohlo domácí mrzet, protože v 34. minutě šli Tygři opět do vedení. Adam Musil se při hře 4 na 4 protlačil až před Novotného a z bezprostřední blízkosti ho dokázal překonat - 2:1. A vzápětí bylo pro Liberecké ještě lépe. Zmatků v karlovarské obraně využil opět Adam Musil, jenž západočeského gólmana překvapil střelou z úhlu.

V úvodu třetí části hry měli mírně navrch domácí, kteří se nevzdávali a šli si za vyrovnáním. Tygři je zpočátku nepouštěli do větších šancí, jenže v 52. minutě po trestech Rosandiče a Šmída šli do tří, za což byli potrestáni. Do přihrávky Petra Šenkeříka se opřel Petr Koblasa a zpoza levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Energii vstřelený gól nabudil a rázem byla na ledě daleko více vidět. Jejich tlak vyvrcholil necelé tři minuty před koncem základní hrací doby, když se jim podařilo vyrovnat. Zasloužil se o to kapitán Václav Skuhravý, který se prosadil dělovkou od modré čáry - 3:3. Jenže to bohužel pro Tygry nebylo všechno. Vzápětí totiž vypálil David Kaše, jehož rána prošla Kváčovi mezi betony a Západočeši tak dokonali velkolepý obrat - 4:3. V závěru to ještě Severočeši zkoušeli v šesti, to jim ale nepomohlo. Z Karlových Varů tak šelmy i přes dobrý začátek odjíždějí s prázdnou.

„Bude se to těžce kousat. Do těch dvou vyloučení jsme odehráli dobré utkání. Nevím, co se stalo. Prostě dvě zbytečná vyloučení, která nastartovala soupeře. Ten následně i nakonec vyhrál. V naší situaci jsme měli utkání vyhrát, zakončit to takhle je špatně.“

Tomáš Mariška
„Hráčům patří velké poděkování, že to nezabalili. Ten zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. V první třetině jsme se nedokázali vůbec udržet na kotouči. Hráli jsme špatně do ofenzivy, ale věřili jsme, že nějaká ta šance přijde. Paradoxně jsme to utkání málem ztratili ve druhé části, kdy jsme náš výkon zvedli a hráli jsme, co jsme chtěli. Vytvářeli jsme si šance a dorovnali soupeřův náskok. Pak nás soupeř jednou přetlačil, poté jsme přestali hrát a dostali dvě nešťastné branky. Ale musím poslat ještě jednou pochvalu do kabiny za to, že naši hráči byli dostatečně silní hlavně v hlavách a zápas nezabalili až do posledního střídání.“