Reportáž

Souboj gólmanů pro pardubického Vladaře, Tygři podlehli Dynamu 1:2

Liberec - Bílí Tygři v souboji s pardubickým Dynamem nedokázali navázat na předchozí dvě domácí výhry a se svým soupeřem prohráli těsně 1:2. Málo platná jim byla i střelecká převaha. S výjimkou tvrdé rány Petra Jelínka ztroskotaly všechny liberecké pokusy na fantastickém Vladařovi, a tak si Východočeši odvezli domů všechny tři body.

Utkání se rozjelo ve velkém tempu a od začátku nebyla nouze o zajímavé momenty. První desetiminutovka patřila Pardubicím, gólman Kváča však nebezpečný kontr Camary i rychlé přečíslení dva na jednoho dokázal zlikvidovat.

Misky vah se pak i díky třem pardubickým trestům přehouply na stranu Liberce. Pardubický Vladař byl pod neustálou palbou, jenže bohužel pro šelmy předváděl gólman Dynama jeden lepší zákrok než druhý.

Adam Musil se ocitl před bránou Dynama

To se výrazně nezměnilo ani v prostředním dějství, v němž Vladař zaznamenal 17 perfektních zákroků – tedy ještě o tři více než v první části. Měl ale i štěstí, když se jen bezmocně díval, jak Průžek v největší liberecké šanci míjí poloprázdnou klec.

Nebezpečné byly i Pardubice. Přečíslení zakončené Paulovičem bylo pro Tygry prvním, avšak marným varováním. O pár minut později totiž Východočeši vyrazili dopředu ve třech proti jedinému hráči. Kousal sice netrefil ideálně Camarův pas, ale pohotový Paulovič vrátil kotouč na hokejku Anthonyho Camary a ten z bezprostřední blízkosti jednoduše otevřel skóre.

Lukáš Derner v tvrdém souboji u mantinelu

Severočechům se podařilo rozvlnit síť za nepřekonatelným Vladařem až zkraje třetí třetiny. Petr Jelínek se přiřítil do útočného pásma, práskl do kotouče vší silou a pardubický brankář se za jeho milimetrově přesnou ranou jen ohlédl.

Na zásah libereckého kapitána si ale Dynamo připravilo perfektní odpověď. Vladimír Svačina v přečíslení dva na jednoho hledal najíždějícího spoluhráče, puk se mu ale od ležícího Šmída vrátil na hůl, a tak ho pardubický forvard celkem bez problémů zasunul za přesouvajícího se Kváču. Svěřenci trenéra Augusty se pak při hře bez brankáře snažili alespoň vyrovnat, Dynamo už si ale tři body pohlídalo.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Nám se nepovedla první třetina - ta byla taková studená, chladná a rozkouskovaná. Vůbec jsme si v ní nepomohli přesilovkami. Myslím, že se náš výkon zlepšil ve druhé části, ale bohužel jsme udělali chybu a nabídli hostům úvodní gól. Pak jsme se tlačili do výborně organizované obrany. Podařilo se nám vyrovnat ve třetím dějství, ale znova jsme udělali individuální chybu a soupeř dal druhou branku. Přes jejich obranu se dostávalo špatně, ale za mě rozhodly dvě hloupé minely."
David Havíř
HC Dynamo Pardubice
„První perioda byla lehce ovlivněná tím, že Liberec měl tři přesilové hry. Ty jsme ubránili. Měli jsme dobrý pohyb a nebylo to vůbec zlé. Druhá třetina samozřejmě nebyla dobrá, ale paradoxně jsme ji vyhráli 1:0. Vstup do závěrečné části nebyl špatný, ale potom jsme zase trošičku odešli. Hrozili jsme z brejků a nakonec jsme ten jeden proměnili. Liberec dnes ztroskotal na našem brankáři, který podal exkluzivní výkon. "

Fotogalerie

Související