Hra, sada, zápas! Bílí Tygři přestříleli Litvínov a vítězí potřetí v řadě

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V tradičním utkání na druhý svátek vánoční do Home Credit Areny přijel Litvínov. O vítězství domácích rozhodla zejména druhá třetina, v níž svěřenci Patrika Augusty odskočili do vedení 6:0. Ačkoliv Verva rozdíl ve skóre snížila na polovinu, slavili Tygři přesvědčivé vítězství.

29. kolo, sobota 26. prosince 2020
6:3
(2:0, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Derner (Pekař, P. Jelínek), 17. Pekař (J. Vlach, Rosandić), 21. A. Musil (Birner, Lenc), 28. P. Jelínek (Derner), 30. A. Musil (Lenc, Birner), 38. J. Vlach (Lenc) – 38. F. Lukeš (Pospíšil, Balinskis), 41. V. Hübl (F. Lukeš), 58. Fronk (P. Zdráhal, Válek). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků. Střely na branku: 27:33. Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Ondráček, Špůr. Průběh utkání: 6:0, 6:3.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Vitásek, Rosandić, Derner, T. Hanousek, Kolmann (A) – Birner, A. Musil, Lenc – T. Rachůnek (C), P. Jelínek, Pekař – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Průžek.

HC VERVA Litvínov

Godla (28. Zajíček) – Ščotka, Irving, D. Kolář, Balinskis, Demel, Štich (A), Cibulskis – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – P. Svoboda, Gerhát, Fronk – Zygmunt, Helt, Válek.

V liberecké sestavě nechyběl navrátilec Ondřej Vitásek, který nastoupil ve dvojici s Mislavem Rosandićem. A Verva domácí defenzivu v úvodu utkání aktivním nástupem pořádně prověřila. Nejblíže ke gólu byl Patrik Zdráhal, jehož parádní ránu z levého kruhu odrazilo břevno.

Do vedení se tak dostali Bílí Tygři. Matěj Pekař přihrál na modrou čáru Lukáši Dernerovi. Ten hned vystřelil a kotouč si po lehké teči jednoho z Litvínovských našel cestu až za záda Denise Godly - 1:0. Modrobílí měli po vstřelení gólu na ledě převahu a ve zbytku první třetiny svůj náskok ještě navýšili. Na konci pohledné přesilovkové souhry stál Matěj Pekař, který nekompromisní tečí z bezprostřední blízkosti využil chytrou nabídku z hole Jaroslava Vlacha - 2:0.

Petr Kváča se přesouvá proti Jarůškovi

Na startu prostřední dvacetiminutovky se skóre měnilo potřetí. Domácí sehráli další parádní kombinaci, Michal Birner předložil tutovku Adamu Musilovi, a na něj už se usmívala prázdná branka - 3:0! Následovala pasáž, v níž několikrát zahrozil Litvínov. Petr Kváča ovšem vytáhl několik velice kvalitních zákroků a odmítl kapitulovat.

Pozornost se tedy přesunula znovu k protější bráně. Už druhé nahození Lukáše Dernera skončilo v síti, tentokrát trajektorii puku změnil dobře postavený Petr Jelínek - 4:0. Čtvrtý inkasovaný gól byl poslední kapkou pro Denise Godlu, kterého v brankovišti hostujícího celku nahradil mladý Šimon Zajíček. Ani on však s chutí hrajícím Tygrům nedokázal vzdorovat dlouho. K brankovišti si najel Adam Musil, který pozorně doklepl do sítě přihrávku Radana Lence - 5:0.

Na ledě se navíc také pořádně zajiskřilo. Matěj Pekař se nezalekl urostlého Aarona Irvinga a svedl s ním parádní boxerský souboj, kterým zkompletoval pověstný hattrick Gordieho Howea. Ve 36. minutě šel Liberec poprvé do oslabení. V početní nevýhodě ale slavil další branku! Radan Lenc parádně odclonil hned dva protihráče a nahrál před branku volnému Jaroslavu Vlachovi, pro kterého už bylo zakončení lahůdkou - 6:0. Stejnou přesilovku nicméně ještě Verva stihla využít, když puk za Kváču z brankoviště zasunul František Lukeš - 6:1.

Bruslařský manévr Ondřeje Vitáska

Jak podkrušnohorský tým zakončil druhou třetinu, tak odstartoval třetí. Tandem František Lukeš - Viktor Hübl pronikl až před Petra Kváču, druhý jmenovaný pak slavil úspěšnou dorážkou - 6:2. Potenciální nástup chemiků mohl ještě umocnit Pawel Zygmunt, jenže při samostatném úniku netrefil bránu. Další šance navíc zlikvidoval výborně chytající Petr Kváča, který po sérii dorážek zastavil také pokus Patrika Demela z mezikruží. Na teč Jiřího Fronka ze samotného závěru utkání už však nestačil - 6:3.

Bílí Tygři si ale zisk tří bodů v klidu pohlídali a vyhráli potřetí v řadě!

Patrik Augusta
„Jsme spokojeni s naší produktivitou v prvních dvou třetinách. Hráli jsme dobře, kontrolovali jsme zápas. Třetí část už se nám úplně nepovedla, na můj vkus jsme darovali soupeři příliš šancí. Naštěstí jsme ale měli náskok.“

Vladimír Országh
„Řeknu to stručně. To, co jsme předvedli od desáté do čtyřicáté minuty, nemá nic společného s kolektivním sportem. Proto zápas dopadl, jak dopadl. Je to pro mě velké zklamání, hlavou jsme asi ještě byli u vánočního stromku. Určité věci se mi vůbec nelíbí a nebylo to jen otázkou dnešního zápasu. Něco z toho vyvodíme.“