Hattrick Vlacha, Kváčova první nula i dva góly v oslabení! Tygři přehráli České Budějovice

Liberec – Tygři položili základy k výhře již v první třetině, kdy vsítili dvě branky. Motor si sice také připsal pár dobrých příležitostí, jenže ani jednu z nich nevyužil a v prostředním dějství už dominovali svěřenci trenéra Patrika Augusty. Ti se totiž prosadili hned čtyřikrát a vypracovali si šestigólové vedení, které si v posledním dějství zkušeně pohlídali a zaslouženě si připsali tři body. Skvělým výkonem k výhře přispěl i Petr Kváča, který si připsal svou první nulu v tomto extraligovém ročníku!

33. kolo, pátek 08. ledna 2021
7:0
(2:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. P. Jelínek (R. Pavlík, Havlín), 8. P. Jelínek (J. Vlach, Gríger), 22. J. Vlach (TS), 24. J. Vlach (P. Jelínek), 26. Bulíř (Gríger, Havlín), 30. Birner (Lenc, Bulíř), 52. J. Vlach (P. Jelínek, Havlín). Rozhodčí: Pešina, Micka – Zika, Malý. Vyloučení: 6:2. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Bez diváků. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 7:0.

Kváča (J. Pavelka) – Kolmann, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Průžek, Bulíř, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Šír, Najman, Rychlovský – D. Špaček.

Banes Motor Č. Budějovice

Patera (8. Strmeň) – Vydarený (A), Slováček, Pýcha (C), Plášil, Suchánek, Allen – Christov, Toman, Jonák – Forman, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, Prokeš, D. Voženílek – Beránek, Michnáč, Ville.

Tygři vstoupili do utkání s velkou chutí a do svého soupeře se zakousli už ve druhé minutě. Radovan Pavlík totiž zavezl puk do útočného pásma a hned za modrou přihrál na levé křídlo lépe rozjetému Petru Jelínkovi, jenž z kruhu zamířil přesně mezi betony Jiřího Patery. Hned na to o sobě ale dal vědět také Motor, když Zdeněk Doležal přihrál zpoza brány Miroslavu Formanovi. Ten však trefil pouze připraveného Petra Kváču.

Vzápětí Liberečtí ubránili přesilovku hostů a o chvíli později sami dostali výhodu jednoho muže v poli. Při ní Jaroslav Vlach našel dalším pěkným stříleným pasem před bránou číhajícího Petra Jelínka, který kotouč tečoval do sítě a připsal si svou druhou trefu v utkání. Při gólové situaci se navíc zranil brankář Patera, a tak se místo něj do budějovické klece postavil Jan Strmeň. Hra se nadále přelévala ze strany na stranu a i Jihočeši si připisovali zajímavé šance. Všechny ovšem zneškodnil Petr Kváča, který si poradil i s dělovkou Matěje Tomana.

Radovan Pavlík stíhá soupeře

Na přelomu první a druhé periody hrály České Budějovice více jak minutu dlouho přesilovku pět na tři, která se stala pravděpodobně nejdůležitějším momentem zápasu. Motor se totiž neprosadil a v již klasické početní výhodě byl při samostatném úniku faulován Lukáš Derner. K trestnému střílení se postavil Jaroslav Vlach a svou tvrdou střelou zápěstím procedil kotouč za Strmeně. O chvíli později využil Petr Jelínek zmatků v obraně hostů a zadovkou zpoza brány vybídl k zakončení opět Jaroslava Vlacha, jenž bez problémů využil toho, že se Jan Strmeň už přesouval k druhé tyči, a trefil odkrytou svatyni.

V úvodním dějství měli ještě žluto-modří zhruba stejný počet šancí jako Severočeši, prostřední už však bylo zcela v režii šelem, které ani po dvou trefách Vlacha nepolevily. Paradoxně se navíc znovu prosadily v oslabení! Michal Bulíř předvedl parádní sólo, kličkou oklamal jak hostujícího obránce, tak následně i Stmeně, a oslavil svůj návrat do sestavy gólem. Přesně v polovině zápasu parádní střelou pod víko využil přesilovku Tygrů Michal Birner a bylo to 6:0!

Tvrdý souboj u brány

V závěrečné části už se náš tým soustředil primárně na obranu a kontrolování výsledku, což se mu poměrně dařilo. Při oslabení se navíc opět ocitl sám před bránou Michal Bulíř, který mohl vstřelit již třetí branku Liberce v oslabení. Jan Strmeň byl však tentokrát na místě. Poté musel několik nepříjemností řešit Petr Kváča a vedl si opět úspěšně. V 52. minutě si ještě Severočeši vylepšili skóre. Jaroslav Vlach se napřáhl na levém křídle a svou pověstnou dělovkou završil hattrick!

Ve zbývajících minutách už si domácí zkušeně pohlídali své vedení a mohli se radovat ze zisku tří bodů.

„Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme vstřelili rychlý gól a poté využili přesilovku. Klíčem k úspěchu byla ubráněná oslabení na konci první a začátku druhé třetiny. Obzvlášť prostřední dějství jsme odehráli velmi dobře, byli jsme produktivní. Z naší strany to byl povedený výkon.“

Aleš Totter
„Bohužel jsme v úvodní třetině inkasovali hned z první šance soupeře. I my jsme si nějaké příležitosti vypracovali a donutili Tygry k faulům, jenže se opět prosadil Liberec. Poté jsme se mohli na přelomu první a druhé periody nastartovat pomocí dvojnásobné početní výhody. Měli jsme čerstvý led a hráči měli čas si k tomu i něco říct. My k tomu ale přistoupili tak, že to odehrajeme vestoje. Domácí se poté dostali do brejku a využili trestné střílení. Tím jsme soupeře nastartovali. “