Paráda! Tygři předčili Třinec a domů vezou cenné tři body

Třinec/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty předvedli na ledě silného Třince skvělý týmový výkon, za který byli i bodově odměněni. Po gólech Michala Bulíře a Radovana Pavlíka nakonec vyhráli 2:0. Velkou měrou se na vítězství podílel i Petr Kváča, jenž udržel druhé čisté konto v řadě!

34. kolo, neděle 10. ledna 2021
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Bulíř (Gríger), 39. R. Pavlík (J. Vlach). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 0:2.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Hrehorčák, Marcinko, Martin Růžička (A) – Leier, P. Vrána (C), Rodewald – M. Stránský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Kváča (J. Pavelka) – Knot, Kolmann, T. Hanousek, Rosandić, Štibingr, Derner, Kunst – Lenc, A. Musil, Birner (A) – Gríger, Bulíř, Průžek – R. Pavlík, P. Jelínek (C), J. Vlach – D. Špaček, Najman, Šír.

Už v úvodu zápasu bylo vidět, že na sebe narazily dva ofenzivní týmy. Hrál se pohledný hokej se zajímavými příležitostmi na obou stranách. Jako první výrazněji zahrozil obránce Petr Kolmann, jenž po nahrávce Michala Birnera nebezpečně pálil zpoza levého kruhu, Ondřej Kacetl však kotouč ramenem vyrazil. Na druhé straně se puk s trochou štěstí dostal až k Tayloru Leierovi, který před sebou měl prakticky prázdnou branku, jenže v rozhodující chvíli promáchl.

To kanadského útočníka mohlo následně hodně mrzet, protože v 15. minutě šli Tygři do vedení. Po chybě domácího obránce ujížděli sami na třineckého gólmana Dávid Gríger s Michalem Bulířem a druhý jmenovaný se po hezké kombinaci nemýlil - 0:1. Ve zbytku třetiny už jsme žádnou nebezpečnou akci neviděli, Liberečtí tak do kabiny odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Ten mohli Oceláři stáhnout po ubráněném oslabení, když se do ideální pozice dostal Tomáš Marcinko, Petra Kváču ale zachránila tyč. Na druhé straně hezkou individuální akci předvedl Dávid Gríger, ani on však neuspěl. V dalším průběhu hry měli i díky přesilovce mírně navrch Třinečtí, jenže liberecký gólman všechny jejich šance pochytal.

V 38. minutě na sebe dal výrazně upozornit nejproduktivnější hráč extraligy Martin Růžička, jenž po hezké kličce předložil kotouč Patriku Hrehorčákovi. Ten však z bezprostřední blízkosti Kváču nepřekonal. A stejně jako v první třetině se krátce po nevyužité šanci domácích radovali Tygři. Jaroslav Vlach vybojoval kotouč a vydal se do přečíslení 2 na 1, při kterém krásně našel Radovana Pavlíka, na jehož ránu z první neměl Kacetl žádný nárok - 0:2!

Oceláři měli o něco více ze hry i v úvodu poslední dvacetiminutovky, žádnou větší příležitost si nicméně nevypracovali. Tygři výborně bránili střední pásmo a vyráželi do rychlých protiútoků. Domácí dostali k dispozici i další početní výhodu, jenže ani v té se šelmám gólově nepřiblížili.

Obraz hry se v průběhu třetiny moc nezměnil, Třinečtí sice byli aktivnější, žádnou větší šanci si však kvůli výborné obraně Tygrů nevytvořili. V 57. minutě přece jenom přišlo nedorozumění mezi libereckými beky, díky kterému ze skvělé pozice pálil Tomáš Kundrátek, jenže branku těsně minul. V závěru to domácí zkusili i v šesti, ani to jim ale nepomohlo. Po skvělém týmovém výkonu si tak svěřenci trenéra Patrika Augusty z Třince odvážejí důležité tři body.

„Odehráli jsme zápas dobře z hlediska systému. Hráli jsme obětavě, s dobrou defenzivou a s podporou dobře chytajícího Kváči.“

Marek Zadina
„Nemůžeme týmu vytknout, že by nechtěl a nepracoval. Na klucích je vidět, že to chtějí zlomit, což je vidět na ledě i na střídačce. Když ale dáte za tři zápasy jen jeden gól, nemůžete vyhrát.“