Tygři si i díky dvěma gólům Jaroslava Vlacha odváží z Plzně dva body

Plzeň/Liberec - Poslední dva zápasy Tygrů dospěly až do samostatných nájezdů a ani v Plzni nerozhodla základní hrací doba o vítězi. Tygři totiž v třetí třetině díky dvěma přesilovkovým gólům zvrátili vývoj utkání, domácí ale ještě před třetí sirénou stihli vyrovnat. V prodloužení však zásluhou střelce Jaroslava Vlacha bonusový bod pro sebe uzmuli Liberečtí.

36. kolo, neděle 17. ledna 2021
2:3p
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Suchý (Gulaš), 58. Kodýtek (L. Kaňák) – 54. Lenc (Birner, Knot), 55. J. Vlach (Knot, Bulíř), 63. J. Vlach (Rosandić). Rozhodčí: Pešina, Veselý – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Kvasnička – M. Lang, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Malát, Suchý, Pour – Rob, Stach, Přikryl.

Kváča (J. Pavelka) – Kolmann, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kunst, Štibingr – Birner (A), Najman, Lenc – A. Musil, Bulíř, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Průžek.

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, oba týmy si vytvořily své příležitosti. Za domácí se do dobré pozice dostal Jan Eberle, branku Petra Kváči však minul. Tygři zase následně dostali k dispozici přesilovou hru, střely Ronalda Knota a Mislava Rosandiče ale Dominik Frodl lapil.

Mnohem blíž k gólu měl zanedlouho plzeňský Milan Gulaš, jenže jeho tvrdá rána pouze orazítkovala tyč liberecké branky. Vzápětí se Petr Straka prokličkoval až před Kváču, ten ale na jeho pokus mezi betony vyzrál. Už už to vypadalo, že se po první siréně půjde do kabin za bezbrankového stavu, tři sekundy před koncem úvodní třetiny ale Západočeši přece jen udeřili. Milan Gulaš v přesilovce krásnou křižnou přihrávkou našel Filipa Suchého, proti jehož střele z první se liberecký gólman nestihl přesunout - 1:0.

Jednogólové manko mohl hned v první minutě druhé dvacetiminutovky stáhnout Michal Birner, jenže Frodl jeho nebezpečný pokus z prostoru mezi kruhy vyrazil. I nadále byl obraz hry podobný jako v úvodní části, oba týmy si tvořily šance, kralovali ale gólmani. Kváča se vyznamenal při střelách Petera Čerešňáka a Vojtěcha Budíka.

Domácí mohli navýšit svůj náskok v nabídnuté početní výhodě, kvůli dobré obranné práci Tygrů ji ale nevyužili. Ve zbytku třetiny měli mírně navrch Plzeňští, největší šanci si však paradoxně vytvořili hosté. Vyrovnání měl na hokejce Adam Musil, jenže jeho tečovaná rána za Frodla nakonec nezapadla. Před třetí části hry tak Liberečtí ztráceli jednu branku.

V úvodu poslední dvacetiminutovky si Západočeši vypracovali dvě velké příležitosti. Nejprve se po nepovedené rozehrávce hostů dostal ke střele Viktor Lang, trefil ale pouze tyč liberecké branky. Zanedlouho se k dorážce dostal Milan Gulaš, ani on ale Petra Kváču nepřekonal. A to mohlo domácí následně hodně mrzet, protože pak začali úřadovat Tygři.

Liberečtí dostali v 54. minutě k dispozici zvýhodněnou přesilovku 5 na 3, které naplno využili. Nejdříve se po přihrávce Michala Birnera prosadil Radan Lenc a bylo vyrovnáno - 1:1. To ale nebylo vše, protože vzápětí se ve stejné pozici ocitl po nahrávce Ronalda Knota Jaroslav Vlach, který tvrdou střelou poslal svůj tým do vedení - 1:2!

Západočeši se ale nevzdali a bohužel pro náš tým se jim povedlo vyrovnat. Střelu Lukáše Kaňáka tečoval Petr Kodýtek a poslal tak zápas do prodloužení. V něm byl po minutě vyloučen plzeňský Jaroslav Kracík a šelmy nabídnutou příležitostí nepohrdly. Jaroslav Vlach opět ukázal svou dělovku a z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Z Plzně si tak svěřenci trenéra Patrika Augusty odváží dva body.

„Já si myslím, že kromě druhé třetiny, ve které jsme se dostali pod tlak a domácí hráli hodně dobře a skvěle nás napadali, jsme viděli velice vyrovnané utkání, které rozhodly přesilové hry. Remíza byla asi po šedesáti minutách spravedlivá, za vítězství v prodloužení jsme samozřejmě velice rádi.“

Ladislav Čihák
„S výsledkem samozřejmě nejsme spokojení. Odehráli jsme přitom velmi slušné utkání proti silnému soupeři. Za stavu 1:0 jsme ale měli přidat druhý gól. Na druhou stranu klobouk dolů před klukama, že dokázali vstát po rychlém otočení vývoje Liberce. Opět nás srazily fauly a dnes nás to stálo vítězství. Herně jsme ovšem neodehráli špatný zápas.“