Reportáž

Energetici dotahovali marně, výhru Tygrům vystřelil Knot

Liberec - Šelmy si proti Západočechům vytvořily dvougólový polštář. Ten hosté sice v průběhu smazali zásluhou Jiřího Černocha a vyrovnali na 3:3, poté však zaúřadovala rána Ronalda Knota od modré čáry a domácí si své vedení vzali zpět. V závěru už další komplikace nepovolili, a tak pod Ještědem zůstává plný bodový zisk.

Energie do Liberce přijela už bez dvou velkých opor útočných řad, Davida Kašeho s Jakubem Laukem, kteří se již se svými mužstvy připravují na start zámořské AHL. Naopak zpět na led Home Credit Areny dorazil ještě nedávno liberecký forvard Tomáš Rachůnek. Na druhé straně se zase po pětizápasové pauze na soupisku Bílých Tygrů navrátil Ondřej Vitásek.

A není pochyb, že větší radost měl právě domácí reprezentační bek. Michal Birner totiž vybojoval u hrazení puk pro Radana Lence, jenž následnou ranou z pravého kruhu propálil gólmana Patrika Hamrlu – 1:0! Když ten samý hráč, Radan Lenc, o necelé tři minuty později po skvělé individuální akci Michala Bulíře doklepl touš do sítě znovu, bylo ještě veseleji – 2:0!

Individuální akce Michala Bulíře před brankou Radana Lence

Po skvělé úvodní části, v níž Severočeši přestříleli svého soka poměrem 17:5, vykročili do té druhé ve znatelně nižším tempu a opticky působili lépe energetici. Ti si dokonce vyzkoušeli dvojitou přesilovku, při které mohl snížit ranou z kruhu Tomáš Rachůnek. Jeho pokus i následnou dorážku ale Petr Kváča nepodcenil. V úplném závěru výhody Západočechů vyrazili do situace dvou proti jednomu domácí, avšak ani tato situace zásahem neskončila.

To se ale brzy změnilo, k Martinu Weinholdovi se dostal kus černé gumy po skrumáži v brankovišti Petra Kváči a v ten moment pro něj už nebylo příliš obtížné snížit na nejmenší možný rozdíl – 2:1. Tygří odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, v početní výhodě totiž dělovkou z pravého kruhu umístil svou čtrnáctou trefu sezony kanonýr modrobílých Jaroslav Vlach – 3:1! Pouhou sekundu před sirénou z totožné pozice ještě korigoval na 3:2 Petr Koblasa.

Střelecký pokus Radana Lence

Šok pro Tygry pokračoval i v závěrečné periodě. Lukáš Pulpán se zkraje dvacetiminutovky protáhl do svého útočného pásma a vyslal pas do prostoru před Petrem Kváčou. Tam touš za záda libereckého maskovaného muže usměrnil Jiří Černoch a smazal tak náskok Liberce – 3:3. Následně bylo na obou týmech vidět, že ani jeden nechce udělat hrubku, neboť by mohla být osudná.

Přesto na straně modrobílé smečky byla vidět o malinko větší chuť nepovolit prodloužení. Nejzřetelnější to bylo od přelomu poloviny třetiny, kdy si Augustova družina vytvořila své příležitosti. Nakonec v 54. minutě Ronald Knot nahodil puk od modré čáry, a jelikož brankář Patrik Hamrla nic neviděl, vleklý pokus domácího zadáka proplul až za jeho záda. Od toho momentu si již šelmy tři body pohlídaly.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Po dobrém začátku utkání, který jsme měli, jsme nehráli dobře. Proti takto kvalitnímu soupeři tak hrát ani nemůžeme, dostali jsme ho zpět do hry naší lehkovážností. Vary bojovaly do poslední chvíle. Pak, když srovnaly, se to otočilo a my začali být nervózní na hokejkách. V závěru jsme nalezli cestu k vítězství, čehož si cením, ale po tom startu zápasu jsme měli navázat jinak. Tam spokojení nejsme, s výhrou naopak ano."
Tomáš Mariška
HC Energie Karlovy Vary
„Bylo to hlavně upracované utkání z naší strany. Rozhodně jsme po většinu zápasu nebyli lepším týmem, ale bojovali jsme. Něměli jsme dobrý vstup, nechali jsme si domácí odskočit na dvě trefy, ale věřili jsme tomu, že dáme kontaktní branku a že se vrátíme do hry. To se nám povedlo, pak jsme však trochu nešťastným gólem přišli o body. Bojovali jsme ale až do konce, narazili jsme na silného soupeře, jenž byl lepší a vzal si vítězství."

Fotogalerie

Související